Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 10120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Żółwik

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-11-29 14:16 »
Pomysł z FJR'ką jest wyłącznie mój, zdziwił kilka osób... Tak jak pisałem szukałem czegoś pokroju kawy z750, potem szukałem czegoś bardziej turystycznego (w rękę poszły gazety Motocykl, Świat motocykli). Zacząłem spoglądać na BMW ( bodajże F800 - nie GS, tylko ten z paskiem) ale przeglądając zagraniczne fora dowiedziałem się o paru wadach związanych z paskiem (koszt samego paska to ponad 1500 zł starcza niby na 40 000 ale potrafi pęknąć niespodziewanie)... do tego problem z piastą na tylnym kole (pasek chodzi nie równo):



A powyższy przypadek nie jest "jedyny"... no i z reguły BMW wiąże się już z większymi wydatkami (to fakt, nie stereotyp)

Potem zacząłem przeglądać jakieś litry, popatrzyłem na fazera ale jakoś do mnie nie przemawiał i tak wpadłem na pomysł może FJR ? Pogadałem ze znajomym instruktorem o niej, no i po za brakiem nieszczęśliwego 6 biegu - to nie mam zastrzeżeń.

@zoltar

Nie zaprzeczysz, że większość młodych motocyklistów wybiera sportowe sprzęty typu CBR, GSXR, Ninja itd zaś FJR i tego typu motocykle uważane są za "pojazdy dla starszych panów"... Porównywanie pojemności to nie wszystko ( tu przykład moja była 250), pomimo że FJR bujnie się do 100 w niecałe 3s to nie zamierzam jej wykorzystywać do tego - takie przyspieszenie jest ważne w momencie krytycznym ale gdyby chodziło mi tylko o prędkość  celowałbym w szlifiery - jednak na nich nie przejadę wygodnie 300 km, a i rzeczy też sporo nie zabiorę...

A żeby nie było gołosłowności dorzucam dwa filmiki z jazdy HD - na pewno błędnie pokonywałem ronda (nie płynnie) ale to pierwszy raz na chopperach i zdawałem sobie sprawę z cięższym skręcaniem (są niskie, podnóżki szerokie a profil ronda jest zawsze odwrotny niż w typowych zakrętach)...





« Ostatnia zmiana: 2013-11-29 14:28 wysłana przez Żółwik »
Mój kanał YouTube o serwisowaniu FJR'y:
http://www.youtube.com/channel/UCcY97HwmrJx7jdWP17aUffA
 

Offline zoltar

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2249
  • Thanked: 13 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: F8ooGS
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-12-02 22:48 »
Już tam byłem  ;-)

mam pytanie - jedno z pytań weryfikacyjnych to pytanie o koleżankę Bolka i Lolka - wpisuję Tola - małe litery, duże wszelkie kombinacje i wywala mi błąd...

lata już nie te... wpisałem tosia.... poprawione :)
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #17 dnia: 2013-12-02 22:51 »
Po prostu byłeś z obozu Reksia (coś jak Jawa/MZ) :P
 

malwi89

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #18 dnia: 2013-12-03 13:27 »
cześć :)