Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 16206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kratusz

  • Gość
Witam
« dnia: 2008-04-27 02:24 »
Witam wszystkich. Mam na imię Paweł pochodzę z Białej Podlaskiej a resztę życia wiążę z Wrocławiem - to co do miejsca. Obecnie studiuję na pierwszym roku budownictwa i mam 20 lat.

No to teraz to co was bardziej interesuje:
kupiłem dwa lata temu fj 1200 po ukończeniu kursu na kat A. To mój pierwszy motocykl - nigdy niczym nie jezdziłem oprócz kursu i paru razy komarkiem na wsi. Zawsze chciałem miec skuter itd. ale rodzice nie pozwalali - powiedzialem ze jak bede juz miał 18 lat i nazbieram kase to kupie duży motocykl i wtedy będą dopiero sie martwić. Tak też sie stało.

Kupiłem fj 1200 z 1988r. i szczerze to ja na niej jeszcze za wiele nie pojezdzilem - wręcz wcale! - może jakieś dwa tygodnie - bo kupiłem pod koniec sezonu. jak sie doczekałem kolejnych wakacji to w maju jadac na tylnim kole na ROWERZE doznałem mocnego urazu kolana i mialem wakacje z głowy:/ Teraz jestem we Wroclawiu na studiach i jak jakiś motor przejedzie za oknem to nie odpuszcze. Poza tym bujam w obłokach ze ZA DWA MIESIACE ZACZNE JEZDZI? FJOT?:)

Więc w Sumie Witam was i mam nadzieje że kiedys skorzystam z waszych rad. a Co do rad to nie bardzo bym chciał zmienić motor - ale dwa razy - raz przy hamowaniu, raz na zasypanym piaskiem chodniku ( w ciągu tych dwóch tygodni jazdy upadł mi motor - musiałem skleić prawy wlot powietrza i przyspawac lusterko:/). z tym hamowaniem - skrecalem w prawo - wiec jak widze lewą strone wolną - to powinienem miec prawy pas dla siebie   a tutaj skrecajac w prawo z podporządkowanej natknołem sie na wyprzedzajacy walec samochód - dobrrze ze nie wjechałem pod nic ale jak zahamowałem przednim to na prawy bok mi upadł motor - nei dałem rady nogą prawa tego utrzymac :P

jedno jest pewne mam 190cm wzrostu koło 90 kilo czasem waga
i nie mam ochoty jezdzic jakimś gównem (chodź jestem kompletnym AMATOREM ) - poza tym nie bede sie bawił w sprzedawanie i kupowanie nowej maszyny - wiec no tak to wygląda :) (no jak mnie przekonacie zebym sprzedał i kupił coś nowego to BARDZO wątpie ale moze sie posłucham)

Witam Pawel
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5619
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-27 09:20 »
Witam.
Nie przejmuj się upadkami.
Tydzień temu też upadłem a jeżdżę już 5 sezon na FJ.
Po prostu zdaża się. :D
 

Szoszo

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-27 09:50 »
Cześć. Najlepiej to wrzuć kilka zdjęć Twojej FJoty. Miłego klikania
 

kratusz

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-27 13:04 »
To mi Fido poprawiłeś troche samopoczucie - bo serio czasem nachodza mnie mysli że powinienem go sprzedac i zacząć na czymś lżejszym i o 80 koni mniejszej mocy.  Ale wiecie co? - to jest zajebisty motor - bo jak Stoi przy nim jakas 600 czy cos jeszcze to on jest potwór - ja lubie potęgę :P - wiem ze powiecie ze sugeruje sie wielkością , mocą itd. - mówiąc ze jest zajebisty - kiedy wy doswiadczeni byście inne zalety podawali.;]  no wiec będe sie was słuchał jak baranek :D bo jestem totalny laik jeszcze w ogóle nie jezdziłem wrecz. Ale chyba na mój wzrost nie ma odpowiedniejszych motocykli co do wygody podczas siedzenia.

Nie mam pojęcia jak tutaj zdjęcia dodać.
 

