Autor Wątek: pompe sprzęgła i hamulca przedniego  (Przeczytany 13048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomiq88

  • Gość
pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« dnia: 2012-05-06 17:04 »
tak jak w temacie pompke sprzęgła i hamulca przedniego do FJ 1200 88r.
 

Eskimos

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-05-06 17:15 »
A zestawy naprawcze nie dadzą rady? Używki będą stare i zmęczone.
 

Offline jarema

Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-05-06 18:18 »
Na alledrogo jest za 60 dych, ale wyglądają na zmęczone
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6956
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-05-06 18:54 »
A może poszukaj od FJR,od FZ750,FZR1000...toto takie same...
 

Eskimos

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-05-06 18:58 »
Od FJR będzie drogie, a od całej reszty wynalazków stare i zużyte. Kup reperaturkę w Larssonie i już.
 

tomiq88

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-05-06 21:32 »
powiem tak... pompe sprzęgła potrzebuje kupić bo nie mam także nie mam wyjścia. A z pompką hamulca to jest troszke inna sprawa. Koleś od którego kupiłem motor z tego co zauważyłem to zamiast płynu nalał olej i popsuł całą pompke tzn( gumy zrobiły się 2 razy wieksze) także zestaw naprawczy kostuje ponad 100zł a i tak w nim nie ma np. tej mebmrany środkowej co się znajduje w pompce więc myśle nad zakupem całej
 

Eskimos

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-05-07 00:03 »
Zestaw w Larssonie kosztuje 72,20 PLN. Pompa sprzęgła i hamulca mają ten sam wkład, MSC-201 (5.4870.304).

A o jakiej membranie środkowej mówisz? Chodzi o ten kapturek przeciwpyłowy zaraz pod klamką? On w zestawie jest: http://satanizm.eu/blOndi-uprawia-seks-na-sianie
« Ostatnia zmiana: 2012-05-07 00:07 wysłana przez Eskimos »
 

Offline bart

Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-05-07 09:56 »
Cytat: tomiq88
...nalał olej i popsuł całą pompke tzn( gumy zrobiły się 2 razy wieksze)...

To co weszło w pory gumy, pod wpływem temperatury z niej odpruje. Ja kiedyś myłem w nafcie osłonkę z wysprzęglika i ku mojemu zdziwieniu, robiła się coraz większa. Ale zostawiałem na jeden dzień i wszystko z niej odparowało.
 

tomiq88

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-05-07 18:54 »
nie nie chodzi mi o kapturek tylko co znajduje się w środku w pompce dość duża guma szczerze nie wiem czemu ona służy. A co do nafty to tak ona odparuje a olej to raczej wątpiące...
 

Eskimos

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-05-07 21:30 »
W zestawie naprawczym TourMaxa jest _wszystko_, co potrzeba, kosztuje toto 72zł i o ile cylinder w pompie nie jest zużyty/uszkodzony, to jest to najlepsze (i przy okazji najtańsze) rozwiązanie.
 

Offline Bigos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2229
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • HIGH OCTANE BLOOD
    • www.hellontwowheels.blox.pl
  • MoTo: FJ1200 3XW1, FZS600 FAZER
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-05-07 23:50 »
No nie do końca Eskimos. W zestawie Tourmax'a jest tylko tłoczek, podkładki, sprężyna, uszczelki i pierścień segera i to wszystko instaluje się w środku pompy pod klamka sprzęgła lub hamulca. Zestaw naprawczy pompy sprzęgła jest zupełnie inny od zestawu do hamulca przedniego. W skład żadnego z zestawów naprawczych nie wchodzi uszczelka pod dekielek (z angielskiego: diaphram). Ta uszczelka pod dekielek kosztuje około 40zł w przeliczeniu na polską kasę (kupowałem niedawno i płaciłem 8 funtów).
"Aniołowie jeśli tylko są..." to z piekła rodem i na motocyklach!!!
 

