Autor Wątek: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr  (Przeczytany 2170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysztof Będzin

Witam. Jak w temacie poszukuje tempomatu do fjr w ciezarku kierownicy lub ew kogoś kto montował i umie opisać jego zasadę działania może uda mi się coś podobnego wytoczyć wyfrezować.
 

Offline wotu75

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1923
  • Thanked: 11 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 Black Metallic X
Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-05-04 13:50 »
Mam u siebie założone, mój nr jest na mapce, dzwoń jak coś
 
The following users thanked this post: krzysztof Będzin

Offline Student

Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #2 dnia: 2021-05-04 14:13 »
Nie pamiętam które są do FJR  :hmmm

https://pl.aliexpress.com/item/4000879781442.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fa3QfqI

Jak by co to mam na zbyciu czerwono-czarny bez bolca....niestety nie pasują do Tracera ale chyba pasują do FJR.
Tak powinny pasować to co mam, ewentualnie można dorobić tulejkę (ten bolec)  - śruba M6

To znaczy do Tracera po małym rozwierceniu/frezowaniu pod śrubę M8 by weszły bo  jest tak: FJR śruba M6 a Tracer ma M8
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 
The following users thanked this post: krzysztof Będzin

Offline Zeta

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 4981
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 RP085
Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #3 dnia: 2021-05-04 20:23 »
Proszę bardzo. Oczywiście powierzchnia zewnętrzna do ustalenia jak kto woli, a i gwint w pokrętła powinien być dwuwchodowy, ale reszta jest OK. Zresztą, zrobiłem, jeżdżę z tym, a i dwa komplety poszły do ludzi. :) Komplet. Na lewą i prawą stronę.
Aaaa..., lewy dolny rysunek nie jest związany z tempomatem.  :bmwrider
 
The following users thanked this post: krzysztof Będzin

Offline Zeta

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 4981
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 RP085
Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #4 dnia: 2021-05-04 20:30 »
Na żywo wygląda to  tak:
Te guzy to tylko dla lepszego, łatwiejszego pokręcania tuleją.
 
The following users thanked this post: krzysztof Będzin

Offline emil

Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #5 dnia: 2021-05-04 21:19 »
Zeta, a wagowo jak się mają do oryginałów? Ile za komplet kasujesz? :)
 
The following users thanked this post: krzysztof Będzin

Offline Zeta

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 4981
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 RP085
Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #6 dnia: 2021-05-05 07:54 »
Wagowo nie ważyłem, ale raczej trochę cięższe. Trzy komplety zrobiłem parę lat temu. Jeden dostał Siemion za udostępnienie oryginału :), drugi ktoś tam na zlocie kupił, a trzeci mam ja. Robiłem jeszcze wtedy na obrabiarce konwencjonalnej. Roboty, takiego dłubania od groma i za 200zł robić się nie opłaca. Ponad 100zł  za nierdzewkę, ertalon i łożyska igiełkowe (same igiełki są potrzebne, a konkretnie jedna :) ). A gdzie dłubanina? Naprawdę szkoda zachodu.
Teraz mam też CNC, ale mi się nie chce. Trzeba zainwestować w materiały na kilka lub od razu na kilkanaście sztuk, a zanim się zwróci? :) Może kiedyś?

Za 200-250zł można ustrzelić używkę na Allegro. Warto śledzić, bo to dobra sprawa. :)

 
The following users thanked this post: krzysztof Będzin

Offline Student

Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #7 dnia: 2021-05-05 09:59 »
Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu robić coś co chinole zrobili taniej i w super jakości CNC dodając powłokę w kolorze.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 
The following users thanked this post: krzysztof Będzin

Offline wotu75

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1923
  • Thanked: 11 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 Black Metallic X
Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #8 dnia: 2021-05-05 15:08 »
Hej Panowie, wyluzujcie, pogoda się robi to i emocje opadną, macie na pogodzenie zdjęcia.
 
The following users thanked this post: krzysztof Będzin

Offline krzysztof Będzin

Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #9 dnia: 2021-05-05 15:24 »
Koledzy.dziekuje za sprawną i szybkie odpowiedzi. Zdecydowałem że poszukam oryginalnych a w międzyczasie zlecę wykonanie na warsztacie wg rysunku który udostepniliscie. Jeszcze raz dziękuję. Temat uważam za zamknięty i poproszę moderatora o zamknięcie tego watku
 

Offline Student

Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #10 dnia: 2021-05-05 16:05 »
Wojtku
ten czarny ciężarek jest zupełnie inny niż jest w RP 23-28  co wskazuje że może być akcesoryjny, w nowszych modelach on jest przynajmniej 1/2 mniejszy i ma delikatny wypust i waży ok. 80gr (moja waga łazienkowa nie chce go zważyć) .
Czarny ze zdjęcia ma 17mm, nieoryginalny policyjny który mam ma 32mm a sam tempomat jest jeszcze cięższy nawet ten chiński. 
Zdjęcie pokazuje jak mały jest oryginalny odważnik względem chińskiego tempomatu.

PS. mimo wszystko zdrowia ci życzę Darku....a wygląd mordy rzecz względna  :rotfl:
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline wotu75

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1923
  • Thanked: 11 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 Black Metallic X
Odp: Poszukuję tempomatu w ciezarku kierownicy do fjr
« Odpowiedź #11 dnia: 2021-05-05 16:46 »
Rafał pewnie masz rację ale ja mam RP13 i taki ciężarek miałem zamontowany.