Offline Bigos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2229
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • HIGH OCTANE BLOOD
    • www.hellontwowheels.blox.pl
  • MoTo: FJ1200 3XW1, FZS600 FAZER
Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-27 19:27 »
Witam Cię.
Tak to już powiadają, że "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz". Ja wiem, że jazdy motocyklem człowiek uczy się całe życie i codziennie może Cię na drodze zaskoczyć coś nowego. Po prostu uważaj ile tylko się da. Kilak miesięcy temu pod domem przejeżdżałem po chodniku, tylne koło zjechało mi z płytek, motocykl się przechylił w lewo, zakręcił kołem po trawie i wjechałem w zywopłot  :P. Po ponad dziesięciu latach spędzonych w sidle niejednego motocykla, po tysiącach mil/kilometrów w trasie i taka wpadka. Więc nie przejmuj się.
FJ-a to świetny motocykl i widzę, że w Anglii jest ich trochę w sprzedaży, a kupcy wręcz biją się o nie, kiedy FJR-y są kupowane niechętnie. Jeżeli podobna ci FJ bo jest duża to dopraw sobie komplet trzech kufrów i wtedy zobaczysz efekt.
Pozdrawiam
"Aniołowie jeśli tylko są..." to z piekła rodem i na motocyklach!!!
 

kalina

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-27 19:31 »
strzała kratusz  :D

trening, trening i jeszcze raz trening  :wink:
 

Offline Bigos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2229
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • HIGH OCTANE BLOOD
    • www.hellontwowheels.blox.pl
  • MoTo: FJ1200 3XW1, FZS600 FAZER
Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-27 20:27 »
TATA!!! Film super, koleś grzeje ostro, ale to nie trening tylko fuks. Debil. Przy czymś takim można zabić siebie jeszcze kilku innych. Nie radziłbym tego próbować nigdzie poza dobrą  AUTOSTRAD? (nie mylić z polskimi A2 i A4 oraz pozostałymi drogami).
"Aniołowie jeśli tylko są..." to z piekła rodem i na motocyklach!!!
 

Szoszo

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-04-27 20:27 »
Delikatnie koledzy potraktowali Kratusza. Nie podjąłem tematu bo byłem ciekaw kto rozpocznie dyskusję. Jeszcze raz szerokości, przyczepności i oby Ci kółeczka zawsze toczyły się w jednym kierunku.
 

Offline Bigos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2229
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • HIGH OCTANE BLOOD
    • www.hellontwowheels.blox.pl
  • MoTo: FJ1200 3XW1, FZS600 FAZER
Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-04-27 20:36 »
Z ciekawostek to w Anglii jakiś tydzieńtemu ktoś umieścił na Youtube film, jka na hondzie CBR600 rozwija prędkość około 150mp/h. Na filmie było widać dokładnie motocykl i kierowcę kiedy odpala motocykl i odjeżdża spod domu. Potem film dokładnie pokazywał ulice którymi przejeżdża, oznaczenia drogi jaką jeździ z brawurową prędkością, tablice rejestracyjne samochodów i kilka sytuacji, w których mogło dojść do poważnego wypadku. Policja angielska zapowiedziałą, że mają wystarczająco dużo materiału z kamer, a film jest wystarczającym dowodem, aby ukarać kierowcę, a oni mu nie przepuszczą i go znajdą. Jestem pewien, że to zrobili.
"Aniołowie jeśli tylko są..." to z piekła rodem i na motocyklach!!!
 

kratusz

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-04-27 21:43 »
szoszo - mu trzeba przyznac racje - bo prawdą jest że kratusz tak naprawde kupił zaraz będzie dwa latat temu sprzet - ale on stoi w garazu i tak naprawde to tylko jakies dwa tygodnie spedził w OGÓLE i to dawno temu w jakiejs miescince na fjocie. WIęc sytuacje mozna traktować tak: chłopak kupił motor ale jeszcze nim nie jezdził i na dobra sprawe dopiero zacznie - no a fjota to absolutnie nie zabawka. Chłopcy potraktowali kratusza ulgowo - bardzo :) - pisał narrator:P
Widocznie wierzą we mnie :D - kratusz
 

Szoszo

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-04-27 21:56 »
Krausz, my tu gadu-gadu a FJ stygnie w garażu...
Ja chcę wierzyć, że nie dasz sie prosić o fotki. Tym bardziej mi zależy, że jest ona czarna...
Wszystkie Pawły to równe chłopaki, nie?!

