Autor Wątek: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?  (Przeczytany 19280 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

autsaider

  • Gość
Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« dnia: 2016-04-10 19:01 »
Witajcie ponownie.
Chciałbym abyście podzielili się ze mną swoimi opiniami nt. tych 2 egzemplarzy.
http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-09r-CID5-IDe68ER.html#99639d96ee
http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-nowy-model-okazja-abs-led-ID6yjDgp.html

Wiadomo że ta młodsza będzie fajniejsza ale z racji młodego wieku czy nie są przypadkiem droższe chociażby kufry boczne do niej?
Co sądzicie o tych 2 szt.
Dziękuję za wyrażenie opinii.
 

Offline owucelot

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: ETZ 150, Honda cb 500 s, Yamaha FJR
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-04-10 20:16 »
Oglądałem tą drugą i nie wiem jak atrakcyjna jest ta cena , ale moto leżało na prawej stronie . Kanapa ochydna do wymiany , kolektory pordzewiałe . Ogólnie moto młode rocznikiem , ale zaniedbane . Kumpel śmiał się że moje z 2002r wygląda na mniej zmęczone . Na żywo możesz mi wierzyć że będziesz rozczarowany stanem fujarki . Oglądałem z miesiąc temu .
 

Offline Student

Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-04-10 21:31 »
Ta druga oglądałem , cała czacha  ma poobrywane zaczepy, pod licznikami brakuje śruby, cały tył tez jest nie przykręcony, oczywiście moc 105KM i wiele innych rzeczy.
Mam ja pod nosem ale się nie zdecydowałem.
Tych łezek maskujących na szybę nigdzie nie kupisz tylko serwis, szt. 500 zł.
Czacha jest kompletowania od innego moto, leżała na prawej stronie i to dość mocno.
Chłodnica ok, nie cieknie.
Ramą podobno prosta ale nie była na żadnej płycie na pomiarze.
Siedzenie kiepskie i pordzewiałe spinki od spodu.
Trzeba trochę włożyć w nią tak ok. 5 tys.
« Ostatnia zmiana: 2016-04-10 21:38 wysłana przez Siemion »
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

autsaider

  • Gość
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-04-10 23:03 »
Dzięki serdeczne za te opinie. Wywalił bym kasę na podróż żeby się tylko zdziwić.
Więc może jednak ta pierwsza. Chyba że jeszcze coś się pojawi. Może lepiej zaczekać jeszcze trochę.
 

Falkon48

  • Gość
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-04-11 13:31 »
Ta druga oglądałem , cała czacha  ma poobrywane zaczepy, pod licznikami brakuje śruby, cały tył tez jest nie przykręcony, oczywiście moc 105KM i wiele innych rzeczy.
Mam ja pod nosem ale się nie zdecydowałem.
Tych łezek maskujących na szybę nigdzie nie kupisz tylko serwis, szt. 500 zł.
Czacha jest kompletowania od innego moto, leżała na prawej stronie i to dość mocno.
Chłodnica ok, nie cieknie.
Ramą podobno prosta ale nie była na żadnej płycie na pomiarze.
Siedzenie kiepskie i pordzewiałe spinki od spodu.
Trzeba trochę włożyć w nią tak ok. 5 tys.

Mógłbyś porobić parę dokładnych zdjęć i wysłać mi na pocztę, znając Twoje piorytety dziwię się,że byłeś ją oglądać. Dla jednego jest to koszt 5 tyś dla drugiego tylko koszt malowania owiewek i kupna nowego komina. :)
 

Offline Student

Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #5 dnia: 2016-04-11 14:44 »
Zrobiłem ok. 20 zdjęć,  tylko w hali było dość ciemno więc przy lampie robione i nie wszystko dało się pokazać. Zrzucę z aparatu i prześlę.
Oglądam każdą w przedziale rocznikowym,  tą z Ostrowi Mazowieckiej też obejrzę, jeżeli info zwrotne od gości będzie ok.

