Autor Wątek: Lusterka FJ1200 1TX  (Przeczytany 10732 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ciepły

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #15 dnia: 2024-06-06 13:03 »
Coraz większa bierze mnie frustracja na siebie że nie umiem wrzucać zdjęć  :icon_rolleyes: tak, wiem, jestem sierota komputerowa. Wstawiłbym zdjęcie swojego klamota i byłoby wszystko jasne. Prawdopodobnie ten mój stwór to jednak pierwszy wypust po 1100, przednie koło 16 tka i antynurek. Kiedyś było śledztwo jaki ja mam właściwie motur ;-) ale wracając do tematu. Po przyjrzeniu się zdjęciu FJ Ducati stwierdzam że jego lusterka też mają dłuższe ramiona, moje osadzone są na takich pypciach że ledwo wystają poza owiewkę. Więc wniosek taki że to ja mam jakiś wynalazek i wymiana na ori (prawdziwe) rozwiąże sprawę. Jako że jestem sęp i wyznaję zasadę że kupić nowe w sklepie to każdy głupi potrafi, ponawiam pytanie : ma ktoś na zbyciu takowe lusterka? Mogą być zniszczone czy zbite, ważne żeby były długie ramiona. Moje lusterka jako takie nie są złe, są tylko zbyt wąsko ustawione. Mając oryginały coś wypatencę.
Przy okazji podzielę się moim patentem na latający obciążnik w środku lusterka. Jako że mam pół skrzynki takich lusterek (FJ 1100 i XJ 600 mają takie same, a po wielu latach na XJ trochę mi się ich uzbierało) i niemal każde miało obluzowany ciężarek, wymyśliłem taki myk. Nawierciłem obudowy i do środka wstrzyknąłem piankę montażową. Trzeba uważać żeby nie nawalić jej na full tylko zostawić miejsce na rozprężenie, przy wtłoczeniu do pełna ciśnienie rozprężającej się pianki może wypchnąć szkło. Po zaschnięciu otwory zamaskowałem i lusterka są jak nowe. Nic nie lata w środku i na dodatek są teraz niemal niezniszczalne. Jedno przeszło test jak XJ-ta położyła mi się na boku jak omskła mi się noga. Motor upadł prosto na lusterko, powinno się potłuc ale nic mu się nie stało  :D
 

Offline bart

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #16 dnia: 2024-06-06 17:17 »
E tam, można a nawet trzeba oszczędzać kapustę, ale lusterka nie są drogie i nie warto kombinować. Kupisz zeszczurzałe używki i będziesz wiercił w nich dziury, eee.
 

Offline jarczoq

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #17 dnia: 2024-06-06 20:45 »
Kiedyś miałem ori, ale muszę sprawdzić czy jeszcze są. Na pewno mam pompy : sprzęgłową i hamulcową
Nie dyskutuj z durniem bo z boku nie widać różnicy !
 

Offline Ciepły

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #18 dnia: 2024-06-10 14:57 »
Jakbyś spojrzał na lusterko po moim patencie, naprawdę wnikliwie musiałbyś się przyjrzeć żeby dostrzec gdzie ta dziura była  ;-) patenciarstwo to sztuka a nie tylko sposób na oszczędzanie. Dla mnie ustrugać coś z tego co kto inny by wyrzucił na śmietnik to większa frajda niż kupić nowe. Jakby się te lusterka znalazły to jestem chętny. Mam dwie FJ - ty spakowane w skrzynki ale obie 1100, lusterek do 1200 nie mam. W zasadzie to bym kupił jakiekolwiek, nie muszą być koniecznie od FJ ale tylko ściągnięte z FJ dają gwarancję że będą pasowały
 

Offline Ciepły

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #19 dnia: 2024-06-19 12:27 »
I jak, nikt nie ma lusterek na zbyciu??? Żeby nie było - przekopałem cały net i jedyne co znalazłem to coś takiego
https://motrix.pl/lusterka/12383-lusterka-yamaha-fz-750-85-94-motomanaik-5906130106788.html
taa.. właśnie takie mam w swojej. Ramiona tych lusterek mają po kilka cm, ledwo co wystają zza owiewki i jedyne co w nich widzę to swoje barki. Chcąc zobaczyć drogę za sobą muszę zrobić unik barkiem w dół a taka gimnastyka doprowadza mnie do qrwicy na dłuższą metę. Jak nikt nie posiada lusterek, to może jakiś namiar, link na jakiś sklep gdzie można je dostać? Takie jak ma Ducati w swojej FJ, z szerokimi ramionami. Nawet znalazłem na olx FJ z takimi lusterkami
https://www.olx.pl/d/oferta/motocykl-yamaha-fj-1200-CID5-ID10CkCx.html
ale właściciel chce sprzedać w komplecie cały moto, samych lusterek nie sprzeda
i dla porównania jak moje lusterka wyglądają na moto (poglądowe - ogłoszenie z olx)
https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fj1200-fj-1200-czesci-gaznik-silnik-lagi-kolo-stacyjka-wal-tryb-CID5-IDIRoVy.html
różnica diametralna  :icon_rolleyes: jak bym nie szukał to znajduję tylko te ch**owe na krótkich ramionach a tych na długich za diabła nie mogę znaleźć
« Ostatnia zmiana: 2024-06-19 15:22 wysłana przez Ciepły »
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6983
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #20 dnia: 2024-06-20 09:23 »
Dokup drugie takie jakie masz,obydwa komplety przetnij za połową,pospawaj oszlifuj wymaluj proszkowo amen...
 

