Autor Wątek: TDM 850 99 R JAK NOWY  (Przeczytany 8452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline Zachu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ1200ABS
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-10-20 21:21 »
Opis piękny :)
Wypić jeszcze jedno piwo, czy nie? Brzuch mówi tak, głowa nie. Głowa jest mądrzejszą od brzucha. Mądrzejszy zawsze ustępuje. Tel. 783+501+858
 

Offline Zeta

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 4984
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 RP085
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-10-20 21:27 »
Bierz dla Moniki :)
 

Offline Zachu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ1200ABS
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-10-20 21:40 »
Teorię zdała już, jeszcze praktyczny został a TDM jest dosyć wysoki.
Wypić jeszcze jedno piwo, czy nie? Brzuch mówi tak, głowa nie. Głowa jest mądrzejszą od brzucha. Mądrzejszy zawsze ustępuje. Tel. 783+501+858
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-10-20 22:02 »
I dość ciężki, ponieważ ze względów oszczędnościowych, producent zastosował stalową ramę.
Pasja to nie wszystko.
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-10-20 22:51 »
Powiem wam że jakoś nie czuję tej wagi , może to jest trochę tak że jak się z czołgu przesiądzie na BWP to też jest lekki :D
Tak poważnie to mimo tej stali, motocykl bardzo lakko się prowadzi, trzeba tylko z gazem ostrożnie , bo rwie do przodu lepiej niż niejeden 4-cylindrowiec.
Momentu ma w diabły i łatwo się oszukać, że to takie 2 - cylindrowe to co to potrafi.
 

Eskimos

  • Gość
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-10-20 23:18 »
Dla mnie też TDM jest bardzo poręcznym i zwinnym motocyklem. Może kiedyś sobie takiego kupię :)
 

dziunek69

  • Gość
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-10-21 08:08 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-10-21 21:28 »
Powiem tak:
Co innego jest się tym motocyklem okazyjnie przejechać po równej drodze i powiedzieć parę zdań. O.k. prowadzi się bardzo fajnie, w winklach też się dobrze trzyma, aczkolwiek przeszkadza szlifująca stopka centralna, stanowiąca jednocześnie osłonę dyfuzora.
Ja posiadałem ten motocykl przez 5 lat i przetestowałem go ciut lepiej.
Siodło w TDM jest umieszczone dość wysoko, co przy wadze bez mała 200kg, nie ułatwia wykonywania manewrów na bezdrożach, zwłaszcza przy wolnej jeździe. Czasem trzeba się podeprzeć (a ja do niskich nie należę) a tu zonk :icon_eek: nie dostajemy całą stopą do podłoża, a jak już dostaniemy, to motocykl jest nachylony pod takim kątem, że już go nie wyprowadzimy. I gleba :icon_frown: To nie leciutkie enduro niestety.
Miałem okazję poznać Monikę osobiście i stwierdzam - to nie jest dla niej motocykl :icon_exclaim:
Pasja to nie wszystko.
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-10-22 13:24 »
Więc tak, ten akurat nie posiada stopki centralnej, czyli nie przyciera na winklach.
Siodło może i jest dość wysoko , lecz ja co do wysokich nie należę nie stwierdzam żadnych problemów z podparciem itp.,
Zgadzam się że, to nie leciutkie enduro, ale pewnie nigdy nim nie miało być.
Moim zdaniem to jest motocykl strikte asfaltowy o delikatnym zacięciu terenowym.
Nawet chyba nie da się kupić terenowych opon o tym rozmiarze.
Czy to jest motocykl dla kobiety ??? hmmmmm, sam nie wiem , ale nie mnie osądzać.
Wybór motocykla dla Moniki to już z pewnościa nie moja bajka, z resztą ja nigdy nie polecałem go Monice.
Nie mnie jednak , gdyby Monika zechciała dosiadać TDMa, to ja nie mam nic przeciwko.
Sprzęt jest w super stanie i tylko dla tego zamieściłem tego posta.
Już kiedyś wspominałem , że jak mam do sprzedania jakiś tzw. ''kibel'' to nikomu z 4-um nie zawracam gitary.
Są tu osoby , które coś na mój temat wiedzą i mogą potwierdzić.
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-10-22 14:24 »
Więc tak, ten akurat nie posiada stopki centralnej, czyli nie przyciera na winklach.
Za to problem przy smarowaniu łańcucha.
Siodło może i jest dość wysoko , lecz ja co do wysokich nie należę nie stwierdzam żadnych problemów z podparciem itp.,
Na prostej drodze tak, ale tak jak pisałem wcześniej, jadąc polniakiem czasem trzeba się podeprzeć, odepchnąć. Można w tym czasie akurat natrafić na dołek i już się nie podeprzemy.
Moim zdaniem to jest motocykl strikte asfaltowy o delikatnym zacięciu terenowym.
Dokładnie, dlatego w owym czasie go nabyłem. Podróżowałem wtedy sporo, ale również często bywałem w okolicach Granicy Polsko - Ukraińskiej (stare dzieje :D) . Więc potrzebny był motocykl, który zniesie tamte drogi i bezdroża oraz nie będzie trzeba remontować co sezon zawieszenia. Kto miał okazję tam być, wie o czym piszę. FJR by tam nie zdała egzaminu.
Sprzęt jest w super stanie i tylko dla tego zamieściłem tego posta.
Już kiedyś wspominałem , że jak mam do sprzedania jakiś tzw. ''kibel'' to nikomu z 4-um nie zawracam gitary.
Są tu osoby , które coś na mój temat wiedzą i mogą potwierdzić.
Tego nie kwestionuję, na pewno tak jest jak piszesz :D. Zresztą TDM dla mnie był w owym czasie motocyklem, który spełniał moje oczekiwania.
Podzieliłem się tylko moimi własnymi spostrzeżeniami.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline Zeta

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 4984
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 RP085
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-10-22 15:35 »
A ja tylko tak z głupia napomknąłem, bo Monika robi prawko :icon_rolleyes: .
 

Offline bart

Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-10-22 17:07 »
Panowie, a czy aby K8 nie miała swojego czasu TDMa? Jeżeli faktycznie miała, to kobiecą opinię chyba najlepiej u źródła zasięgnąć.
 

Offline Zachu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ1200ABS
Odp: TDM 850 99 R JAK NOWY
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-10-23 09:42 »
Kaśka miała Fazera, o TDM nic nie wiem.
Wypić jeszcze jedno piwo, czy nie? Brzuch mówi tak, głowa nie. Głowa jest mądrzejszą od brzucha. Mądrzejszy zawsze ustępuje. Tel. 783+501+858