Z malowaniem sam bym sobie poradził bo mam czym i wiem jak :nod:, tylko dochodzi klejenie bo ta prawa strona czach wymieniona jest od innego moto ale na przełamaniu przy lampie też jest pęknięta tak ok. 5cm, więc trzeba spawać lub kleić od spodu aby nie szło dalej.
Komin może na razie zostać, poza wizualizacją nic mu nie dolega (kapie woda po odpaleniu ale to po myciu kercherem) hahahaha.
Chłopaki sami składali:
Dziwi natomiast fakt dlaczego cały tylni błotnik wraz z plastikami nie jest przykręcony do ramy pod siedzeniem na śruby, po co go zdejmowali do czachy nie trzeba? Czacha też jest nie przykręcona pod licznikiem 4 śruby brak.
Zaczepy lewej strony pourywane pomiędzy górnym wypełnieniem a lewą owiewką.

Mocowanie tylnego kufra było czymś klejone przy śrubach.
Odpala, szyba jeździ, manetki grzeją. Nie jeździłem bo byłem po pracy w gajerze.
Natomiast nie wiem jak w tym modelu sprawdzić błędy więc nic nie powiem na ten temat.
Brak książki i historii pojazdu.







Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Parabiker

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 503
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300A, NTV 650
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #6 dnia: 2016-04-11 15:02 »
Co do tej drugiej....niech za mój komentarz posłuży stwierdzenie, że w Motoszklarni trudno trafić ciekawy motocykl. Byłem tam kilka razy w innych tematach i to co widziałem upewniło mnie tylko w przekonaniu, że to nie jest miejsce na kupno motocykla. No chyba, że ktoś będzie miał dobry układ i dostanie cynę, że mają akurat coś ładnego.
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-04-11 19:27 »
Zgadzam się z    Parabiker, nic bym tam nie kupił. Jak motocykl w tym roczniku może tyle kosztować? Sami chcecie się oszukiwać?
 

Offline JureŁ

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6821
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 była srebrna, była czarna, jest brązowa.
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-04-11 20:10 »
Szklić czyli oszukiwać to chyba z gwary Poznańskiej pochodzi słowo. Jak tu w takiej Motoszklarni coś kupić uczciwego, "nieszkolnego"?
The Wheels need to spin.
 

Offline Student

Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-04-11 20:49 »
No właśnie sie nie oszukujemy tylko rzecowo komentujemy, gdyby był ok. to już by stał u mnie w garażu. Na pewno można go wyprowadzić na ludzi tylko w przypadku FJR jest to kosztowna zabawa.
Jak koś ma dojścia do stron we FR.. to może sprawdzi historię szkody, numer rejestracyjny to:  CV-302-DY. Niestety na zdjęciu nie wyszedł cały VIN.

Martwi fakt że np. zaciski metalowe przy pompie wody są tak pordzewiałe jak w golfie II, lub śruby wkręcane do ramy zaśniedziałe a to znaczy że moto stało długo na powietrzu bez owiewek i deszczyk kapał.

Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

autsaider

  • Gość
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-04-11 21:10 »
Naprawdę są bardzo cenne dla mnie Wasze opinie może kiedyś będzie okazja się odwdzięczyć jak już kupię i spotkamy się na jakimś wyjeździe.
Tym czasem mam jeszcze jeden taki ciekawy egzemplarz. Tylko on stoi gdzieś w podlaskim woj. Kleosin to się nazywa miejscowość jakby przy Białymstoku.
Może jest ktoś kto już oglądał ten motocykl?
http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-2010-CID5-IDeHCJR.html#9d8e7e1190
 

Offline owucelot

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: ETZ 150, Honda cb 500 s, Yamaha FJR
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #11 dnia: 2016-04-11 21:20 »
Siemion z Bratem ci ją oblukają . Kleosin to ich rejony .
 

Offline Arti33

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2492
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • 🇵🇱
    • Status GG
    • Boxer MC
  • MoTo: FJ 1200 ABS '91 3YA ; Kawasaki VN1700 Voyager '10
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-04-11 21:23 »
To malowanie to chyba występowało w roczniku 2009 jak pamiętam?


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą..."
"Kiedyś traktowałem ludzi życzliwie - dzisiaj z traktuję ich z wzajemnością"
 

Offline Student

Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-04-11 21:29 »
Ponadto Niemcy to kraj tranzytowy musi być z wysp lub USA bo licznik w milach.
Brakuje części maskownic . Reszta do oględzin.

Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Siemion

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3967
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: BMW K1600 GT
Odp: Co sądzicie o tych 2 egzemplarzach?
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-04-11 21:43 »
Mogę podjechać zobaczyć.
Ogłoszenie oglądam na telefonie ale widzę że temperatura jest w Celsjuszach.
Kanada?
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Piotr