Autor Wątek: Z ogłoszenia  (Przeczytany 4041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek777

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 16
  • MoTo: Yamaha
Z ogłoszenia
« dnia: 2021-01-16 22:41 »
Witam.
Niech koledzy zerkną na to ogłoszenie a najlepiej napiszą do sprzedającego że niby jest się zainteresowany motocyklem.... Brak nr telefonu, ogłoszenie wyświetla się już kolejny raz ale zmienia lokalizację na różne miejsca w Polsce. Generalnie sprzedający to Anglik, który podstawi nam moto pod dom a my wpłacimy kasę kurierowi... Polecam, dobra lektura i wg mnie czysty przekręt...

https://sprzedajemy.pl/2007-yamaha-fjr-1300-abs-bobrow-2-6bea9f-nr63253664
 

Offline jarema

Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-01-17 06:05 »
Cena atrakcyjna- to przekręt  :P
 

Offline wotu75

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1923
  • Thanked: 11 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 Black Metallic X
Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #2 dnia: 2021-01-17 07:04 »
Pewnie w ostatniej chwili dowiesz się że musisz zapłacić z góry za transport, ja tak miałem tylko przy sprzedaży,  potem kilka tygodni straszenia przez email.
 

Offline kajetanos

Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #3 dnia: 2021-01-17 07:48 »
2007r ma taki kolor?

Ja mam 2007r i ma inny kolor
 

Offline pako361

Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #4 dnia: 2021-01-17 09:54 »
Archiwum allegro nr oferty z kwietnia 2020 8825937162 cena 21900
A tu drugie https://abyhom.pl/2007-yamaha-fjr-1300-abs-5000651.html
Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Offline CyberZjawa

Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #5 dnia: 2021-01-17 19:09 »
no i bądź tu mądry  :hmm: , ja też szukam i trzeba uważać, ale myślę (wiem) że jak coś to pomożecie.





inteligentni ludzie są często zmuszani do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami
 

Offline Piotrek777

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 16
  • MoTo: Yamaha
Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #6 dnia: 2021-01-19 17:26 »
Znalazłem trochę czasu więc dokładniej opiszę jak to było.... Ogłoszenie zainteresowało mnie bo rocznik i cena były atrakcyjne. W ogłoszeniu brak telefonu tak więc napisałem meila. Za dwa dni ktoś odpisał abym kontaktował się na podanego meila. Więc w podanym meilu zadałem wiele pytań, poprosiłem o podanie lokalizacji gdyż jestem zainteresowany przyjazdem i najważniejsze to podanie nr telefonu. Za dwa dni dostałem dwa bardzo długie meile z opisem motocykla (ochy i achy) oraz cała procedura zakupu, przebieg transakcji i oględziny przed zakupowe. Sprzedający jest Anglikiem który kiedyś pracował w Polsce a teraz jest w Anglii. Będąc w Polsce kupił tą Yamahę i zarejestrował na polskich blachach. Ponieważ obecnie przebywa w Anglii trudno mu tu sprzedać motocykl zarejestrowany w tak egzotycznym kraju jak Polska wiec postanowił go sprzedać w Polsce i tu wystawił ogłoszenie. Cenę zrobił bardzo atrakcyjną ponieważ chce szybko sprzedać. A teraz najlepsze: jeśli się zdecyduję na motocykl to muszę mu podać dokładny adres zamieszkania następnie firma kurierska (n/n) dowiezie mi ten motocykl do domu na oględziny. Ja mam 5 dni na podjęcie decyzji czy kupuję czy nie. W zastaw daje kurierowi równowartość motocykla ale kurier nie przekazuje kasy do sprzedającego tylko trzyma ją u siebie do momentu podjęcia przeze mnie decyzji. Jeśli motocykl zatrzymuję kurier kasę przekazuje do sprzedającego a jeśli się rozmyślę i nie zdecyduję na zakup wtedy bez najmniejszych konsekwencji kurier oddaje mi pieniążki, zabiera motor i przekazuje do sprzedającego. Całą operacje i jej koszty pokrywa sprzedający. Operacja jest w 100% dla mnie bezpieczna. Oczywiście nie ma mowy o podaniu lokalizacji motocykla oraz nr tel do sprzedającego..... Gdybym miał 15 lat może i bym trochę z tego łyknął ale że mam 5 dych na karku to nie wierzę w jedno słowo. Dla mnie to czysty wał i przekręt i operowanie jakimś kradzionym motocyklem...
Co koledzy sądzą na ten temat...?
 

Offline wotu75

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1923
  • Thanked: 11 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 Black Metallic X
Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #7 dnia: 2021-01-19 17:30 »
Czyli sprawa jasna a odpowiedziałeś sobie sam że jest to przekręt :)
 

Offline Piotrek777

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 16
  • MoTo: Yamaha
Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #8 dnia: 2021-01-19 17:31 »
Dodam jeszcze że dwa meile od rzekomo Anglika (właściciela motocykla) był po angielski bo niby w ząb nie rozumiał po polsku. Dlatego też nie było nr telefonu bo byśmy się nie dogadali...
 

Offline Piotrek777

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 16
  • MoTo: Yamaha
Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #9 dnia: 2021-01-19 17:38 »
Co ciekawe do dziś ogłoszenie jest aktywne i lokalizacja to miejscowość Bobrów (dolnośląskie) a wtedy jak ja się kontaktowałem były to Dębice k. Szczecina. Drogą ponad 400km.... !!!
 

Offline kajetanos

Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #10 dnia: 2021-01-20 05:13 »
Dobre  :icon_biggrin:
 

Offline jarema

Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #11 dnia: 2021-01-20 09:55 »
Podobno jest od groma takich ogłoszeń z niby komisów niemieckich. wpłacisz zaliczkę i Ci dowieziemy  :P
 

Offline Student

Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #12 dnia: 2021-01-20 10:28 »
Powołał bym do tego Komisję Śledczą jak do Amber Gold  :rotfl:.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Piotrek777

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 16
  • MoTo: Yamaha
Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #13 dnia: 2021-01-22 19:04 »
Powołałem komisje śledczą. Dochodzenia ciąg dalszy....:
1) https://sprzedajemy.pl/2000-honda-shadow-vf-750-trawniki-kolonia-2-6bea9f-nr62865136
2) https://sprzedajemy.pl/2001-yamaha-xvs-650-drag-star-classic-grabin-2-6bea9f-nr63253570

Zwróćcie uwagę na nicki sprzedającego na wszystkich podesłanych ogłoszeniach... łącznie z ogłoszeniem yamahy fjr.
 

Offline Student

Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #14 dnia: 2021-01-22 19:17 »
Piotrek, nie wiem czym sie ekscytujesz.
Żyjemy w państwu prawa i sprawiedliwości, każdy może dać ogłoszenie, nawet jak mu zapłacisz a towaru nie dostaniesz możesz mu skoczyć.  :kat
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Piotrek777

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 16
  • MoTo: Yamaha
Odp: Z ogłoszenia
« Odpowiedź #15 dnia: 2021-01-22 19:31 »
No właśnie to prawo i ta sprawiedliwość mi bardzo nie pasują  i lubię sobie z tym powalczyć.... ;-)