Autor Wątek: gumkę zacisku tylnego FJ  (Przeczytany 14116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6960
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-03-08 22:42 »
Aj tam jedna gumka i tyle szumu...z prezerwatywy załóż...:D
Nie ma się co rozwodzić jak nie ma to nie ma i kijem dupy nie zatkasz - trza kupić i albo zacisk albo gumkę i po ptokach...
 

Eskimos

  • Gość
Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-03-08 22:46 »
Elementów z uszczelnieniami gumowymi (czyli np. zacisków, łańcucha) NIE myjemy benzyną, bo uszkadzamy w ten sposób gumę, uszczelki, oringi itp. (nie dotyczy gaźników).

A silnik dużo lepiej umyjesz tym:

 

Online bart

Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #17 dnia: 2013-03-09 09:12 »
Ger, faktycznie uszczelnień hamulcowych nie wolno myć środkami ropopochdnymi. Guma je pochłania jak wspomniał Eskimos i puchnie. Sam kiedyś tak zrobiłem i okazało się że uszczelka jest za duża ;). Trzeba ją położyć wówczas na grzejnik żeby benzyna/ropa odparowała.   
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #18 dnia: 2013-03-09 10:09 »
Jak by trzymać się zasady , że myjemy , czyścimy tym w czym dany element pracuje , to będzie git.
Ja wszelkie gumki heblowe , czyszczę tylko płynem heblowym.
Szmatka , jakiś skrobaczek, płyn i nic więcej.
Kiedyś z Kiniem na chodniku przed żabką, robiliśmy ten zabieg, najlepsza do czyszczenia okazała się torba na zakupy z wizerunkiem żaby :D
 

ger

  • Gość
Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #19 dnia: 2013-03-09 14:08 »
A silnik dużo lepiej umyjesz tym:
Łańcuch i zaciski też mogę myć tym preparatem?
 

Eskimos

  • Gość
gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #20 dnia: 2013-03-09 14:16 »
Zaciski tak, tylko później spłucz to wodą (z tego powodu łańcuch niekoniecznie tym).

A ten łańcuch chcesz zdjąć i moczyć, czy wyczyścić na motocyklu? Bo jak moczyć, to w ropie, a jak na motocyklu, to szmata z ropą, nawet od biedy z benzyną i będzie ok. Dostępny w handlu spray do czyszczenia łańcucha to nic innego jak benzyna ekstrakcyjna :)

Byle nie moczyć łańcucha w benzynie i byle nie lać go wodą z karchera, to będzie ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 

ger

  • Gość
Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #21 dnia: 2013-03-09 14:36 »
Łańcuch bez zdejmowania, jemu też należy się mycie, to chyba jedyna rzecz wymieniona na nową przez poprzedniego właściciela.
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #22 dnia: 2013-03-09 19:35 »
Łańcuch dobrze się czyści szmatą namoczoną olejem, ja tak właśnie robię i jest git, przy okazji jest nasmarowany.
Wszelkie mycie łańcucha pod ciśnieniem , to zabójstwo dla niego, woda pod ciśnieniem włazi pod o-x-z-ringi i już nie wyłazi, tylko tam siedzi i rdzewieje.
Po połowie sezonu , będziesz leciał po nowy zestaw napędowy .
 

Offline psychadelic

Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #23 dnia: 2013-03-15 11:23 »
Ja byłem pewny,że to właśnie ropa rozpuszcza gumę. Ja zawsze myłem benzyną,nigdy ropą,bo raz się zdziwiłem.
 

Eskimos

  • Gość
Odp: gumkę zacisku tylnego FJ
« Odpowiedź #24 dnia: 2013-03-15 11:53 »
No to jeszcze zależy od gumy ;) Ale ta używana w oringach łańcuchów to od ropy nie puchnie. A zaciski najlepiej jest umyć zmywaczem do hamulców. Puszka kosztuje 13zł - jak kto oszczędny, to obleci całość jedną, jak nie chce się napinać, to dwiema. Czyste, odtłuszczone, aż miło składać ;)