Eskimos

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-05-08 00:20 »
Zestaw naprawczy pompy to po mojemu wkład pompy i nie oczekiwałbym w nim tej membrany przykrywającej zbiorniczek :). Inna sprawa, że przez kilkanaście lat tylko raz spotkałem się z uszkodzeniem tej membrany i potrzebą jej wymiany. Dopóki ktoś jej nie zniszczy, to sama się nie zepsuje.

A co do zamienności wkładów pompy sprzęgła i hamulca, to strzeliłem trochę na wyrost, bo kiedyś w jakimś motocyklu (ale za cholerę nie pamiętam w jakim :D ) reanimowałem obie pompy takimi samymi wkładami i założyłem, że w FJ będzie podobnie. Tak czy siak, kupowanie używanej, dwudziestokilkuletniej pompy, która nie wiadomo jak długo leży sucha, ile kurzu zaciągnęła i ile razy ktoś tym tłoczkiem na sucho ruszał to po mojemu trochę loteria. Zwłaszcza, że nowy wkład nie kosztuje dużo (nawet jeżeli będzie to stówa, a nie 70zł). W ostateczności, jeżeli ~stówa jest kosztem absolutnie nie do przeskoczenia, to proponuję rozebrać taką używkę przed zamontowaniem i dokładnie ją umyć/przejrzeć.
 

Offline Bigos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2229
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • HIGH OCTANE BLOOD
    • www.hellontwowheels.blox.pl
  • MoTo: FJ1200 3XW1, FZS600 FAZER
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-05-08 00:48 »
Z kupowaniem używanej pompy mam takie samo zdanie jak ty Eskimos. Ostatnio miałem taki przypadek przy FJ-cie, którą robię znajomemu, że mimo wymiany zestawu naprawczego przedni hebel ciągle się zapowietrzał. Chłopak chciał kupić używaną pompę od FJ-y, ale odradziłem mu to i zaproponowałem zakup pompy od FJR, FZS, albo od ZX-a. Zakupiliśmy nowe, w pełni działające pompy, ale w końcu okazało się, że pompa ABS-u była w tak złym stanie, ze to przez nią zapowietrzał się cały układ. Po odpięciu pompy ABS-u i podpięciu pompy hamulcowej bezpośrednio pod zaciski wszystko zaczęło działać.
A jeśli chodzi o ta uszczelkę pod pokrywę pompy to tez kupowałem ją z tego względu, ze była "przerośnięta i zniekształcona. Jeżeli jej nie wyrzuciłem to jutro postaram sie ja wygrzebać z pudła i zobaczę, czy wróciła do swojego pierwotnego kształtu.
"Aniołowie jeśli tylko są..." to z piekła rodem i na motocyklach!!!
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6956
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-05-08 08:31 »
Ja za pompę sprzęgła od FJR-ki z porysowanym lekko dekielkiem i bez klamki dałem 50 zeta na alllechała ;) ,za używany ładny dekielek "czwórkępiwa" na serwisie a za klamkę cos 45 zeta w larssonie...czyli całośc za tyle ile zestaw naprawczy do FJ który zadziałałby jak by wszystko w pompie było ok.A tak to nawet się nie przekonywałem ,załozyłem od FJR z pięciostopniowa regulacja klamki i jestem happy :)
 

tomiq88

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-05-08 20:45 »
a mam jeszcze pytanie bo piszecie ze pasuja tez pompy z takich modeli jak FZ750,FZR1000 czy tez z FZS. A patrzac na allegro to one maja troche inny kształt jeśli bym ewentualnie zakupił to napewno będą pasować?
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6956
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #15 dnia: 2012-05-08 21:25 »
Na 100%. Każda z tłoczkiem 5/8 cala będzie pasować...
 

tomiq88

  • Gość
Odp: pompe sprzęgła i hamulca przedniego
« Odpowiedź #16 dnia: 2012-05-10 16:57 »
pompy zakupione. Znalazłem na allegro zobaczymy co z tego wyjdzie