Autor Wątek: FJR 1300 2006r.  (Przeczytany 28950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JureŁ

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6821
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 była srebrna, była czarna, jest brązowa.
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #15 dnia: 2015-01-31 15:44 »
A Niemiec płakał jak sprzedawał

Płakał ze szczęścia, że się pozbył.  :icon_biggrin: Mam podobnie gdy sprzedam coś co długo zalega na placu.
The Wheels need to spin.
 

DamianŁódź

  • Gość
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #16 dnia: 2015-01-31 17:29 »
Gyver
Masz rację daje spokój koledze.
 

Offline kapat

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Yamaha FJR 1300A
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #17 dnia: 2015-01-31 20:48 »
Jestem świeży ale dajmy Gościowi spokój. Nic złego nie zrobił i zapewne oszustem też nie jest. Broni się i bo i co ma robić? Chce sprzedać swoją maszynę...
Tak jak umiał sprzęta mi opisał. Zdjęcia i dane dosłał. Choć nie ukrywam, że krótki staż na forum trochę mnie zaniepokoił, żebym mógł powiedzieć "kupiłem od forumowicza"...
Tak jak pisałem - gdyby nie odległość i zasobność portfela po ponownym podliczeniu - pewnie bym się zastanowił...
Bądź, co bądź ja Cię Przemo pozdrawiam i życzę spokojnej sprzedaży.
 :embarased:

Nota bene, dzwoniłem już do 5 handlarzy - i bez urazy jeśli jakiś jest na forum - to plemię s...nów. Gość po moich wnikliwych pytaniach z..bał mnie jak psa, bo ośmieliłem spytać się o ilość jeźdźców poprzednio i książki, karty itp. Stwierdził, że wszyscy chcemy papiery, to on może załatwić i wybić jutro pieczątkami! Na takich @!#$% trafiłem już trzech. Zero PR. Zero wyjścia do klienta  :icon_biggrin:
Olał ich niech się bujają z maszynami przez 10 lat!!!
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 

Offline psychadelic

Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #18 dnia: 2015-02-01 00:50 »
Klienci też są upierdliwi, za bezcen chcieliby nówkę najlepiej (Zaznaczam,że nie handluje czymkolwiek),przy odsprzedaży czegokolwiek cena była adekwatna do stanu, nic nie ukrywałem, bo mnie nie interesują marudy, więc zawsze cena była niższa od rynkowej, a i tak się zawsze jakiś znajdzie, co by gówno zjadł spod siebie.
Sprzedajesz coś taniej o 50 procent, a jeszcze się będzie targować, choć wszystko było dokładnie opisane, zgodzi się przyjedzie, ogląda i dupe truje o sto albo dwieście złotych. Takim dziękuję po dwóch debilnych pytaniach.
Więc wniosek taki,że po jednej i drugiej strony barykady są tacy ludzie.
 

przemo 78

  • Gość
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #19 dnia: 2015-02-01 13:18 »
ok, nie ma co dyskutować,pewnie ze nie każdy z Francji czy Anglik,jest zajechany , a np Niemiec czy Szwajcar ideał..... tylko że przez tyle lat jezdzenia i przebywania wokól motocyklistów miałem porównanie  i widzialem jak to wygląda....zresztą wystarczy sprawdzić sobie ceny i stan motocykla w poszczególnych krajach.....a ty kolego z Łodzi nie wiem czym sie tak podniecasz, jak Ci cena nie pasuje i to ze kiedys wystawiłem fjrkę to nie patrz na to ogłoszenie ,chyba że coś Ci dolega.....
 

przemo 78

  • Gość
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #20 dnia: 2015-02-01 13:27 »
a forum jest to moje pierwsze, nie żeby komuś lizać du....itd. tylko po to żeby o sprawach technicznych na temat fjrki się dowiedzieć
 

Offline niedzwiadek

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: yamaha fjr 1300 RP08
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #21 dnia: 2015-02-01 14:06 »
Przemo masz rację to że moto jest z Francji to nie znaczy że jest be.Moja jest z Francji tam była zarejestrowana,a właścicielem był niemiec bo tam mieszkał.Moto jest z roku 04 nie było idealne wymagało dopieszczenia, ale jeżdziło do końca.Nie jestem motocyklistą tego typu że prowadzę wnikliwą dokumentecje co było robione typu ;przy 38 tys dokręcenie lewej śrubki przy stopce itp.Moto według mnie ma być sprawne ładnie prezentować się i czerpać przyjemność z jazdy. Jak sprzedaję coś używanego a przyjeżdza kupiec typu jęczadło to grzecznie mówię że nowe to są w sklepie.                     
 

Offline savi

Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #22 dnia: 2015-02-01 14:56 »
Forum jest po ty sobie pomagać i zostańmy przy tym  ;-). Przemo78 chcę sprzedać swoją FJR i chwała mu za to. Jak ktoś będzie chciał kupić to ją kupi i tyle w temacie. Też widziałem to ogłoszenie wcześniej, też miałem FJR z Francji przez 6lat i zrobiłem nią ponad 100tyś km bez najmniejszych problemów a teraz służy innej osobie, która jest zadowolona ale przecież nie będę oceniać kogoś po jakimś wpisie na forum a stan motocykla zależy tylko i wyłącznie od właściciela. 
 

