Autor Wątek: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)  (Przeczytany 3077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robinus


https://photos.app.goo.gl/WrGWgcRRTmEoNDCJ6
https://photos.app.goo.gl/78fWm2QkB7vmL6SC9

Hej!

Ze względu na to, że zmieniło mi się nieco życie - dalekie jazdy niestety mi odpadły.

Pojawiła się więc "Panna na Wydaniu", którą w dobre ręce przekażę :)

Szczegóły:

Jestem trzecim właścicielem, pierwsza rejestracja w 2009r. Produkcja 2008.

51,600km - udokumentowane i do sprawdzenia w internecie.

VIN: JYARP13A000000339

Regularnie serwisowana w krakowskim HMK Motocykle - można sprawdzić tam dokumentację wszelkich wizyt - dotyczyły głównie podobnych serwisów sezonowych jak bieżący (faktura i szczegóły na dole). Na wszystko brałem też faktury.

Zaraz po kupnie (chyba 2015r.) serwisowana i sprawdzona w salonie YAMAHA, przy okazji ta seria miała jakąś wadę przewodów elektrycznych, która tam została gratis usunięta.

Przednia czasza była klejona. Niestety nie dowiedziałem się niczego o tym od poprzedniego właściciela. Wszystko jednak było sprawdzane - ponieważ czułem bicie koła - oddałem do prostowania felgę i za ciosem - sprawdzenie i prostowanie przedniej półki.

Dorobiłem mu:
- "crashpady",
- dokupiłem szybę turystyczną MRA (można zasnąć przy 180km/h na autostradzie :),
- kufer GIVI z oparciem i oświetleniem.

Z innych "bajerów": fabrycznie grzane manetki, elektrycznie podnoszona przednia szyba.

To mój drugi motocykl - kupiony z myślą jedynie o długich podróżach. Do jeżdżenia "po ziemniaki" został mi Bandit 600'tka. Ten więc "jeżdżony" był tylko na "ekspresówkach" i autostradach. Byliśmy nim na południe i zachód od Polski. Plany zdobywania Alp niestety upadły.

Cena to 25.000 a po stargowaniu się (bo nie lubię tego - to od razu) - 22.500 zł,
a TYLKO DLA FORUMOWICZÓW - 22.000 zł

EDIT:
Zapomniałem o najważniejszym:
Motocykl na firmę - wystawiam FAKTURĘ VAT
Podana cena jest ceną BRUTTO!

NETTO = 18 292


Ubezpieczenie na rok (do 12:05.2020r.) / przegląd zrobiony jakieś 3 tygodnie temu przegląd zrobię "na dniach".
Pomyliłem motocykle - w FJRce przegląd mam do 20.08.2019r. 

Majowa wizyta serwisowa - przygotowanie do sezonu ze sprawdzeniem wszystkiego i wymianą co potrzebne. Motocykl w stanie "WSIADAĆ I JECHAĆ":


https://photos.app.goo.gl/V2KvYhX3MqMG5tUa8


-----------------

Zapraszam do przeglądnięcia, przejechania się, sprawdzenia u mechanika i zakupu!

Motorek stoi w garażu na Ruczaju (Kraków)

Telefon do mnie: 514 987 126

-----
OLX: https://www.olx.pl/oferta/fjr-1300-od-motocyklisty-CID5-IDAisAF.html
-----
« Ostatnia zmiana: 2019-06-18 21:07 wysłana przez Robinus »
 
The following users thanked this post: motocolor

Offline rangers39

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • MoTo: Yamaha FJR 1300
Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #1 dnia: 2019-06-14 14:17 »
Hejka. Słabiutkie te zdjęcia wstawiłeś. Popstrykaj lepsze. Ja jestem zainteresowany i szukam ciągle więc możesz mi wysłać zdjęcia lub wkleić na forum. Pzdr.
 

Offline Robinus

Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #2 dnia: 2019-06-17 11:26 »
A racja.

Myślałem, że lepiej na żywo oglądać. Zdjęcia przecież nie oddają nigdy stanu rzeczywistego.

Jednak niektórzy mają dość daleko do Krakowa.

Natrzaskałem więc co tylko mi przyszło do głowy:

https://photos.app.goo.gl/wfHxGKE63nnz9Dqn7

Zapraszam na oglądanie "na żywo".

Aktualnie do ŚRODY (uciekam od smogu na długi weekend).

EDIT:
Poprawiłem pierwszego posta o księgową informację:

CENA BRUTTO - SPRZEDAŻ NA FAKTURĘ 23% VAT
« Ostatnia zmiana: 2019-06-17 15:51 wysłana przez Robinus »
 

Offline Robinus

Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #3 dnia: 2019-06-19 07:07 »
Przepraszam za post pod postem, ale nie wpadłem na to od razu...

