Autor Wątek: Power Commander do FJRy  (Przeczytany 20818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przemo2310

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Power Commander do FJRy
« dnia: 2010-07-14 17:59 »
Witam.
Mam do sprzedania Power Commander do FJRy. Gdyby ktoś był zainteresowany to podaję link do aukcji
http://allegro.pl/item1146742000_power_commander_iii_usb_yamaha_fjr.html
Kontakt 502-119-528
 

Offline medor

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: BMW K 1600 GT
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-07-14 21:52 »
to coś daje ? czy to jest jak 30 lat temu " turbinka Kowalskiego " w polonezach gażnikowych
 

Offline bart

Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-07-14 23:07 »
Kurcze, a ja już zapomniałem że taki bajer istniał. Ale upłynęło dużo czasu, aż boję się liczyć :D.
 

Offline przemo2310

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-07-15 22:39 »
Nie wiem za bardzo czy coś daje. Kupiłem go z motocyklem i poprzedni właściciel zachwalał, są tam różne mapy, np. jedna ma łagodniejszy przebieg krzywej mocy i łagodniej silnik oddaje tę moc. Dla mnie silnik w FJRce jest na tyle elastyczny, że nie mam zamiaru kombinować przy mapach zapłonu. A po drugie znając moje szczęście to jak zacznę coś kombinować to popsuję :icon_biggrin: .
 

Offline bart

Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-07-15 22:46 »
Szczery z Ciebie ziomal. Dla mnie FJRka to maszyna doskonała. Przyglądałem się moto Zety i nic więcej mi nie trzeba. Wszelkie wiejskie tuningi też bym sobie darował. Trzym się kolego.   
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-07-15 23:00 »
Nieno, PC a wiejski tuning to chyba jednak nie jedno i to samo. Tyle że w parze z PC, żeby optymalnie wykorzystać jego możliwości, powinien iść inny wydech i luźniejszy filtr powietrza plus wiele godzin pracy doświadczonego mechanika + kilkukrotna hamownia przy strojeniu całości, a efekt wcale nie będzie powalający, a co najwyżej zauważalny. Moim zdaniem nie warto, ale jak kto chce i ma wolne kilka kzl, to czemu nie.
Ponadto uważam, że dobrze wjeżdżony w seryjny motocykl, doświadczony kierowca, objedzie takie dłubane cudo z palcem w prostnicy. Raczej skupiłbym się na komforcie użytkowania, zwiększeniu elastyczności, przeniesieniu krzywej momentu ciut niżej itp.

Z kolei kupić PC, zamontować na zasadzie plug'n'play i wmawiać sobie i innym, że różnica urywa dupę, to po mojemu trochę lamersko-bananowe podejście :D Jak już tuning, to profesjonalny i maksymalne wykorzystanie i zgranie wszystkich elementów.
 

rfk

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-07-15 23:00 »
Jeśli ktoś z Was lubi bezpiecznie poexperymentować z mapami zapłonu FJR, to polecam to urządzenie.
Ja jeździłem z 3 różnymi mapami i za każdym razem po zmianie motocykl zachowywał się jednak  inaczej, co dla mnie było akurat bardzo ciekawe.
Takie miałem wrażenia na tych mapach:
Po zakupie miałem wgraną mapę dostarczoną przez DynoJet i moto był bardzo agresywny. Wściekle reagował na każdy ruch manetką. Czasem aż za bardzo. Jednym słowem powiedziałbym "żyletka".
Poszperałem trochę w necie i znalazłem to:
http://www.fjr1300.info/misc/PC-III.html
Czyli bardzo popularna w necie i szeroko dyskutowana "Smoothness Map" - przygotowana przez technika z firmy DynoJet - jej działanie porównałbym do... masełka ;) Zupełnie inna praca silnika w stosunku do poprzedniej mapy, bez szarpania przy przyspieszaniu z niskich obrotów, ogólnie bardzo przyjemna mapa do turystyki.
Wrzuciłem już tak dla zabawy Mapę 0 - czyli PCIII w żaden sposób nie zmienia pracy silnika. W tym ustawieniu (tak, jak PC nie było wcale), moja FJRka trochę szarpała, była lekko nerwowa. Nie była tak ostra jak na pierwszej mapie, ale brakowało jej takiej miękkości pracy, jaką dawała mapa Smoothness.

