Autor Wątek: Sprzedam moją FJR1300 2014r.  (Przeczytany 6335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mswiniuch

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 34
  • MoTo: FJR1300A 2014, BMW F800GS 2017, był TDM850 1994
Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« dnia: 2021-10-11 13:26 »
Witam
Niechętnie ale chyba mam zamiar sprzedać moją FJR. Nie jestem do końca przekonany że chcę ale gdyby znalazł się prawdziwy chętny to może się przekonam.
Chcę się przesiąść na coś lżejszego i bardziej odpowiedniego na mniej równe drogi - Albo Afryka albo F800GS... Po kilku dłuższych wycieczkach dochodzę do wniosku że FJR jest super wygodne na równych drogach - nie ważne czy to prosta autostrada czy pokręcona Transalpina. Osłona przed wiatrem, tempomat i regulowana szyba i moc to coś czego mi będzie ogromnie brakowało. Jeżdżę z kolegami na wyżej wymienionych sprzętach i normalnie jest fajnie ale jak zjedziemy na chropowate czy remontowane drogi to niestety ale oni są zadowoleni a ja cierpię - przez co w końcu oni też cierpią bo na mnie czekają - muszę się dostosować... :( Poza tym chciałbym teraz pojeździć białymi drogami więc...

Nie wystawiałem na razie na żadnym portalu
Coś o moim moto chciałby może ktoś wiedzieć? ;)
- jest to wersja FJR1300A - manual bez elektrycznego zawieszenia
- rocznik 2014, w moim posiadaniu od dokładnie dwóch lat - przejechałem około 20 tys. km więc mogę już powiedzieć że jest bez zarzutu i bez ukrytych wad
- sprowadzony z Anglii ale jest to wersja Europejska, prawidłowe reflektory, licznik był w km (ale chyba to łatwo można zmienić) bez żadnych oznak korozji - nie ma się czego czepić ale od razu zaznaczam pochodzenie bo są tacy że jak z Anglii to z daleka...
- przebieg to prawie 69 tys. km - mam papiery z serwisów od poprzedniego właściciela i wygląda na oryginalny. Kupiłem go jak miał około 50 tys. km
- kolor oryginalny czarny - na razie nie wstawiam zdjęć - są na forum jakieś z wycieczek i moim zdjęciu profilowym - no standard - co tu pokazywać
- w zestawie oczywiście oryginalne boczne kufry z dodatkowymi torbami wewnętrznymi. Pod kufer centralny jest płyta Givi i mam też kufer ale chciałbym sobie go zostawić bo jest fajny i może mi się przydać bo nie wiem co kupię, poza tym on chyba słabo się komponuję z FJR. Kupiłem moto bez kufra i go wziąłem z mojej TDMki
- ubezpieczenie i przegląd są do 9 października 2022
- po zakupie wymienione łożysko główki ramy i zrobiony przegląd i serwis w Mota Rzeszów
- na wiosnę wymieniony olej na Motul 7100 (a co mu będę żałował) z filtrem, olej w przekładni, świece, wyczyszczony filtr powietrza itp. Do teraz po przebiegu prawie 10 tys. km oleju nie ubyło nic i nadal ma kolor czerwony no ale już czas żeby go wymienić
- w tym roku na wiosnę wymienione tarcze i klocki hamulcowe na oryginalne - mają obecnie przebieg 9 tys. km
- w tym roku w lecie zrobione lagi - wymienione wszystkie tulejki, uszczelniacze, podkładki, oringi itp. na oryginalne z oryginalnym olejem Ohlins
- w tym roku w lecie wymienione obie opony na Michelin Pilot Road 4 - obecny przebieg to około 4 tys. km
Jest zapisany na akcję serwisową do dilera w Rzeszowie - wymiana wiązki z czujnikami hamulców. Sprawdzili że akcja dotyczy i nie była wykonywana to zgłosiłem i czekam.
Nic sprzętowi nie dolega. Nie miałem w planach żadnych napraw. Wizualnie prezentuje się normalnie. Ma kilka rys na kufrach które pojawiły się po myciu - pewnie były zamalowane jakimś flamastrem... Ale nie dziwię się że tam są bo sam dołożyłem jedną na kufrze i jedną na baku jak wsiadałem i zaczepiłem butem. Nie są to jakoś strasznie rzucające się w oczy rysy. Dodatkowo jest małe wykruszenie na rogu lewego górnego panelu w okolicy zamykanego schowka - takie już było jak kupowałem

Generalnie polecam i nie bać się że to Anglik ;)

[Edit 2022-05-17]
Akcja serwisowa wykonana pod koniec tamtego lata
Przebieg prawie nie przyrósł natomiast przygotowanie do sezonu zrobione:
- wymieniony olej silnikowy Motul 7100
- wymieniony olej w przekładni
- wymieniony płyn w chłodnicy
- wymieniony płyn hamulcowy
- przeglądnięte hamulce itp.
Sprzęt gotowy do jazdy. W tej chwili gdybym miał jechać na Giblartar to siadam i jadę bez obaw ;)

Zapytania proszę na priva lub tu na forum to się wypowiem dla wszystkich ;)

[Edit 2022-06-08]
No i stało się - ogłosiłem - może komuś się przyda już na ten sezon: https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-yamaha-fjr1300a-prywatny-zadbany-ID6EI8J6.html
« Ostatnia zmiana: 2022-06-08 15:16 wysłana przez mswiniuch »
 

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-10-11 15:35 »
Taka jest kolej rzecz, w pewnym momencie asfalty zaczynają nudzić  :rotfl:  Powodzenia w sprzedaży i przeskoczenia na bardziej uniwersalny sprzęt  :peace:
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa
 

Offline Student

Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #2 dnia: 2021-10-11 16:32 »
@mswiniuch

Ogłoszenie bez ceny ląduje do kosza.

Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline mswiniuch

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 34
  • MoTo: FJR1300A 2014, BMW F800GS 2017, był TDM850 1994
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #3 dnia: 2021-10-11 18:28 »
Sorki - o takim drobiazgu zapomniałem :) Dodana
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #4 dnia: 2021-10-11 18:43 »
Jeżdżę z kolegami na wyżej wymienionych sprzętach i normalnie jest fajnie ale jak zjedziemy na chropowate czy remontowane drogi to niestety ale oni są zadowoleni a ja cierpię - przez co w końcu oni też cierpią bo na mnie czekają - muszę się dostosować... :(
Albo podróżować samotnie.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline Świszczący Bóbr

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 681
  • Thanked: 8 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Srebrna Dama, BMW C 650/ Historia: Honda CRF 250 Rally, Yamaha: FJR, Bulldog, Kymco Super 9,Ogar 205
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #5 dnia: 2021-10-11 21:59 »
Jestem wdzięczny że wstawiasz ofertę na forum, pójdzie szybko.
 

Offline adamlca

Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #6 dnia: 2021-10-13 12:46 »
Za tydzien bedzie o jedno moto na rynku wiecej;Nadjezdza Honda NT1100
 

Offline mswiniuch

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 34
  • MoTo: FJR1300A 2014, BMW F800GS 2017, był TDM850 1994
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #7 dnia: 2021-11-02 10:05 »
Już w moim garażu stoi następca FJR widoczny na zdjęciu. Ciekawe czy się sprawdzi... Zrobiłem na nim w sumie z 800km i jak na razie fajnie ale czy da radę w dłuższych wyjazdach...
Na razie ze sprzedażą FJR się nie spieszę i nadal nigdzie nie wystawiam - czeka na godnego następcę ;) Pewnie w międzyczasie jeszcze przygotuję do sezonu bo co tu robić w zimie ;)
 

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #8 dnia: 2021-11-02 11:35 »
Moze być za słały, chyba że planujesz wjeżdżać w gorszy teren ale wtedy kupilbym Yamahe Tenerę 700. Ps. naciągnij łańcuch bo całe przeniesienie napędu szlag trafi.
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa
 

Offline Student

Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #9 dnia: 2021-11-02 11:38 »
Raczej to nie następca FJR - może taki klaun   :D przy niej .
W gruncie rzeczy taka papierdziawka, niech służy.


Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Świszczący Bóbr

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 681
  • Thanked: 8 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Srebrna Dama, BMW C 650/ Historia: Honda CRF 250 Rally, Yamaha: FJR, Bulldog, Kymco Super 9,Ogar 205
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #10 dnia: 2021-11-02 14:09 »
Ile chcesz za FJR?
 

Offline mswiniuch

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 34
  • MoTo: FJR1300A 2014, BMW F800GS 2017, był TDM850 1994
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #11 dnia: 2021-11-02 17:28 »
Dzięki za uwagę o łańcuchu - naciągnąłem jeszcze przed jazdami ale i tak jest do wymiany bo to jeszcze oryginał z przebiegiem 27kkm
Faktycznie to taka popierdziawka. Jakby porównać te dwa sprzęty do narzędzi to FJR jest wkrętarką akumulatorową a GS to młotek :)
Ale na bieszczadzkie wytłuczone asfalty jest idealny, na moją ulubioną Rumunię też myślę że będzie świetny. Ale czy bym się wybrał autostradami do Włoch czy Hiszpanii?... Jeżdżę sam to mocy nie brakuje tylko biegami trzeba wachlować. Za to w zakręty wchodzi sam. No cóż - nie ma "transformersów".
Tak po cichutku to mam nadzieję że nikt nie będzie chciał odkupić FJR i zostanie mi jeszcze choć na kawałek następnego sezonu ;) Najchętniej to bym zostawił oba ale nie mam czasu objeżdżać jednego a co dopiero dwa - szkoda żeby stał... :( Tak u mnie stała piękna TDM-ka dwa lata jeżdżąc tylko na przeglądy (nalot 60km od przeglądu do przeglądu)
Cena jest na końcu pierwszego postu i raczej nie spadnie ;) Patrząc na obecne trendy na rynku to może się jeszcze piąć...
 

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #12 dnia: 2021-11-02 17:47 »
Z kumplem myśleliśmy o takich GS'ach ale po konsultacjach z użytkownikami BMW i Yamah jednak Tenera 700 wygrywa . W następnym sezonie myślę o locie na Ukrainę, pojeżdżeniu po Ich części gór,  potem Mołdawia a na deser Rumunia  :ricky:
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa
 

Offline Student

Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #13 dnia: 2021-11-02 21:04 »
Sławku ty na Tenera 700 nie będziesz wyglądał jak Wicia na kocie?
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: Sprzedam moją FJR1300 2014r.
« Odpowiedź #14 dnia: 2021-11-02 21:25 »
Ale jak już nie dam rady przejechać to wezmę na plecy i przeniosę  :rotfl:
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa