Autor Wątek: Idzie wiosna - kup FJR ;)  (Przeczytany 19124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

windson

  • Gość
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 2014-02-15 22:59 »
Nie zgłębiałem tematu, ale podobno jest to już uregulowane prawnie (kręcenie liczników)

Może warto przytemperować "typa", że w FJR takich numerów się nie robi... :)
 

kusz

  • Gość
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 2014-02-15 23:01 »
Myślę, że nowa ustawa, która wymusza wpisanie przebiegu na przeglądzie trochę pomoże.
Pod warunkiem, że zwykły Kowalski będzie mógł mieć dostęp do tych danych przed zakupem.
A przyszłemu właścicielowi mojej byłej (albo chętnemu) życzę tylko, żeby zajrzał najpierw na forum ;))
 

Offline Żółwik

Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 2014-02-16 05:52 »
Jako dobry obywatel powinieneś zgłosić to na Policję.  W przeciwnym razie (jeżeli gość sprzeda) będziesz współwinnym oszustwa.


Fakt faktem - myślę, że nie zaszkodzi zgłosić się na komendę i złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - choćby tak dla czystego sumienia.

Ja zaś - proponowałbym stworzenie tematu bądź nawet działu z sprzedawcami od których nie należy kupować motocykli - wpisywać tam np wszystkie dane - siedzibę firmy, numery kontaktowe, przewinienia (np cofanie licznika) zarówno handlarzy jak i prywatnych - jeśli ktoś jedzie kupić motocykl na aukcji w super stanie, a na miejscu okazuje się że zdjęcia aukcji robione były pół roku temu przed szlifem takiego delikwenta wyłapujemy, zdjęcia z aukcji wrzucamy na inny serwer (na allegro wygasają) i mamy mapę złych dealerów.

Wiem potrzeba trochę roboty na początek i całość wydaje się zbyt pracochłonna ale to jedyny skuteczny sposób na walkę z takimi łajdakami. Temat do przedyskutowania na forum - myślę jednak że to dobry pomysł, a dołożenie działu nic nie kosztuje. 

Mamy tutaj prosty i pewny przykład oszusta, skoro w ciągu jednego dnia zrobił takiego wała to nie robi tego od wczoraj i reszta motocykli też może być z "zapomnianą historią". Ktoś powie co to 10 000 km, no ale ktoś składa pieniądze na wymarzony motocykl przez miesiące, lata i nikt z nas nie chciałby się nagle dowiedzieć, że ma przebieg o dychę wyższy niż zakładał...

Jakbyście mieli za dużo roboty to podejmę się moderacji tego działu - co prawda na tym forum wielu postów nie mam ale chyba lepsze to niż gdybym miał zakładać dziennie po 5 nowych tematów ;)
Mój kanał YouTube o serwisowaniu FJR'y:
http://www.youtube.com/channel/UCcY97HwmrJx7jdWP17aUffA
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 2014-02-16 08:54 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

kusz

  • Gość
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 2014-02-16 09:04 »
Daną osobową jest TYLKO jednoznaczna informacja. Tzn np imie nazwisko i adres nie jest jednoznaczną daną, bo pod tym adresem może być syn i ojciec pod takim samym imieniem nazwiskiem. Jak podasz pesel to juz gorzej. Mysle, ze kombinacja  "imie nazwisko z miasta xxx" wystarczy ;-)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 2014-02-16 09:11 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline Zeta

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 4986
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 RP085
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 2014-02-16 10:05 »
No popatrzcie co to się porobiło :hmmm, a ja tylko żartowałem. :D

Swoją drogą, sprawa jest prosta. Najpierw telefon do handlarza o sprostowanie, a w razie niepowodzenia zgłoszenie faktu na Policję. Oczywiście wiąże się to z odpowiednimi procedurami i złożeniem zeznania.
Na naszych oczach ewidentnie dokonuje się szwindel i wiemy o tym. Poniekąd jesteśmy współwinni, a zwłaszcza Kusz. Gdybyśmy zawsze reagowali odpowiednio nie trzeba by było zastanawiać się ile faktycznie ma przejechana moja FJR-a, zakładać tematów, które właściwie nikomu nie pomogą i wogóle tego całego gadania.
Jak już bardzo Wam zależy...  Panowie, kto pierwszy złosi przekręt?  :P
 

kusz

  • Gość
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 2014-02-16 10:47 »
Panowie nie spieszcie sie tak. Po pierwsze moze gosc jeszcze nic nie cofal a zrobi to dopiero jak sie umowi kupujacy. Ogloszenie uzna za literowke i wyjdxiemy na glupkow.
Dowiem sie co i jak i cxy warto sie tym interesowac teraz.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
 

kusz

  • Gość
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 2014-02-16 10:48 »
Jak bede w domu to sprawdze czy mam prxebieg na umowie wpisany


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
 

Lis

  • Gość
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 2014-02-16 12:14 »
Myślę, że tworzenie działu, katalogu, listy nieuczciwych sprzedawców nie jest dobrym pomysłem.
Od orzeczenia winy i ukarania jest sąd od zgromadzenia dowodów są organy ścigania.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa.
Nie bawiłbym się w ostrzeżenia. To nic nie da - nie zmieni mentalności, a jedynie pomoże uciec od odpowiedzialności.
Natomiast cenną inicjatywą byłby wątek, gdzie za zgodą właścicieli (sprzedających) umieszczalibyśmy dane techniczne (VIN, stan, przebieg, itp.) sprzętów, które właśnie sprzedaliśmy w świat...
Potencjalny zainteresowany kupnem mógłby dowiedzieć się więcej o sprzęcie jeszcze przed zakupem. To byłoby IMO legalne i nie godziłoby w interesy nikogo.
 

Offline jarczoq

Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #25 dnia: 2014-02-17 21:44 »
To nic nie da - nie zmieni mentalności,
Handlarz, to stan umysłu - podobnie, jak taksówkarz.
Nie dyskutuj z durniem bo z boku nie widać różnicy !
 

Offline BRAT

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Thanked: 1 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • Adam 602 799 442
    • Status GG
  • MoTo: YAMAHA FJR 1300A 2003
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #26 dnia: 2014-02-17 21:56 »
mógłby dowiedzieć się więcej o sprzęcie jeszcze przed zakupem
Jestem za. Choć są tacy co rejestrując się na forum próbują od razy coś sprzedać.
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6960
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
 

Offline Janekos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1001
  • Thanked: 5 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • różni nas wiele, ale łaczy jedna pasja
    • Status GG
  • MoTo: VFR 1200X
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #28 dnia: 2014-02-18 19:49 »
W pewnym sensie to klienci sami się przyczyniają do takiej sytuacji,
W ubiegłym roku byłem u handlarza oglądać FJR przebieg 160 kkm , serwisowana , stan igła.
Gdybym nie widział książki serwisowej to bym nie uwierzył , rozmawiam z gościem ,że faktycznie motocykl zadbany i ładnie serwisowany.
Koleś stwierdził ,że prawdopodobieństwo sprzedaży z takim przebiegiem jest znikome. Każdy się dobrze czuje gdy widzi delikatny przebieg i moto od emeryta , który tylko na pocztę tym śmigał.
Wiem ,że książka serwisowa poszła do pieca, licznik skręcony i motocykl poszedł jak świeża buła.
Jest to u nas odwieczny problem samochodowo - motocyklowy, a wystarczyłoby wprowadzić obowiązek wpisywania przebiegu przy przeglądach technicznych.

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: Idzie wiosna - kup FJR ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 2014-02-18 19:54 »
Obowiązek już jest (od tego roku) - tyle że... skoro da się skorygować do sprzedaży to da się i przed przeglądem...
jeździć nie umiem, ale lubię :)