Offline Walus1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1056
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJR '05 by Canada
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #23 dnia: 2015-02-01 18:54 »
W mordkę. Wystawiłem drugi raz na na otomoto auto. Zrobiłem nowe foty, pewnie zaraz się rozdzwonią telefony,że oszust jestem.
Proponuję troszkę wyluzować.
Pamiętaj abyś w dzień święty jeździł...
Zapraszamy - Kawiarnia "CENTRUM"
Pozdrawiam, Waluś.
 

Offline ksiądz

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1460
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Fjr '08 V-strom 1000 ETZ 250 Jawa 50
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #24 dnia: 2015-02-01 21:03 »
Co niektórzy chyba nie przeczytali tematu w całości i pisząc, że  też mają francuza lub angola, które są (były) ok. Zaprzeczają tym słowom przema:
” za 18-20 tyś to można kupić ewentualnie zajechanego Anglika lub Francuza....”
Przemo nie pomyślałeś, że pytanie Damiana mogło być podyktowane tym, że w grudniu ktoś Twoje moto oglądał, wyraził swoją opinię i pytający nie chciałby robić daremnych km?

Przemo miałem się nie wypowiadać na ogólnym forum ale wku…a  mnie Twój buńczuczny ton wypowiedzi i najazd na Damianałódź.

Z powodów jw.

Przypomnę Ci, że na wrześniowe ogłoszenie  (wówczas za 24tys) odpowiedziałem. Przez tel. poinformowałeś mnie, że moto leżało na lewym boku. Plastiki są całe nie spawane i jest tylko niewielki ślad na lewej lampie. Podkreślałeś swoje stanowisko wieloletniego motocyklisty – nie handlarza.
Po przyjeździe (120 km + opłaty za wielkopolską autostradę, na której opłaty, tak jak ceny niektórych moto są z dupy) okazało się, że :

Lekki ślad (reflektor) to kiepsko połatany czarny plastik wewnątrz lampy a odblask popękany – „świeci dobrze i mówiłem, że łatane” – ok.
Malowany zbiornik – „chyba Niemiec robił”
Moto leżące na lewym boku ma pospawany zaczep prawego kufra i resztki taśmy przy pokrywie – „nie zaglądałem i nie wiedziałem, że zaczep robiony i ktoś oklejał”-  jak do np. malowania
Manetka grzana (lewa)  okręcająca się o 360 st – „zapomniałem powiedzieć”
Nie wspomnę, że włos mi się zjeżył , gdy przy przejażdżce puściłem kierę – "przy 130 nie bije".
Bicie chyba zrobione bo dzwoniłeś po jakimś czasie czy jestem chętny.
Powiem tylko tyle. Moje doświadczenie ze sprzedającym jest takie – nie informuje rzetelnie o stanie moto chyba na zasadzie, jak nie zauważy, to po co mówić.
(Uważam, że gdyby istniało prawo o zwrot kosztów podróży i straconego czasu, to byś zapłacił za udzielanie nierzetelnych informacji).
Dodam, że jak na moje rozeznanie to silnik, skrzynia biegów – bajka.
Aby nie być gołosłownym to przede mną oglądał znajomy z forum Vstroma a ze mną był kolega znany z forum bmw. Ale nie zamierzam mieszać ich w sprawy naszego forum.
Napisałem to aby skończyć spiny. A celem forum jest - aby sobie pomagać.
 

DamianŁódź

  • Gość
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #25 dnia: 2015-02-01 21:20 »
Walus
Proponuje przeczytać cały post i dopiero się wypowiadać.
 

DamianŁódź

  • Gość
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #26 dnia: 2015-02-01 21:35 »
Ksiądz
Dzięki kolego za trzymanie mojej strony.
Może żeczywiscie nie warto rozmawiać na ten temat,ci co rozumieją o czym mówię wiedzą że mam rację.
Twój post chyba coś przybliża oburzonym forumowiczom i potwierdza że coś jest w tym co pisze.
Pozdrawiam
 

Offline ksiądz

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1460
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Fjr '08 V-strom 1000 ETZ 250 Jawa 50
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #27 dnia: 2015-02-01 22:19 »
Dzięki kolego za trzymanie mojej strony.
Nie ma za co. Chodziło mi przede wszystkim o uczciwość. Padło na Ciebie bo pokazałeś link, który Ci wysłałem. Nie mogłem być obojętny, że  za to zbierasz. Poza tym jest przynajmniej jedna osoba na naszym forum, z którą podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami o tym moto, a który w rozmowie ze mną stwierdził, że o połowie spraw, sprzedający nie powiedział  (było to w październiku ub.r ).
 

Offline Kruszyn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3273
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zyj tak zebys byl szczesliwym
  • MoTo: yamaha fjr 2008
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #28 dnia: 2015-02-01 22:35 »
No proszę...
Czyli jednak okazuje się, ze wcale Niemiec nie płakał jak sprzedawał...
519317763 mój telefon
 

Offline ksiądz

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1460
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Fjr '08 V-strom 1000 ETZ 250 Jawa 50
Odp: FJR 1300 2006r.
« Odpowiedź #29 dnia: 2015-02-01 22:41 »
Wojto nie masz racji

Płakał ze szczęścia, że się pozbył.