Offline Ciepły

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #21 dnia: 2024-06-20 11:43 »
Patenciarstwo ma swoje granice. Gdyby oryginalne lusterko do FJ to był jakiś unikat, nie do dostania albo w chorych pieniądzach, to pewnie bym się tak bawił - przeciął, wspawał kawałek rurki i tak bym wydłużył ramiona lusterek. Ale gdzie tu sens? Może gdybym miał sprzęt i zrobił to sam to by był, ale wozić to do spawacza, szlifować, malować  :icon_rolleyes: pewnie takich lusterek poniewiera się gdzieś sporo po zakamarkach garaży, tylko nikomu się nie chce poszukać  :undecided:
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6983
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #22 dnia: 2024-06-22 17:50 »
I właśnie dlatego większość Twoich postów przy takiej filozofii to praktycznie monologi (vide choćby ten wątek - 9 linijek odpowiedzi vs. 91 linijek Twojej filozofii ) ,a dostałeś odpowiedź jak na dłoni którą byś znalazł na forum przekopując wątki sprzed paru lat gdy FJ tu było więcej niż FJR i userzy też borykali się z tym problemem i to rozwiązanie które Ci podpowiedziałem sprawdziło się najlepiej a lusterka wyglądały jak oryginalne a były dłuższe zgodnie z preferencjami użytkownika i kształt ich ramion nie zakłócał harmonii kształtu.
 

Offline jarczoq

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #23 dnia: 2024-06-23 19:44 »
Niestety nie znalazłem. Musialem komuś wydać. Ja mam założone od Deauville-a. Ale, jak Tomek wspomniał - było o tym.
Nie dyskutuj z durniem bo z boku nie widać różnicy !
 

Offline Ciepły

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #24 dnia: 2024-06-27 16:17 »
Dzięki i za chęci. Od Deauville - to jest jakiś trop. Jeśli pasują plug & play to wiem czego szukać. Natomiast co do logiki mojej filozofii to nie bardzo rozumiem co jest nie tak. Najlepiej byłoby znaleźć oryginalne, jak się nie da - dopasować od czegoś innego. Rzeźbiarstwo to ostateczność, a w przypadku lusterek wartych 100 zł sztuka to przerost formy nad treścią
 

Offline jarczoq

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #25 dnia: 2024-06-27 21:05 »
W przyzwoitym stanie hondowskie lustra, to 150; i więcej.
Nie dyskutuj z durniem bo z boku nie widać różnicy !
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5629
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #26 dnia: 2024-06-28 21:10 »
Natomiast co do logiki mojej filozofii to nie bardzo rozumiem co jest nie tak.
Bo to Twoja filozofia, rozumiana tylko przez Ciebie.
Nie dopuszczasz do siebie innej wersji, dlatego występują różnice zdań.
 

Offline senior

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1071
  • Thanked: 5 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • Banan na twarzy przy podniesionej blendzie
  • MoTo: FJ 1200 ABS, HONDA GL 1800
Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #27 dnia: 2024-06-28 22:03 »
😲😲😲 panowie zmieńcie wątek bo już przykro.
Magia prędkości nie tylko na oponach
 

Offline jarczoq

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #28 dnia: 2024-06-28 22:56 »
 :D
Nie dyskutuj z durniem bo z boku nie widać różnicy !
 

Offline Ciepły

Odp: Lusterka FJ1200 1TX
« Odpowiedź #29 dnia: 2024-07-03 12:45 »
Po taniości na maxa :
https://gmoto.pl/lusterka-uniwersalne-kpl-rr,128828.html?gclid=EAIaIQobChMI57qe79WKhwMVDEEeAh01DQLjEAEYASABEgKS-vD_BwE
Podejdzie toto do FJ? Niby sklepowa wyszukiwarka twierdzi że nie, ale patrząc po mocowaniach może jednak? Dedykowane do pierdopęda ale wyglądają przyzwoicie. No i cena śmieszna, 65 zł za parę