Inaczej Was będę kusił :D





----

Przy okazji - kolejni oglądający zwrócili moją uwagę na opony, które choć "mięsiste" są nieco "poschodkowane".
Podgięta jest prawa rura wydechowa.

Ugięło mnie to więc do dopuszczenia ROZSĄDNEJ negocjacji.
 

Offline Mors

Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #4 dnia: 2019-06-19 20:43 »
Hmmm, nie obraź się, ale tutaj raczej między sobą polecamy w miarę ok motocykle.
 

Offline Robinus

Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #5 dnia: 2019-06-19 21:52 »
Czy byłbyś łaskaw rozwinąć myśl?

Gdyby nie był OK nie zawracałbym głowy na forum.

 

Offline Mors

Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #6 dnia: 2019-06-19 21:55 »
Przednia czasza była klejona. Niestety nie dowiedziałem się niczego o tym od poprzedniego właściciela. Wszystko jednak było sprawdzane - ponieważ czułem bicie koła - oddałem do prostowania felgę i za ciosem - sprawdzenie i prostowanie przedniej półki.
coś bliżej? motocykl jest po dzwonie ewentualnie bardzo mocnej parkingówce, więc jako właściciel powinieneś wiedzieć i powiedzieć co było uszkodzone a nie zbywasz tekstem ........ j/w. Co jest powierzchownie uszkodzone widać na zdjęciach więc proszę oszczędź że wszystko jest ok .
 

Offline Robinus

Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #7 dnia: 2019-06-19 22:14 »
Dziękuję.
To jest chyba najbardziej jasna i klarowna oferta motocykla, jaką widziałem na forum. Opisałem wszystko w pierwwzym poście.
Jako motocykliści - machamy sobie na drodze. Dlatego nie mam zamiaru, nikomu z Was wciskać ciemnoty.

Opisałem więc wszystko, wraz z rzeczami które budzą kontrowersje. Przekonuję się jednak coraz bardziej, że szczerość w niektórych przypadkach jest niewskazana. Cóż, będzie to dla mnie nauczka na przyszłość.

Motocykl kupiłem z pękniętą czaszą. Niestety jestem trzecim właścicielem, poprzedni do niczego mi się nie przyznał. "Taki już kupił".
Po pewnym czasie (ok 2 lata) użytkowania, zacząłem zwracać baczniejszą uwagę na niuanse, może bardziej "czuć" motocykl. Zaczęło drażnić mnie bicie koła, nawet wrażenie delikatnego ściągania. Ponieważ w maszynie się zakochałem - oddałem go do generalnego remontu w stylu "nie ważne za ile - zróbcie coś z tym).

Skończyło się na prostowaniu felgi, lag oraz przedniej półki.
Kosztowało mnie to 2.500zł.

Żeby nie było wątpliwości - mam dokumentację z tamtego serwisowania. Gdyby komuś przyszło do głowy na przykład, że to jakaś "moja" przygoda.

Było u mnie kilku potencjalnych kupujących, każdemu to tłumaczę, proponuję również wgląd w historię serwisu.
Sam serwis jest zresztą niedaleko, można odwiedzić, sprawdzić, itd.

To wszystko na temat "motocykl jest po dzwonie".

Pytanie teraz - czy na prawdę - jak mi się wydaje - niektórzy wolą posty typu "sprzedam wszystko jest na tip-top"? w 10-letnim motocyklu? Czy może kawa na ławę jak u mnie?

---

EDIT:

I oczywiście, motocykl jest "po parkingówkach":

FJR parking https://imgur.com/a/r8eGpqa

:)
 

Offline Robinus

Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #8 dnia: 2019-06-20 17:29 »
FJRka sprzedana, temat można zamknąć.

Jak kupiec - forumowicz - to życzę kilometrów nowych nabitych i przypominam o zaproszeniu!

Cieszę się, że maszyna się kurzyć więcej nie będzie!

---

Adminu:
Choć jużem nie FJRowiec - jeżeli mogę - chętnie na forum zostanę. Jak mi się życie naprostuje to zamierzam wrócić do "motowania".
Myślałem wprawdzie o spróbowaniu choppera, ale nie wiem, czy mi to zastąpi 140-sto konnego potwora między nogami (jakkolwiek to zabrzmiało :)
 

Falkon48

  • Gość
Odp: Sprzedam FJR 1300 2009r. z Krakowa (mój drugi moto)
« Odpowiedź #9 dnia: 2019-06-20 19:03 »
Robinus , super że motocykl się sprzedał. Podszedłeś do sprawy uczciwie i to się liczy.👍