Autor Wątek: Zbiorniczek płynu chłodzącego  (Przeczytany 9470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fafka

Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #30 dnia: 2019-03-18 15:05 »
No widzisz i warto było

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Motocykle to nie wszystko liczy się pasja
 

Offline cichy924

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • MoTo: GSXF1100. ,FJR 1300
Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #31 dnia: 2019-03-22 14:58 »
Ale jak pękł to znaczy że obieg jest niesprawny
Student , przyczyną pękniętego zbiorniczka była awaria termostatu , ciśnienie szło do zbiorniczka a nie w obieg ,naprawione

Wysłane z mojego Power_3 przy użyciu Tapatalka

 

Offline deebee

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3879
  • Thanked: 17 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: GL 1800 2008, Burgman 125 2010, Jawa TS350 1990 Były: Jawa TS350, GSX750F, XJ900S, FJR1300
Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #32 dnia: 2019-03-22 15:11 »
Student , przyczyną pękniętego zbiorniczka była awaria termostatu , ciśnienie szło do zbiorniczka a nie w obieg ,naprawione

Wysłane z mojego Power_3 przy użyciu Tapatalka



I nie wyrwało Ci ze zbiorniczka korka ani nie wywaliło płynu przelewem, tylko rozerwało zbiorniczek?
Pozdrowki,
deebee
 

Offline Student

Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #33 dnia: 2019-03-22 16:36 »
 :smiley: brawo Darku...żebym nie byl Studentem tylko magistrem to już bym sie czepiał.
O fack zapomniałem mgr mam od 20 lat...
No to panie kolego coś  Pan ściemnia....w trybie pilnym zbadac korek i przelew
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline cichy924

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • MoTo: GSXF1100. ,FJR 1300
Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #34 dnia: 2019-03-22 23:23 »
I nie wyrwało Ci ze zbiorniczka korka ani nie wywaliło płynu przelewem, tylko rozerwało zbiorniczek?
No właśnie  mnie też to dziwi ,płyn wrzał w zbiorniczku i przez to pęknięcie uchodziła para i płyn. W domu odpaliłem jeszcze raz na postoju termostat nie otworzył się i ta sama sytuacja ale wystarczyło puknąc w termostat i puścił obieg . A co do korka gumowego i zbiorniczka to widziałem jak puchnie  przy maksymalnym nagrzaniu . A że plastik stary więc jest kruchy i pekł zanim ciśnieniem  wypchneło korek gumowy . Jakbym ściemniał to bzdur bym tu nie wstawiał . Piszę jakie miałem doświadczenie i do jakich wniosków doszedłem i dla innych aby mieli porównanie z taką sytuacją. A jeśli komuś się nie to nie podoba niech  nie bierze tego pod uwagę. Efekt jest taki że wymieniam cały komplet korek termostat i zbiornik .Jak ktoś chce to wrzucę fotkę z pękniętego zbiorniczka

Wysłane z mojego Power_3 przy użyciu Tapatalka

 

Offline cichy924

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • MoTo: GSXF1100. ,FJR 1300
Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #35 dnia: 2019-03-22 23:32 »
:smiley: brawo Darku...żebym nie byl Studentem tylko magistrem to już bym sie czepiał.
O fack zapomniałem mgr mam od 20 lat...
No to panie kolego coś  Pan ściemnia....w trybie pilnym zbadac korek i przelew
Odp . wyżej . Są na świecie awarie motocykli o których nawet magistrom (zakładam , że z tej dziedziny )się nie śniło. Pewne rzeczy wychodzą w trakcie użytkowania i na warsztacie a nie w szkole. Szukałem pomocy nie teorii (bez obrazy !) .

Wysłane z mojego Power_3 przy użyciu Tapatalka

 

Offline deebee

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3879
  • Thanked: 17 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: GL 1800 2008, Burgman 125 2010, Jawa TS350 1990 Były: Jawa TS350, GSX750F, XJ900S, FJR1300
Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #36 dnia: 2019-03-23 09:15 »
Odp . wyżej . Są na świecie awarie motocykli o których nawet magistrom (zakładam , że z tej dziedziny )się nie śniło. Pewne rzeczy wychodzą w trakcie użytkowania i na warsztacie a nie w szkole. Szukałem pomocy nie teorii (bez obrazy !) .

Wysłane z mojego Power_3 przy użyciu Tapatalka
Wcale nie szukam teorii. W mojej FJR też kiedyś było tak, że na zagrzanym motocyklu płyn gotował się w zbiorniczku i wywalało go przez przelew. Przyczyną był jednak brak ciśnienia w układzie i pomogła dopiero wymiana korka od chłodnicy i przylgni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: 2019-03-23 11:29 wysłana przez deebee »
Pozdrowki,
deebee
 

Offline Student

Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #37 dnia: 2019-03-23 10:06 »
Dokładnie....nikt sie nie czepia tylko szukaj przyczyny....powinno wywalić płyn przez przelew.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline cichy924

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • MoTo: GSXF1100. ,FJR 1300
Odp: Zbiorniczek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #38 dnia: 2019-03-24 07:47 »
Temat zamknięty

Wysłane z mojego Power_3 przy użyciu Tapatalka