Autor Wątek: JarekK XJR wita wszystkich!  (Przeczytany 14249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ptysiornia

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« dnia: 2008-09-10 12:36 »
Witam!

Mam na imię Jarek, jestem z Warszawy i od roku ujeżdżam XJRkę 1300. To już moja druga XJRa (wcześniej 1200 SP '97) i pierwszy w życiu nowy motocykl.
Dotychczas uważałem, że to najlepszy motocykl świata, ale z racji tego, iż ostatnio dużo jeżdżę po Polsce postanowiłem poważnie przymierzyć się do FuJaRki.
Mam nadzieję, że od Was dowiem się wielu interesujących rzeczy o tym wspaniałym moto.

Przy okazji zapraszam do odwiedzenia naszej XJRowej strony: http://yamahaxjrclub.pl/

Pozdrawiam!
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5619
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-10 14:21 »
Witam Wawę.
Mam nadzieję że jazda FJ przypadnie ci do gustu. :D
 

Szoszo

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-10 16:10 »
Na forum XJR zaglądam czasem. Jak mieżyc to wyżej co tam FJ odrazu FJRkę sobie sprawic.

Witam i pozdrawiam z Bielska
 

kalina

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-10 20:23 »
Cześć, witamy w klubie  :D

Cytat: "Szoszo"
... Jak mieżyc to wyżej co tam FJ odrazu FJRkę sobie sprawic...
coś Ty taki uszczypliwy? Jakaś depresja ojcowska?  :P
 

hornick007

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-09-10 20:28 »
czesc :)
 

ptysiornia

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-09-10 21:38 »
Cytat: "Szoszo"
Na forum XJR zaglądam czasem. Jak mieżyc to wyżej co tam FJ odrazu FJRkę sobie sprawic.


Ale ja właśnie napisałem, że interesuje mnie FJR :-)
 

Offline kamilos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2409
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJ 1200 3CY 1990, Pannonia , jawa, wsk
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-09-10 21:49 »
Cześć
"Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem"

Kamil
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5619
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Re: JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-09-10 22:01 »
Cytat: "ptysiornia"
.... postanowiłem poważnie przymierzyć się do FuJaRki.....

Faktycznie,moje niedopatrzenie również.
 

Szoszo

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-09-11 18:08 »
Fido namieszałes chłopakom w głowach. Poszło lawinowo po twojej wypowiedzi a Waśc Ptysior chiał się tylko przywitac. Pewnie dlatego, że większośc zakompleksionych userów skrobie co nie co na Forum (FJowców).
Jak bym miał troche dutków to pewnie sprezentowałbym sobie FJR z 17" kapciem, lusterkami w których nie widzę ramion, fajna osłona chłodnicy, ABSem, dobra osłoną przed wiatrem i kardanemmmmmmmmm... ot mój kompleksik.
Co jak co ale dla córki na jej piąte urodziny to muszę FJR kupic.
 

kalina

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-09-11 18:21 »
W każdym razie witamy  :D  
Ptysiornia, na Szoszo póki co nie zwracaj uwagi, został ojcem i jak widać po jego postach do dzisiaj nie opadł z emocji  :D FJR jest git i napewno będziesz zadowolony co nie oznacza że jeżdżąc XJR czy FJ trzeba mieć kompleksy z powodu braku kardana czy innych pierdół :wink:

PS. ptysiornia nie było Cię przypadkiem w ostatnią sobotę na cargo? Widziałem jedną ładniutką czarną XJR  :D
 

ptysiornia

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-09-11 20:12 »
Cytat: "TATA :)"
...FJR jest git i napewno będziesz zadowolony co nie oznacza że jeżdżąc XJR czy FJ trzeba mieć kompleksy z powodu braku kardana czy innych pierdół :wink:

PS. ptysiornia nie było Cię przypadkiem w ostatnią sobotę na cargo? Widziałem jedną ładniutką czarną XJR  :D


Absolutnie nie mam kompleksów jeżdżąc XJRą :)
Wręcz przeciwnie, jestem dumny. Szczególnie w momentach (a kilka razy już tak było) jak objeżdżam nową sześćsetkę (ostatnio to była nowa R6), a koleś na niej na najbliższych światłach wywalając gały na wierzch pyta ile ja mam koni pod siodłem  :twisted:

A na Cargo to raczej nie ja. W sobotę byłem w Czersku, aby w drodze powrotnej zanabyć od kolegów w białych czapkach 10 pkt  :evil: Choć kolor się zgadza - moja XJRka jest czarna.