Zadziwiające jest to, jak to małe ustrojstwo wpływa na pracę motoru.
Instalacja jest dziecinnie prosta - po prostu rozlacza sie oryginalne kostki i w ich miejsce podlacza PCIII. Wszystko jest opisane (z fotami) tu:
http://www.fjrtech.com/getdbitem.cfm?item=10

Jeśli ktoś lubi trochę grzebać i bawić się ze swoją FJR, to polecam.

Pozdro,
(poprzedni właściciel ;) )
rfk

PS. Dodam tylko, że w mojej ex-FJR był/jest filtr powietrza K&N. Pod europejski model, ten filtr powietrza i oryginalne wydechy DynoJet przygotował odpowiednią mapę.
Ja sam nigdy nie zmieniałem nic w mapach dedykowanych do tego modelu, bo... nie mam o tym zielonego pojęcia. Po prostu korzystałem z tego, co jest już gotowe i szeroko opisane.
« Ostatnia zmiana: 2010-07-15 23:10 wysłana przez rfk »
 

Offline franzzz

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 AS '06, FJR 1300 AS '07
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-09-07 21:51 »
Ja kupiłem razem z motocyklem i przez dłuższy czas zastanawiałem się po co takie ustrojstwo w FJR.  Przyrost mocy w okolicach kilku %, ale przy tym trzeba sporo wydać na wydech, filtr, dysze + regulacje, testy na hamowni itp. Ogólny koszt niewspółmierny do zysku.
Pozdrowienia dla wszytkich Franzzz Łódź
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-09-07 23:33 »
Ogólny koszt niewspółmierny do zysku.

No ale skoro kupiłeś razem z motocyklem, to jaki koszt? Było i już ;)

Ale zgadzam się z tym, że koszt niewspółmierny do zysku i znacznie lepiej jest te pieniądze wydać na porządny kurs doszkalający. Utalentowany jeździec + trochę teorii + przyzwoity kurs = duużo więcej pożytku, niż dłubanie w parametrach, których albo później nie potrafimy odpowiednio wykorzystać, albo - co w sumie chyba nawet gorsze - wydaje nam się, że umiemy ;)
 

jazda37

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-09-10 08:27 »
mialem wczesniej w 2 sprzetach comandera  i zamierzam do fjr zakupic zmniejsza zuzyc paliwa lepiej moto oddaje moc polecam kazdemu kto jezdzi ten odczuje o co w tym buczy
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-09-10 11:00 »
Jazda37, napisałeś 6 postów i żadnego nie da się czytać. Raz już o tym wspominałem, bartpk257 tez wspominał - chcesz tutaj pisać, to zacznij używać wielkich liter i znaków interpunkcyjnych.
 

jazda37

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-09-10 20:58 »
popierwsze czasem niema czasu na pisanie znakó.inter. bo o to w tym nie chodzi a jesli chodzi o commandera to ten co lubi cos grzebac pojezdzi t wie
 

jazda37

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-09-10 21:01 »
mialem takiego commandera w vfr i hayabuse ostatnio i porownyw. po znajom co tego nie mieli wiem jak czlowiek dobrze wyregul. to sie odrabi przeciez w motocyklu chodzi o przyjemnosc jazdy
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-09-10 21:04 »
popierwsze czasem niema czasu na pisanie znakó.inter. bo o to w tym nie chodzi

Jak nie masz czasu na znaki interpunkcyjne i pisanie jak biały człowiek, to pisz gdzie indziej, a nie tu. Albo zaczniesz pisać normalnie, albo się pożegnamy.

To jest ostatnie ostrzeżenie.
 

jazda37

  • Gość
Odp: Power Commander do FJRy
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-09-10 21:07 »
panowie co to jest za forum sa tu motocyklisci