Autor Wątek: FJR 1300 A '03 - Ohlins, PowerCommander, dwa siodła, dwie szyby i inne  (Przeczytany 14838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rfk

  • Gość

Yamaha FJR 1300A ABS
rocznik 2003
przebieg 70 000 km
z polskiego salonu
jestem drugim właścicielem (kupiłem od znajomego)

Motocykl kupiony w salonie Yamaha w Krakowie przez mojego znajomego, z którym mialem kiedyś okazję polatać po Alpach (ja tu jeszcze byłem w posiadaniu FZ6 Fazera:)


FJR przeszła w moje ręce w maju 2006r (kolega przesiadł się na KTM 990 Adventure).

W ramach wyposażenia motocykl posiada:
- Dynojet Power Commander - urządzenie sterujące zapłonem (+mapy i soft na CD)
- Zawieszenie Ohlins YA 052 (tylne, dedykowane FJR)
- filtr powietrza K&N - nie wymaga wymiany, tylko czyszczenia przy przeglądach.
- dwa siedzenia - oryginalne i customowe, dedykowane do dlugich przelotów (twardsze, tyłek się nie odparza w gorące dni, polecam. Widać je na tym zdjęciu: http://bikepics.com/pictures/594213/)
- dwie szyby - oryginalną i szybę customową, dwuczęściową (ja z niej nie korzystam, bo ona kompetnie nie przepuszcza powietrza - w gorące dni można się za nią ugotować). Oczywiście wysokość szyby jest regulowana elektrycznie, jak w każdej FJR. Tę drugą szybę widać na zdjęciach pod tym linkiem: http://bikepics.com/members/rfk76/03fjr1300/
- dwa oryginalne kufry boczne + top case Givi Maxia 52l, z oparciem i bagażnikiem na klapie (można naprawdę spakować poł chałupy).
- podgrzewane manetki
- oryginalny bagażnik, który został zastąpiony stelażem pod kufer GIVI
- mam gdzieś tez jeszcze takie dodatkowe nakładki, dzięki którym buty nie mokną w czasie jazdy w deszczu (ja ich nie zakładałem, są nowe, nigdy nie używane)

Historia:
- żadnych wypadków czy nawet szlifów (wiem, trudno w to uwierzyć, więc jestem gotów z poważnie zainteresowanym Klientem podjechać do dowolnie wskazanego serwisu Yamaha, także zgodzę się na prześwietlenie po VINie)
- jedna gleba parkingowa, po której została drobna pamiątka w postaci rysy na prawej owiewce - pokazuję ją dokładnie na youtubie - link poniżej (ale taka blizna tylko zdobi wojownika, wiec no stress)
- przegląd co każde 10k km (olej Mobil 1 Racing 4T pełen syntetyk)
W czasie przeglądu przedsezonowego wiosną 2009 zrobione:
 - nowy akumlator (Varta)
 - założone opony Michelin Pilot Road 2 (2CT), stan bdb.
 - wymienione smary w wale kardana
 - nowe klocki hamulcowe (przód i tył)
- motocykl od nowości garażowany (zimą wyjęty akumlator, motocykl pod pokrowcem)
no i to wszystko.

18 marca 2010 - przegląd przedsezonowy zrobiony w autoryzowanym serwisie Yamaha (MotoStyl na Targowej w Warszawie), oczywiście wymiana oleju, filtra oleju, czyszczenie filtra powietrza. Motocykl jest więc przygotowany na kolejne 10k km i wg opinii serwisu (cytat) "jego stan przypomina motocykl po 20k km, a nie 70k km"!

FJRka była przeze mnie używana w celach dalekiej turystyki:



oraz do codziennych dojazdów do pracy. Sprzedaję ją, bo kupiłem inny motocykl.

Moto do obejrzenia w Starej Miłosnej pod Warszawą lub na Sadybie po wcześniejszym umówieniu się. Jazda testowa tylko jako plecak - chyba, że ktoś mi zostawi pełną kwotę jako zastaw i nie jest początkującym motonitą.
tel. 601 996 998 - nie odpowiadam na smsy.
Cena: 25 900 zł

Tutaj parę ujęć, które pokazują aktualny stan motocykla:


Zdjęcia z 4 kwietnia 2010r:







 

kusz

  • Gość
Podaj proszę markę i model tej customowej szyby... Ciekawe rozwiązanie...
 

