Autor Wątek: Szyba turystyczna 48 cm  (Przeczytany 15788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Odi

Szyba turystyczna 48 cm
« dnia: 2013-05-11 21:49 »
Witam, sprzedam zakupioną od Artur1311 szybę turystyczną (http://fj-fjr.com/index.php?topic=7131.0). Niestety przy moich 197 cm wzrostu, te 5 cm które różni tą szybę od oryginału nie spełniło moich oczekiwań. Jest trochę lepiej ale dalej wieje mi na twarz. Będę musiał chyba celować w coś takiego http://www.moto-akcesoria.pl/szyba-turystyczna-v-stream-windschild-do-fjr1300-06-,p,24747

Oto kilka zdjęć szyby zrobionych dzisiaj. Wysokość 48 cm, szerokość na środku to 55 cm zwężając się ku górze i adekwatnie zwiększając się ku dołowi. Stan szyby dobry, nie zaszkodziło by jej lekkie polerowanie. Pęknięcie na szybie się nie powiększa, a po zamontowaniu na motocyklu jest mało widoczne. Cena 100 zł + wysyłka. Widoczna ławka na zdjęciach nie jest na sprzedaż :D. Więcej informacji na PW.

               
« Ostatnia zmiana: 2013-05-11 22:02 wysłana przez Odi86 »
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Offline Odi

Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-05-11 22:03 »
No masz :) Już powinno działać.
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Offline przemo2310

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-05-11 22:25 »
Ja mam oryginał plus coś takiego
http://www.motorus.pl/twoj-motocykl/yamaha/fjr/1300/szyba-mra-vario-maxi-yamaha-fjr-1300-do-05_p_2455.html
Jak założyłem MRA i nie rozsuwałem jej na maxa, to i tak przy 160km/h mogłem jechać z otwartą szybą w kasku.
Zapytaj jeszcze kolegę RavFJR, bo ostatnio na zlocie widziałem, że jeździ z taką szybą na stałe, może coś więcej powie.
« Ostatnia zmiana: 2013-05-11 22:32 wysłana przez przemo2310 »
 

Offline Odi

Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-05-11 23:09 »
http://www.motorus.pl/twoj-motocykl/yamaha/fjr/1300/szyba-mra-vario-maxi-yamaha-fjr-1300-do-05_p_2455.html

Dzięki, będę miał to na uwadze. Puki co nie mam tyle kasy przewidziane w budżecie na motocykl :) ale na przyszłość się przyda.
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Kasza

  • Gość
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-05-12 12:56 »
Pomyśl kolego o zakupie Deflektora:)) Poźniej zrobię jakąś fotkę... xD
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-05-12 19:43 »
No ja ostatnio myślałem nad deflektorem ale doszedłem do wniosku, że się nie sprawdzi bo przecież nasze szyby są regulowane i ja ciągle swoja podnoszę.
Mylę się? Kasza z chęcią zobaczę jak masz to rozwiązane.
 

Offline Odi

Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-05-12 20:27 »
Tu znalazłem filmik przedstawiający pracę takiego deflektora Warto by się nad tym zastanowić, bo cena jest kusząca. Pierwszy lepszy link z Aledrogo http://allegro.pl/deflektor-motocyklowy-najlepszy-poliweglanowy-wwa-i3211578099.html
A swoją drogą to Krzychu zmienił byś już ten awatar :P :P
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

morenavik

  • Gość
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-05-13 07:57 »
Miałem w poprzedniej FJR tą szybę Vstream i powiem Ci, że jest kozacka! Do tej nowszej też zakupiłem już Vstream'a.
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-05-13 09:37 »
Wszystko pięknie, deflektor wiem jak działa ale jak szyba jest "nieregulowana" to łatwo go ustawić. W FJR jest szyba regulowana i jeżdżę w zależności od prędkości w rożnymi położeniami o to mi chodzi.
Odi nie ma kto mi zrobić zdjęcia na nowej a te na Twojej mi się podoba. Zresztą Kasia już nie ma takiego kolory włosów :)
 

Offline Odi

Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-05-13 10:57 »
Ale przecież deflektor też ma swoja regulacje. Ustawisz,  tak żeby przy dużych predkosciach Ci nie wiało i powinno być git. Trzeba to przemyśleć przy piwie :-)
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Kasza

  • Gość
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-05-13 14:13 »
Panowie! Że tak zacznę xD

Kupiłem deflektor od pewnego miłego Pana ****** jeżeli admin pozwoli dodam jego dane:)

W sobotę robiąc ponad 200 km jechalem cały czas z otwartą szczęką - po prostu deflektor zdał egzamin! Do tego szyba nie musi być podniesiona na full otworzona (mi wystarczy w połowie) Dodam, że mam szybę akcesoryjna, o jakieś tam chyba 5cm czy wiecej wyższą.

Kożuch mój Przyjacielu, dobrze że się mylisz;D Deflektor ktory zakupiłem za 150 zł wraz z kosztami wysyłki ma możliwość regulacji:)

Minusy, pewnie ślizgi na mechaniźmie podnoszenia szyby szybciej pójdą, ale warto! Kolejna wada to brak możliwość regulacji wysokości szyby przy większych prędkościach, trzeba zwolnić do 50km/h żeby ją podwyższyć:)

Plus, mała waga, wszystko ładnie spasowane, uchwyty zrobione z materiału bezbarwnego - te czarne są oHydne :D I brak szumów, wiatru itd.
(nie sprawdziłem jeszcze czy są jakieś plusy dla pasażera - mam nadzieję że tak, bo z tego powodu go zakupiłem)

U mnie jest taka jeszcze możliwość, że mogę patrzeć przez deflektor- pewnie przyda się podczas deszczu.

Pytania? Walić śmiało, chętnie pomogę!

Ps1. Warto zrobić oddzielny temat: Warsztat/FJR/Deflektor aby tutaj nie śmiecić.


Ps2. Przepraszam, że syf na szybie ale już dawno miałem być w pracy xD ----> a jeste, tu xD

 

Offline Odi

Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-05-13 16:20 »
Kasza a skąd jesteś dokładnie? Bo małopolska to duży obszar, a z chęcią bym przetestował osobiście taki deflektor już u kogoś zamontowany :D
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Kasza

  • Gość
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-05-13 16:27 »
Okolice ''Tarnów" Jak coś to możemy założyć do Twojej FuJaRy i sobie przetestujesz;)
 

Artur1311

  • Gość
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-05-13 16:44 »
Miałem taki w TDM i sprawdził się w każdej pozycji ( do chwili gdy zaczęły wypadać śrubki od szyby  :mwink:  ) był zbyt duży napór powietrza ale sądzę, że w FJR powinno być dobrze - jednak radzę sprawdzać, żeby przy mijaniu się z TIRem nie dostać szybą w twarz.
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Szyba turystyczna 48 cm
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-05-13 19:54 »
Kasza, że sam deflektor jest regulowany to wiem. Chyba mnie nie zrozumiałeś.
Deflektor ustawia się aby powietrze lepiej opływało kask ok, ale najlepiej zrobić to raz. Co w przypadku FJR jest mało wykonalne bo szyba wraca do pierwotnego stanu po wyłączeniu zapłonu. Jak w jednej pozycji będzie ok to nie powiedziane, że gdy szyba będzie niżej lub wyżej też będzie dobrze. To jest super rozwiązanie do GS-a, DL, Varadero itp.
To są moje obawy, teraz rozumiesz?
Dlaczego trzeba w Twoim przypadku zwalniać do 50 km/h aby podnieść szybę?
Ile Ty masz wzrostu, że do akcesoryjnej szyby kupiłeś dodatkowo deflektor?
I co z obawami Artura przy mijaniu? Nie odczuwasz większych drgań itp?