Dodane po 9 minutach:

 
Cytat: "Szoszo"
...
Jak bym miał troche dutków to pewnie sprezentowałbym sobie FJR z 17" kapciem, lusterkami w których nie widzę ramion, fajna osłona chłodnicy, ABSem, dobra osłoną przed wiatrem i kardanemmmmmmmmm... ot mój kompleksik.
Co jak co ale dla córki na jej piąte urodziny to muszę FJR kupic.


Trzymam kciuki!
Pamiętaj, że chcieć, to móc! Ja w roku 1996, jeździłem Jawą TS 350 i w Motomagazynie zobaczyłem na plakacie Yamahę XJR 1200. Powiedziałem sobie i moim znajomym, że będę kiedyś taką miał.
Oczywiście po drodze przez ten czas były inne motocykle; CB SevenFifty, FZX 750 Fazer, XJR 1200 SP w kolorze platynowym (już bliska ideału, ale nie czarna i nie miałem jej od nowości), a w zeszłym roku Pan Bóg dopomógł i obok dotychczasowej XJRki pojawiła się nowa, wymarzona, upragniona, ukochana :-) Tym razem już w wersji na wtrysku.
Do kwietnia b.r. miałem dwie sztuki, bo nie mogłem ze starą się rozstać. Aż w końcu znalazł się godny jej nabywca (mój serdeczny kolega), który dba o nią co najmniej tak jak ja dbałem. :-)
Teraz kombinuję coraz mocniej, jak by tu nabyć FJRkę (oczywiście żona jest główną przeszkodą, bo przecież kredyt mieszkaniowy do spłacenia i takie tam), ale znając mnie w przyszłym roku dopnę swego :D Co wcale nie oznacza, że zamierzam pozbywać się XJRy!!!
 

kosafj

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-09-14 22:53 »
8)
witamy
 8)
 

Offline Bigos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2229
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • HIGH OCTANE BLOOD
    • www.hellontwowheels.blox.pl
  • MoTo: FJ1200 3XW1, FZS600 FAZER
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-09-20 01:55 »
Witam. Jeżeli masz doświadczenia z jazdy XJR (taki sam piec co w FJ-cie) to wiesz że to dobre motocykle, a przy owiewkach docenisz jeszcze komfort podróżowania. Pozdrawiam z "Londka Zdrój".
"Aniołowie jeśli tylko są..." to z piekła rodem i na motocyklach!!!
 

ptysiornia

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-09-20 18:18 »
Cytat: "Bigos"
Witam. Jeżeli masz doświadczenia z jazdy XJR (taki sam piec co w FJ-cie) to wiesz że to dobre motocykle, a przy owiewkach docenisz jeszcze komfort podróżowania. Pozdrawiam z "Londka Zdrój".


Witam!

Owszem, piec ten sam, ale inaczej zestrojony. XJRa ma niższą moc, ale mocniejszy "dół". Ponadto moja jest na wtrysku i powiem z całą mocą, że jest oooooogromna różnica w sposobie oddawania mocy w stosunku do wersji gaźnikowej, którą jeździłem wcześniej.

Słyszałem, że tam u Was w Lądku, to nieźle garują. Taką rudą wódę na myszach  :D
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5619
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-09-20 18:38 »
No ja też słyszałem, nawet w Misiu mówili. :D
 

Offline Bigos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2229
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • HIGH OCTANE BLOOD
    • www.hellontwowheels.blox.pl
  • MoTo: FJ1200 3XW1, FZS600 FAZER
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-09-20 20:14 »
Owszem, jeżeli jakiś Angol powiem wam kiedyś, ze Polacy to pijaki, to możecie z czystym sumieniem roześmiać mu się w twarz. Prawdziwych pijaków to ja zobaczyłem dopiero tutaj i to Anglików, którzy z pracy idą do pubu, a z pubu prosto do pracy i tak w kółko. Polacy to poimprezują w piątek, czy sobotę i tyle. ale tak szczerze mówiąc, to ja wolę juz od bardzo dawna wlać do zbiornika paliwa i pojeździć, a z alkoholowych napoi to zgrzeweczka Redds'a to i na miesiąc mi wystarcza. A, i jeszcze whisky to syf, ja tego nawet nie wącham. Za rok trzeba zrobić jakieś spotkanie konkretne, to wam przywioze butelczyne.
"Aniołowie jeśli tylko są..." to z piekła rodem i na motocyklach!!!
 

Lis

  • Gość
JarekK XJR wita wszystkich!
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-09-29 00:45 »
Generalnie witam!
A do Bigosa mam sugestię, żeby zabrał ze sobą jeszcze ową zgrzeweczkę... ;)
Niekoniecznie Redss'a