Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 10127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Żółwik

Witajcie
« dnia: 2013-11-28 12:59 »
Jestem Michał, pochodzę z okolic Łodzi (Brzeziny konkretnie), lat 20.

Motoryzacja to mój konik już od wielu lat, przygodę zaczynałem z quadami (jeździłem na nich 6 lat) - od chińskich cudów techniki (bodajże Kingway 200 Jumper), przez sportowe wyczynówki (Honda TRX 450) na ciężkich terenówkach kończąc (Kawasaki Brute Force 750/ Can-am Outlander 800). Pierwszy porządny kontakt z dwukołowym motocyklem to cross Yamaha YZ250 F - pojemność może być śmieszna ale kto jeździł ten wie co to jest (50 koni mocy przy 100 kg motocyklu). Paru motocyklistów też nie wierzyło póki się nie przejechało  :icon_twisted:

Odkąd zrobiłem prawko (już ponad dwa lata temu) jeżdżę na różnych motocyklach (najczęściej pożyczam/ wypożyczam) nie mam jakiś problemów z ich opanowaniem - w tym roku uczestniczyłem w dniach otwartych Harleya i pomimo charakterystyki tych motocyklów (mocna V, cięższe manewrowanie jak to choppery) i bardzo duża masa -jeden z nich ważył 400 kg !  :icon_eek: mimo to prowadziło je się bardzo fajnie  :ricky:

Szczerze mówiąc miałem zamiar zakupić coś w stylu kawasaki z750. Jednak zacząłem  analizować do czego mi motocykl, jak i gdzie chcę jeździć... Jazda w mieście między samochodami jest fajna ale poza miastem prędkość 120 jest już mało przyjemna... Nie wspominając o ładowności i pięknych pasażerkach  :naughty:

FJR ma mój instruktor od nauki jazdy i bardzo ją sobie chwali. Myślę, że jest to fajny motocykl który można dobrze dostosować do siebie (dodać nawi/CB/inne duperelki). Kolejnymi zaletami są między innymi dobrze rozwiązany technicznie silnik - moc oddaje w sposób liniowy w całym zakresie obrotów, dodatkowo nisko umieszczony środek ciężkości ułatwia prowadzenie. Jedyne czego się trochę boję to manewrowania na pochyłych terenach ale to chyba normalne.

Wiele osób może dziwić moje podejście do tematu głównie ze względu na wiek- u nas przyjęło się że "młody" powinien zaczynać od jakiejś R6 potem R1 itd...


Ponieważ zakup motocykla chcę zrealizować tej zimy chciałbym co jakiś czas podrzucać oferty z allegro itd (może ktoś zna osobę sprzedającą) tylko za bardzo nie wiem w którym dziale założyć swój temat ?
Mój kanał YouTube o serwisowaniu FJR'y:
http://www.youtube.com/channel/UCcY97HwmrJx7jdWP17aUffA
 

Offline adniem21

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 629
  • MoTo: fjr 1300
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-11-28 13:11 »
Witaj Kolego, pierwsze zanim zaczniesz przeglądac allegri i inne portale to zaglądnij do działu giełda a nóż widelec coś ci się spodoba.
był vs800 jest fjr 1300
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-11-28 13:20 »

Yamaha YZ250 F - pojemność może być śmieszna ale kto jeździł ten wie co to jest (50 koni mocy przy 100 kg motocyklu). Paru motocyklistów też nie wierzyło póki się nie przejechało  :icon_twisted:

No proszę, młodziak, a jak mądrze gada :D Masz 100% racji, ale to zasada trudna do wpojenia, zwłaszcza ludziom jeżdżącymi prawie półtoralitrowymi kredensami :D


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 

Offline Żółwik

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-11-28 13:23 »
Już tam byłem  ;-)

mam pytanie - jedno z pytań weryfikacyjnych to pytanie o koleżankę Bolka i Lolka - wpisuję Tola - małe litery, duże wszelkie kombinacje i wywala mi błąd...
Mój kanał YouTube o serwisowaniu FJR'y:
http://www.youtube.com/channel/UCcY97HwmrJx7jdWP17aUffA
 

Offline Odi

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-11-28 17:23 »
Witaj
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-11-28 17:36 »

jedno z pytań weryfikacyjnych to pytanie o koleżankę Bolka i Lolka - wpisuję Tola - małe litery, duże wszelkie kombinacje i wywala mi błąd...

Ehe, sprawdzę.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 

Offline Tynio

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR 2002r.
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-11-28 17:36 »
Cześć!
--- silnik, dwa koła i mina wesoła ---
 

Offline kamilos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2409
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJ 1200 3CY 1990, Pannonia , jawa, wsk
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-11-28 18:25 »
Witaj.
"Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem"

Kamil
 

Offline Zyga.13

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: OSA 175 '62, CBR 1000F
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-11-28 19:56 »
Witam
 

Offline jacakam

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 - 2003 RP08
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-11-28 20:01 »
Witaj - a ja Ci zazdroszczę tych 20 lat. Zamieniłbym się na nie bez wahania :)
Jawa Babetta 28 / Romet Pony M301 / WSK 125 / Suzuki GSX 600 F / Yamaha FJR 1300
 

Offline ducati996

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6958
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-11-28 23:47 »
Witaj :)
YZ250 F to takie F-16 na które nie trzeba licencji pilota :D Miałem okazję i brrrr wstrętne ;) znaczy się straszne :) nerwowe narowiste i za wszelką cene ma Cię ochotę sponiewierać :) ale frajde daje :)
 

karson

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-11-29 01:04 »
No to żółwik......... Żółwik ;-) :D

No proszę, młodziak, a jak mądrze gada :D Masz 100% racji, ale to zasada trudna do wpojenia, zwłaszcza ludziom jeżdżącymi prawie półtoralitrowymi kredensami :D


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Byłem pewny że strzelisz taki tekst ;-) :D
Igor, młody na dzień dobry łapie same plusy, co ?

