Autor Wątek: Sprzedam Shoei Neotec II  (Przeczytany 4185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janekos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1001
  • Thanked: 5 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • różni nas wiele, ale łaczy jedna pasja
    • Status GG
  • MoTo: VFR 1200X

Offline Clinton

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Romet 50, Simson, MZ ETZ 250, DS 1100, FJR 2007, GTL 1600
Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #1 dnia: 2019-06-12 08:31 »
Za mały czy za duży? Pytam bo mam nolana n 104 absolute rozmiar S też nie trafiony rozmiar. Może ewentualna zamiana?
Pozdrawiam
 

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #2 dnia: 2019-06-12 09:12 »
Cena atrakcyjna, chociaż za swojego dałem tylko 200 więcej.
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa
 

Offline bart

Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #3 dnia: 2019-06-12 10:20 »
Janek, też mam neoteca i też od Singera. Wg rozmiarówki powinienem mieć L a kupiłem M. Na początku nie mogłem nawet rozmawiać przez interkom, tak mocno ściskał mi twarz, 🙂. Podobną historię miał mój kokega, kupił neoteca i pojechał z żoną do Chorwacji, po 200 km jebnął kask na glebę, usiadł na rowie i powiedział babie że to koniec wycieczki. Jeździ w tym kasku nadal a teraz wraca właśnie z Pamiru. Piszę to wszystko dlatego, że wiem że chłopaki od Singera albo Dylana w Poznaniu zalecają ciasne kaski, ale po dość krótkim czasie elka będzie się ruszać jak będziesz zamykał szczękę. Neotec ma wymienne wypełnienia, może zmień rozmiar poduszek?
Naklepałem się i nie chcę Cię pouczać, ale może pojeździj jeszcze z tysiaka i sam zobaczysz.

A cena faktycznie jest gites. 😉
 

Offline pol ski

Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #4 dnia: 2019-06-12 10:22 »
Cenną informacją dla nabywcy byłoby, czy karta gwarancyjna została zarejestrowana?
Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią...  - "Monteskiusz"
 

Offline Student

Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #5 dnia: 2019-06-12 16:03 »
Problem w tym że Neotec wygniata się bardzo powoli, mi przez trzy lata się nie wygniótł i jest jak nowy .
Kupowanie kasku w małym rozmiarze mija się  z celem i profesjonalizm panów z Singera albo Dylana w Poznaniu wymaga poprawy.
Chyba panowie nie jeździli w za małym kasku więcej niż 15 minut , który w przypadku np. Neoteca uwiera w części skroniowej po obydwu stronach.
Kask sprzedany/ klient przyjedzie jeszcze raz  :thumb po większy, dobra polityka.
kask jak buty- albo leży albo nie - co więcej , kaski które  mierzycie w sklepie są w większości tzw. używane bo każdy je mierzy.,  więc może być różnica pomiędzy Nowym a nowym.

I żeby nie było dotyczy to każdego producenta kasków. Z majej  grupy moto mam kumpla który drogi rok jeździ w HJC takim trochę ciasnym  :P ja mu współczuje , po 150 km czacha na skroniach czerwona i prawie odciski....co to za przyjemność wygniatać styropian palcem aby zrobić kolejne 150km.
A w sklepie był dobry, idealny.



« Ostatnia zmiana: 2019-06-12 19:34 wysłana przez Student »
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline bandi11

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 679
  • Thanked: 1 times
  • Lubię powoli ..
  • MoTo: XJ600=>GSF650=>FZS 600 S2=> FJR 2003=> FJR 2011=>Triumph Tiger 800 XCA
Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #6 dnia: 2019-06-12 17:18 »
@Student , miałem dokładnie to samo , ucisk w części czoło skroń, dopiero po dwóch latach sie ułożył - dodam że zawsze ganiam w kominiarce
 

Offline bart

Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #7 dnia: 2019-06-12 20:33 »
Singer i Dylan to właściciele sieci 4biker. Obaj są z kaliszewa.
Co do ich profesjonalizmu nie chcę się wypowiadać.
Widać Studencie ,że wygniatanie/układanie się kasku na głowie właściciela nie jest regułą. Opisałem swój przypadek, kolegi i znam co najmniej jeszcze ze dwa takie przykłady. Oczywiście dotyczą wszystkie Shoeia, jeden integralnego.

