Autor Wątek: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200  (Przeczytany 30809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jalech

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1735
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 3CV '88
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #45 dnia: 2012-05-07 18:29 »
Hey, Dziunek.. :)
Punkt 6 już napisał Ducati, Twój może być nr 7 :)

Dzięki Ducati za lawinę informacji :). Dużo światła padło na moje mroczne wypociny z tym kołem. Kotwicę przerobię z fj-ki bo na tej z otworem 17mm nie będę miał odwagi jeździć, jeżeli jeszcze zebrałbym z niej chociażby milimetr. Ona i tak już sprawia wrażenie jakiejś mizernej. Oś mam jeszcze jedną tak że to nie jest kłopot, koło poszło dzisiaj do lakierowania i zrobienia rancika polerowanego i wróci około 15-20 tego. jak będę miał koło znowu w garażu to zabiorę się do spasowania zacisku i znalezienia mu właściwego miejsca. Wpadł mi do głowy pomysł aby przesunąć mocowanie tarczy hamulcowej o jakieś 4 mm w stronę osi motocykla, czyli do wewnątrz koła. Zatoczenie trzeba zrobić bardzo precyzyjnie aby zachować płaszczyzny zataczania, nie wiem czy mi się to uda, jak nie to tarcza nie będzie hulała równiutko i będzie "biła". Ale to temat na potem.
Jak sobie przemyśliwałem Twój opis to nie bardzo kumam po co zmniejszałeś wysokość kłów zabieraka o 4 mm i obcinałeś gumy. Puki co tego mnie zrobiłem co nie znaczy że braknie mi tych 3 mm w którymś momencie i będę musiał to zrobić, na razie wpasowałem koło z kotwicą w wahacz i zachowałem liniowość pracy łańcucha. Jedyny kłopot teraz to ten zacisk i tarcza i ich wzajemne zgranie, ale to jak mówiłem walka około 15-20 maja jak będzie koło.
Czas myśleć o gmolach :> :)
Dzięki za wsparcie fachowe i myślę że spotkanie oko w oko to kwestia czasu...
Gdyby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6960
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #46 dnia: 2012-05-07 18:48 »
Hm hm hm hm...nie kombinuj z przesuwaniem tarczy do srodka - równoliniowość będzie trudna,bo koło obrabiane sa z jednym mocowaniem na wielowrzecionowych obrabiarkach,dwa: jak ją przesuniesz to przesunie się i zacisk (dobrze kombinujesz cwaniaku ;) ) ale tu jest jedno halo...podparcie zacisku na sztandze - dopóki opony nie załozysz będzie pasowało :D :D :D a pasuje żeby sztanga zapierała zacisk a nie podpierała pod kątem jakimś...no chyba ze jestes czarodziej i zrobisz coś takiego :

albo takiego...

albo takiego...

Tak wygląda po montażu:


Jeśli jesteś w stanie takie toto dorobić to w trzech egzemplarzach - w tym jedna bedzie dla ciebie - jak bedziesz grzeczny ;)
Aha,jak już mogę byc wybredny to ten z pierwszej i drugiej fotki by mnie interesował bardziej (dziunka też :D ) :D
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #47 dnia: 2012-05-07 19:02 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6960
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #48 dnia: 2012-05-07 19:05 »
Jak zwał tak zwał - przytarło tą rynnę bo opona była za szeroka albo Honorata Gabryjela Koza za cięzka :rotfl:
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #49 dnia: 2012-05-07 19:09 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline jalech

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1735
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 3CV '88
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #50 dnia: 2012-05-08 01:07 »
Podajcie wymiary tak abym mógł zrobić modelik drzewniany. Jestem metalurgiem z zawodu i pracuję na odlewni. Co prawda jest to odlewnia żelastwa wszelkiego rodzaju ale pomyślę nad odlewem z jakiegoś stopu alu. Chociaż żelazne też nie gupie byłoby.... Temat do rozważenia, myślę że te aluminiowe, będą miały tendencję do zginania się gdyż jest to dosyć duże wyboczenie i całość powinna być raczej usztywniona jakimś elementem w rodzaju żeberka lub zastosowania sztywniejszego materiału (staliwo lub żeliwo sferoidalne - ech pewnie się wymądrzam). Wymiary i propozycje. Czekam.