Michał powiedz mi tak szczerze, Ty tak sam z siebie, a może jest ktoś z najbliższej rodziny, kto Cię ukierunkowuje w wyborze motocykli ? Jeżeli tak, to robi to wzorowo :cooltu :nod: 
 

Offline zoltar

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2249
  • Thanked: 13 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: F8ooGS
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-11-29 05:56 »
Jeżeli tak, to robi to wzorowo :cooltu :nod: 
Znaczy że co? Że poradził mu aby kupił FJR zamiast R6 ? W sumie to może i racja  ;)


Wiele osób może dziwić moje podejście do tematu głównie ze względu na wiek- u nas przyjęło się że "młody" powinien zaczynać od jakiejś R6 potem R1 itd...

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, piszesz że młody powinien zaczynać od R6, znaczy że wybierając FJR uważasz że kupujesz coś słabszego i delikatnego, dobrego na początek ? :) No tak w sumie to tylko 1300 a waży przecież ze 250kg. Można powiedzieć że żółwik...

tylko za bardzo nie wiem w którym dziale założyć swój temat ?
Najlepszym miejscem jest dział Opinie i Dyskusje

Ale tak jak pisał adniem21 zajrzyj do giełdy.

Witaj! :)


« Ostatnia zmiana: 2013-11-29 05:59 wysłana przez zoltar »
 

karson

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-11-29 09:22 »
Znaczy że co? Że poradził mu aby kupił FJR zamiast R6 ? W sumie to może i racja  ;)

Chodziło mi o to, że zaczął od błota....... Jest to bardzo dobre przygotowanie do dalszej przygody z motocyklami. :thumb
 

Offline zoltar

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2249
  • Thanked: 13 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: F8ooGS
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-11-29 11:16 »
aaaaa :) w takim wypadku równiez się pod tym podpisuję :) Niestety znam tylko jedną szkołę w Warszawie która na kursie kat.A posyła ludzi na tor motocrosowy na zdaje się obowiązkowe 2 godziny. W sumie mało, ale zawsze coś.
 

Offline Żółwik

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-11-29 14:16 »
Pomysł z FJR'ką jest wyłącznie mój, zdziwił kilka osób... Tak jak pisałem szukałem czegoś pokroju kawy z750, potem szukałem czegoś bardziej turystycznego (w rękę poszły gazety Motocykl, Świat motocykli). Zacząłem spoglądać na BMW ( bodajże F800 - nie GS, tylko ten z paskiem) ale przeglądając zagraniczne fora dowiedziałem się o paru wadach związanych z paskiem (koszt samego paska to ponad 1500 zł starcza niby na 40 000 ale potrafi pęknąć niespodziewanie)... do tego problem z piastą na tylnym kole (pasek chodzi nie równo):



A powyższy przypadek nie jest "jedyny"... no i z reguły BMW wiąże się już z większymi wydatkami (to fakt, nie stereotyp)

Potem zacząłem przeglądać jakieś litry, popatrzyłem na fazera ale jakoś do mnie nie przemawiał i tak wpadłem na pomysł może FJR ? Pogadałem ze znajomym instruktorem o niej, no i po za brakiem nieszczęśliwego 6 biegu - to nie mam zastrzeżeń.

@zoltar

Nie zaprzeczysz, że większość młodych motocyklistów wybiera sportowe sprzęty typu CBR, GSXR, Ninja itd zaś FJR i tego typu motocykle uważane są za "pojazdy dla starszych panów"... Porównywanie pojemności to nie wszystko ( tu przykład moja była 250), pomimo że FJR bujnie się do 100 w niecałe 3s to nie zamierzam jej wykorzystywać do tego - takie przyspieszenie jest ważne w momencie krytycznym ale gdyby chodziło mi tylko o prędkość  celowałbym w szlifiery - jednak na nich nie przejadę wygodnie 300 km, a i rzeczy też sporo nie zabiorę...

A żeby nie było gołosłowności dorzucam dwa filmiki z jazdy HD - na pewno błędnie pokonywałem ronda (nie płynnie) ale to pierwszy raz na chopperach i zdawałem sobie sprawę z cięższym skręcaniem (są niskie, podnóżki szerokie a profil ronda jest zawsze odwrotny niż w typowych zakrętach)...





« Ostatnia zmiana: 2013-11-29 14:28 wysłana przez Żółwik »
Mój kanał YouTube o serwisowaniu FJR'y:
http://www.youtube.com/channel/UCcY97HwmrJx7jdWP17aUffA
 

Offline zoltar

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2249
  • Thanked: 13 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: F8ooGS
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-12-02 22:48 »
Już tam byłem  ;-)

mam pytanie - jedno z pytań weryfikacyjnych to pytanie o koleżankę Bolka i Lolka - wpisuję Tola - małe litery, duże wszelkie kombinacje i wywala mi błąd...

lata już nie te... wpisałem tosia.... poprawione :)
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #17 dnia: 2013-12-02 22:51 »
Po prostu byłeś z obozu Reksia (coś jak Jawa/MZ) :P
 

malwi89

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #18 dnia: 2013-12-03 13:27 »
cześć :)