rfk

  • Gość
Nie mam tej szyby teraz pod ręką, leży w piwnicy w domu mojej babci... będę u niej w sobotę i wtedy spiszę z szyby dane.
Ogólnie szyba jest pancerna, w gorące dni gotowałem się za nią nawet w jej najniższym ustawieniu - bo szyba ma regulację, którą widać na tym zdjęciu: http://bikepics.com/pictures/602100/
A z drugiej strony po ustawieniu jej na maksymalne wysunięcie bardzo wzrosło spalanie paliwa...
Ogólnie z przyjemnością wróciłem do oryginalnej szyby, ale poprzedni właściciel bardzo ją sobie chwalił. Kwestia gustu.
Pozdrawiam,
rfk
 

mireckii

  • Gość
A ta kierownica to orginalna?
 

kusz

  • Gość
Na różnych zdjęciach są różne kierownice, więc pewnie nie ;)
A tak z ciekawości, czemu zmieniłeś?
 

rfk

  • Gość
Kierownice są dwie - oryginalna (teraz zainstalowana) i customowa (leży w garażu wraz z mocowaniem). Dla mnie wygodniejsza jest oryginalna i dlatego jej używam. Oczywiście kupujacemu oddam tez i ten drugi zestaw sterów.

Pozdr,
rfk
 

rfk

  • Gość
Cytuj
Podaj proszę markę i model tej customowej szyby... Ciekawe rozwiązanie...

To jest szyba MRA, dokladnie ta:
http://tinyurl.com/34d7ht7
spisalem z niej numery:
Typz: 90512
Ausfuhrung: 00474

koszt: 160 Euro.

Pozdrawiam,
rfk
 

kusz

  • Gość
Dzięki za fatygę ;)
 

B2RT

  • Gość
Witaj, na początku przyszłego sezonu będę szukał FJRki dla siebie. Kto wie, może się uda dogadać.
 

Offline kermadec

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda NTV650
Witaj, na początku przyszłego sezonu będę szukał FJRki dla siebie. Kto wie, może się uda dogadać.

Mówiłem Ci Bartek, żebyś tu zajrzał ;). ładna sztuka. Szkoda, że ja nie mam gotówki :/.

B2RT

  • Gość
Zaglądam już tutaj od jakiegoś czasu ;) ładna sztuka i widać, że używana tak jak powinna być. Bawią mnie niektóre sztuki z allegro 2003r i przejechane 14 tyś km :D:D:D
 

rfk

  • Gość
Cytuj
Witaj, na początku przyszłego sezonu będę szukał FJRki dla siebie. Kto wie, może się uda dogadać.

Cześć, dzięki za zainteresowanie.
Wczoraj był człowiek i oglądał motocykl. Odniosłem wrażenie, że FJRka mu się podobała ;)
Wziąłem go na przejażdżkę i po powrocie miał uśmiech od ucha do ucha, co mnie akurat nie zaskoczyło. Zaskoczyło mnie to, że jako fachowiec prowadzący zakład mechaniki pojazdowej powiedział, że oglądał już inne egzemplarze i że ten pracuje najlepiej, że silnik chodzi tak, jakby był poprawnie używany, nie katowany - co z przyjemnością potwierdziłem.
Może to także kwestia PowerCommandera, może też po trochu filtra K&N... ale miło było pogadać z człowiekiem potrafiącym docenić stan sprzętu :)

Także jak myślisz o FJRce, to może warto pomyśleć teraz, a nie na początku przyszłego sezonu ;)

Pozdrawiam,
rfk
 

Jacek

  • Gość
Świetny tekst marketingowy.
 

Offline bart

:D . Ale motocykl warty zainteresowania, zajebiście mi się podoba.
 

rfk

  • Gość
Cytuj
Świetny tekst marketingowy.

jeśli odniesiemy się do tej definicji z wiki, że:
Cytuj
Marketing – handel aktywny, wychodzący naprzeciw potrzeb klienta, próbujący odgadnąć skryte potrzeby klienta, usiłujący te potrzeby uświadamiać oraz pobudzać a nawet kreować, i zaspokajać je.
to dzięki za komplement ;)
Pozdro,

rfk
 

Jacek

  • Gość
To nie miało być nic negatywnego.
 

B2RT

  • Gość
Jedyne co mnie powstrzymuje to brak kasy. Sprzedam swoją SV dozbieram kasuczi i wtedy będę zawracał głowę ;)
 

rfk

  • Gość
Dołączam jeszcze zdjęcie akcesoriów:
 

rfk

  • Gość
Witam,

Dzięki za zainteresowanie, ogłoszenie nie jest już aktualne. FuJaRa zmieniła dziś właściciela.
Pozdrawiam,
rfk