pozdrowienia z Podbeskidzia
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5619
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-04-27 22:09 »
Kratusz, masz już Fj i nikt ci już nie odradzi jej zakupu.Traktujemy cię ulgowo bo już jesteś jej posiadaczem.
Dasz radę.
ja mam 55kg wagi i 174 cm wzrostu ale nie daje za wygraną i walczę z nią.z różnym skutkiem. :wink:
Nie pokona mnie i się nie poddaję. :D
Kuferki fajna sprawa.Byle jaka butelka napoju i plecak nie potrzebny. :D
 

kalina

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-04-27 22:30 »
Cytat: "Fido"
ja mam 55kg wagi


musisz koniecznie na moją dietę przejść  :wink: od razu skoczy Ci do 100kg  :D
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5619
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-04-27 22:38 »
Tata, jak dieta to i kobieta. :D
 

Offline Bigos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2229
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • HIGH OCTANE BLOOD
    • www.hellontwowheels.blox.pl
  • MoTo: FJ1200 3XW1, FZS600 FAZER
Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-04-27 22:53 »
masz rację fido, ale wspanmiała kobieta. Ja jeszcze rok temu ja cieńwyglądałem, a wspaniała żona i brak kłopotów mi służą
"Aniołowie jeśli tylko są..." to z piekła rodem i na motocyklach!!!
 

gałecki

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-04-30 12:57 »
Witam kolegę Kratusza - tym bardziej, że z branży:) Ja juz parę lat po studiach, ale jakby oprócz FJR interesowałyby Cię budowy, to juz niedługo zaczynamy budować pokaźny most autostradowy we Wrocławiu - jakby co zapraszam na wycieczkę:)

P.S. Moim pierwszym japońskim motocyklem (po MZ 150 i Pannonii) była CB 1000 - przeżyłem, ważne, żeby mieć głowę na karku, wyobraźnię i dobre opony:)
 

kratusz

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-04-30 14:09 »
no właśnie nie bardzo sie znam na oponach - jak i w ogóle pókk co na motocyklach:/ - protektor mają ale czy są dobre nie wiem.

PS. Odwiedzę budowę mostu i nie mostu - wszystkie budowy:P - w końcu to też mnie interesuje. Kurcze to mnie bardzo pozytywnie zaskoczyłeś tą branżą :) ja jednak będę bardziej uderzał w budowy budynków ale mosty robią ogromne wrażenie :) W ogóle jeszcze nie widziałem we Wrocławiu fjoty żadnej ;] albo ślepy jestem ;]
Pozdrawiam Pozdrawiam budowlańca.

Dodane po 3 minutach:

 a tak jeszcze dorzucę że Fjr widziałem we Wrocławiu - fajne maszyny ale póki co fjota mnie wystarczająco podnieca - poza tym funduszy nie mam na razie a i gdzie mi z motyką na księżyc - muszę nabrać ogłady przy starszym motocyklu - nie stać mnie na wywrotki na nowych :)

PS. moja fjota została wyprodukowana 31 marca 1988r. a ja sie urodziłem 8 dni przed nią :D
 

mailman

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-04-30 14:43 »
Człowieku! Wracaj do domu, tankuj FJ-tę i jedź człowieku, jedź "...dopóki tylko pełny bak." :lol:
 

kratusz

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-04-30 15:22 »
<lol> no racja - trzeba będzie na drugi rok ją za rogi do Wrocławia przyprowadzić :D
 

dobry

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-05-24 20:08 »
Witam :-)
 

FJ-Adrian

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-06-22 10:28 »
Rowniez witam,

moj pierwszy duuzy motor byla tez FJ-tka :) Wiec spoko :) chociasz musze powiedziec ze przed FJ jezdzilem 125-tka paredziesiat tysiecy.

I koledzy maja racje, jezdzi puki mozez i kobieta ci nie zabrania :)

FJ nie jest zabawka, wazy 270kg i ma ok 120koni wiec jest nad czym panowac. Wiec trenuj trenuj trenuj...!!!!

I NIE BIERZ PRZYKLADOW Z TYCH DEBILI NA SCIGACZACH!!!!! A DEBILI JEST BARDZO DELIKATIE OKRESLONE!!!!! JEZELI CHCESZ BYC ZDROWYM I ZYC DLUUGO

Ja tez mialem dwa pyadki, jeden z wlasnej glupoty (sciaganie z Porschakiem) a drugi to pech (piach na autostradzie przy chamowaniu, bez szas)

Wiec jedz ostroznie z glowa i razsadkiem, przedewszystkim nie szybciej niz twoj aniol potrafi fruwac za toba  :)

Pozdrawiam
Adrian

P.S. gdzie we wrocku studiujesz, na jakiej uczelni
 

kratusz

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-06-22 18:04 »
:) Dzięki

A studiuje na Polibudzie budownictwo:)