Ach Dziunek chyba ktoś ma coś do Twojej Kozy (italia) hehehe :), musicie być w niezłej komitywie jak sobie pozwalacie na takie harce..
Co tu dużo gadać, tylko pozazdrościć....
Gdyby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6960
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #51 dnia: 2012-05-08 08:13 »
Koza ma wiosen 16 i jest upierdliwa i niedobra ;) i jadowita :rotfl: ale da się lubieć :)
"Cosa" po włosku znaczy rzecz a ona rzeczą nie jest - baba z krwi i kości wyszczekana jak york :D
Ze staliwa będzie cięzkie i podatne na pękanie (w tym przypadku od drgań) ze względu na gruboziarnistośc struktury i porowatośc międzycząsteczkową.
Z alu by było ok, przy czym przy zastosowaniu opony 170 problemu nie ma - ja mam 170 i była tylko kwestia odpowiedniego lekkiego ugięcia mocowań sztangi hamulca. Gadżet ten mozna raczej potraktowac jako ciekawostkę bo opona 170 rozwiązuje problem sztangi i wytartego nadkola jak u dziunka.

A dziunka widziałem tylko raz i na zdjęciu...


 Kotwicę przerobię z fj-ki


Jak kotwica z FJ-ki to i tarcza z FJ-ki i zacisk z FJ-ki - nie będziesz go musiał zmieniać.
« Ostatnia zmiana: 2012-05-08 08:23 wysłana przez ducati996 »
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #52 dnia: 2012-05-08 20:56 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline Zeta

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 4986
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 RP085
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #53 dnia: 2012-05-08 21:11 »
Koza ma wiosen 16 i jest upierdliwa i niedobra ;) i jadowita :rotfl: ale da się lubieć :)
No nie mogę..., ale muszę. Koza nie jest wcale upierdliwa ani jadowita. Jest bardzo grzeczna i ułożona. Samo to że wytrzymała z Nami tyle czasu już o czymś świadczy.  :P
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #54 dnia: 2012-05-08 21:16 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6960
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #55 dnia: 2012-05-08 22:47 »
Koza nie jest wcale upierdliwa ani jadowita. Jest bardzo grzeczna i ułożona.

Taaaa  jak śpi ,nie chrapie i jeść przez sen nie woła :D Ok Koza jaka jest każdy widzi :)

Chyba jednak pomyślę o zrobieniu jakiejś wizji na papierze tej sztangi co byś miał "synu" ;) o czym mysleć - bo jak bys dokonał tego dzieła to by było wprost bardzo sympatycznie :D
A na tych dwóch co posty ich sa powyżej to nie patrz  - to starzy wyjadacze co z niejednego dystrybutora paliwo do baku wlewali :D musza Kozę bronic bo jeden jest producentem Kozy a drugiego postraszyła że mu rozepnie spinkę od kardana w FJR ja będzie ją drażnił :rotfl:
 

Offline jalech

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1735
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 3CV '88
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #56 dnia: 2012-05-09 23:26 »
No i taka oto młoda Koza a zdominowała dyskusję o moim dekielku..... :)
Ech te Kozy, one już tak mają... :):)   ;)
Gdyby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #57 dnia: 2012-05-10 07:18 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline kamilos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2409
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJ 1200 3CY 1990, Pannonia , jawa, wsk
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #58 dnia: 2012-05-10 09:10 »
"Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem"

Kamil
 

Offline jalech

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1735
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 3CV '88
Odp: Dekielek lewy w dobrym stanie do fj1200
« Odpowiedź #59 dnia: 2012-05-10 21:53 »
Dzięki Kamilos :), już pytałem wszystkich na alledrogo, niestety jak na wstępie posta. Trudny temat :(.
Gdyby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.