No cóż, Jankowi pozostaje życzyć szybkiego interesu. 🙂
 

Falkon48

  • Gość
Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #8 dnia: 2019-06-12 21:36 »
A to jest mój patent i poskutkowało 😂
 

Offline Janekos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1001
  • Thanked: 5 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • różni nas wiele, ale łaczy jedna pasja
    • Status GG
  • MoTo: VFR 1200X
Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #9 dnia: 2019-06-12 22:24 »
Kask należy do mojego kolegi , faktycznie uciska nad skroniami , kumpel stwierdził ,że nie ma cierpliwości czekać aż się ułoży , więc sprzedaje i kupi rozmiar L.
Kask jest zarejestrowany i ma aktywną kartę Shoei.

Offline Student

Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #10 dnia: 2019-06-12 22:54 »
Bo sie nie ułoży.
Jest to wada fabryczna/projektowa Shoia, wystarczy wyjąc wyściółkę i zobaczysz co uściska.
 - dwa przetloczenia z nakładających się warstw styropianu.
Jak można tak spieprzyć taki garnek za tyle kasy.
Dobry wybór, sprzedać i kupić L.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Janekos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1001
  • Thanked: 5 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • różni nas wiele, ale łaczy jedna pasja
    • Status GG
  • MoTo: VFR 1200X
Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #11 dnia: 2019-06-13 07:42 »
Dokładnie tak jak Mówisz , są dwa przetłoczenia styropianu które ewidentnie powodują dyskomfort, no kask nie jest tani i też uważam ,że za taką kasę można wymagać perfekcyjnego wykonania, wczoraj byłem świadkiem jak koleś składał reklamacje na Schuberta C4 , kruszył się styropian , gość wyglądał jakby miał łupież :D.
Jak to widzę to skupię się chyba na niższych półkach

Offline Mystik

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Thanked: 6 times
  • ER5-GSF1200S-FJR-Sprint1050-FJR1300AS-GSX-GSXR
Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #12 dnia: 2019-06-13 08:33 »
Panowie, ale przecież głowy mamy różne i kaski też maja różne kształty. Jak kask nie pasuje od razu w sklepie, to bierze się inny, innej firmy. To co Wam przeszkadza, to innym może tylko pomagać. Upieranie się na jednym konkretnym modelu to największa nierozważność świata.
Ja mam zasadę, że kask musi w sklepie przylegać dość ciasno, ale bez przesady, na całej powierzchni i nic nie może powodować miejscowego ucisku - NIC. Jeżeli tak nie jest, to kask jest zdejmowany i biorę do ręki kompletnie inny. I nie ma znaczenia, że ten jest fajny, ładnie wygląda i ma super wyposażenie. W kasku, który uciska, można po kilku godzinach, faktycznie tylko usiąść w rowie i płakać. Ja mam łeb pod Schubertha i choćbym się skichał, to Araia nie założę, a np. rozmiar Shoei mi nie pasuje. Chociaż akurat Neotec II jest genialnie zrobiony i super wygodny. Ale dla mnie albo za duży albo za mały. I koniec kropka :D
 

Offline Student

Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #13 dnia: 2019-06-13 09:13 »
Shoei II ma tą samą wadę co I więc jest tak samo zjeb..y.

Nie widziałem jeszcze głowy, która na czasce nad skroniami  po obu stronach ma wklęśnięcie na wytłoczenie Shoia chyba że kogoś tramwaj przejedzie  :bmwrider.

Sam mam Shoia i Mikołajowa też, jest to super kask, ale o wadach trzeba mówić a nie podcierać  :kat szkłem i mówić że jest super.

Jeżeli ktoś chce kask tzw. premium to z najpopularniejszych marek ma Araia , Shoia i Schuberta. Arai odpada bo nie ma szczękowca.
Zostaje Schubert i Shoi które poza walorami techniczo/estatycznymi różnią się rozmiarówką w środku kasku o ok. 5 mm.





Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Mystik

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Thanked: 6 times
  • ER5-GSF1200S-FJR-Sprint1050-FJR1300AS-GSX-GSXR
Odp: Sprzedam Shoei Neotec II
« Odpowiedź #14 dnia: 2019-06-13 11:55 »
Chyba nie chcesz powiedzieć, że pewnie kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych użytkowników Shoei II tego nie wiedzą?  :icon_biggrin:

Kaski dzielą się na takie, które pasują i te które nie pasują na konkretny łeb. I każdy musi sobie sam na to pytanie odpowiedzieć.