Autor Wątek: Kupię auto.  (Przeczytany 22526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arturszczecin

  • Gość
Kupię auto.
« dnia: 2014-02-08 13:22 »
Post skasowany na prośbę autora
« Ostatnia zmiana: 2014-02-08 13:33 wysłana przez arturszczecin »
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-02-08 16:14 »
Mój dobry kumpel miał dokładnie taką Alfę. Póki wszystko działało i jeździła, to super - szybko, wygodnie, fajnie. Ale bez przerwy walczył z żyjącymi własnym życiem prądami. Nie wiem czy i na ile to reguła, ale drugi mój znajomek ma 156 i też miewa dyskotekę kontrolek.

Z drugiej strony, włochem jeździ mój tato, jeżdżę ja i kilku, albo i kilkunastu znajomych i z prądami nie mamy problemów.
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-02-08 21:18 »
Mój szwagier taką miał ale 4 drzwi. Nic się działo a latał nią do Niemiec po inne auta.
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-02-09 09:08 »
Alfa to świadomy wybór i w tym przypadku nie można liczyć na niemiecką trwałość i niezawodność.
Moim zdaniem, trudno jest kupić inny samochód z takim wypasem, wyglądem, rocznikiem, dizainem, mocą i komfortem , za taką kasę.
Jeśli decydujesz się na alfę, to znaczy że zgadzasz się na jej wady, ale mimo wszystko i tak jesteś happy, że ją masz.
Smutne niemieckie, awaryjne francuskie, gnijące japońskie, badziewne chińskie, oklepane koreańskie, mogą się schować.
Jak dla mnie, alternatywą jest amerykaniec, tyle tylko, że trudno o coś małego z małym silnikiem.

Ten egzemplarz z linka bym sobie darował, zdjęcia retuszowane, tłumik srebrzanką psiknięty, obleśne felgi itd,itd.
Ogłoszenie typowego handlarza profesjonalisty, co to wystawianie na portalach opanował do perfekcji.
« Ostatnia zmiana: 2014-02-09 09:34 wysłana przez ALFJOT »
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6958
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-02-09 09:35 »
Oooo Alfisko nie znasz się :) Który z poniższego linka jest smutny niemiecki ? Po mojemu wyglądaja na wesołe wózki :D

http://ipadphonecatalog.com/audi-r8

Artur, alfa jest jak kobieta...kapryśna narowista i nieprzewidywalna - no i droga w utrzymaniu...moja siostra ujeżdżała lata temu 145 - fajny zakapior,masa wyposażenia ale - miała z silnikiem boxera 1,3,jak jej strzelił kolektor ssący - a jest w tym wózku jakiś zwydziwiany z tytanu czy jakiegoś innego wynalazka ( się nie znam - mówię co jej powiedzieli na serwisie) i wyskoczyła za niego jedyne 2000 zeta to jej sie odechciało alfy...pomijam że na detale typu samodziałająca wycieraczka czy jakies tam kaprysy z odpalaniem to się nie zwraca uwagi. Porównujac do motocykli - niektore się kupuje oczami (Ducati czy MV Agusta a niektóre rozsądkiem -np CB500 czy FJ ).
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-02-09 10:37 »
Artur mój szwagier to handlarz, no może nie jakiś duży, przywozi, zazwyczaj naprawia, jeździ ok roku i sprzedaje. Tą alfą zrobił 80 000 km i nic się nie działo po za skrzypiąca deską rozdzielczą. Ale z tym poradził sobie. Design rzeczywiście fajny, była czarna z jasną tapicerką. Sam przejechałem nią może z 10 km, więc opinii swojej nie wydam.
Moja Kasia ma takie małe auto, fiesta 1,4 tdci i sobie chwali choć dla mnie to auto nie jedzie, ma cale chyba 68KM :) za to pali 5l w mieście. Koniecznie musiała być z jasną tapicerką :)
 

Offline adniem21

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 629
  • MoTo: fjr 1300
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-02-09 11:47 »
Pomyśl jeszcze o spalaniu bo oszczędne nie są za bardzo, znajomy jeździ na krótkich odcinkach do pracy i po mieście 8-10l .
był vs800 jest fjr 1300
 

Eskimos

  • Gość
Kupię auto.
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-02-09 13:34 »
8 po mieście to zupełnie normalne spalanie i żeby dowolnym autem gabarytów i klasy Alfy 147 wycisnąć mniej, to trzeba się naprawdę bardzo starać i mieć do tego jeszcze trochę szczęścia i nie stać codziennie 2h w korku, żeby przejechać 2km ;)
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-02-09 15:58 »
Najbardziej bawią mnie wasze opinie typu, szwagier miał, sąsiad jeździł, no i kiedyś widziałem w telewizorze.

Ja miałem kilka Alf 145. 146.  147. 155. 164. 156 , dizle, bokserzy, twin sparki, v6, z gazem i bez i wcale nie uważam się za znawcę.
Mam też kilku znajomych co śmigali alfami po kilka lat, czasem je naprawiałem z racji doświadczeń nabytych w Aso Fiat Alfa Lancia, pracując tam jako mechanik kilka lat.
W lawecie mam fiatowski silnik 1.9 TD, który to był pakowany również do prawie wszystkich Alf, Fiatów i Lanci.
Z resztą miałem alfę 145 z tym właśnie silnikiem i jeszcze kilka innych autek.
Mimo wszystko nie uważam się za znawcę tematu,
 

Offline Pabloss

Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-02-09 16:32 »
Najbardziej bawią mnie wasze opinie typu, szwagier miał, sąsiad jeździł, no i kiedyś widziałem w telewizorze.
no a niby skąd mamy czerpać opinie o tych samochodach. Właśnie od znajomych, przyjaciół, kolegów, rodziny, itp  --- bo na pewno nie od handlarzy (zmam kilki z okolic tzw. zagłębia używanych samochodów Jastrzębie, Pawłowice Śląskie, Wodzisław, itd), dla których każde auto które chcą sprzedać to IGŁA. Normalnie aż niedobrze mi się robi jak słyszę od nich ten KIT. Pierwszy właściciel, zaledwie 12 lat, przebieg tylko 120 000 (rzeczywisty co najmniej x2), nie bity, oryginalny lakier, itd. Dlatego wolę posłuchać opinii kolegi, przyjaciela czy kogoś z rodziny kto po prostu powie prawdę. A takie wypowiedzi jak twoja to z kolei mnie rozwalają Alf.
pozdrawiam Pabloss
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-02-09 16:56 »
ALF a ktoś napisał, że jest znawcą??
Ja przedstawiłem sprawę, że auto było "blisko mnie" i naprawach nie słyszałem a nawet napisałem, że sam mało nią jeździłem i swojej opinii nie wygłoszę.
Mogę więcej powiedzieć o focusie, Vectrze B i Insigni bo te auta miałem/mam i robię ok 60 tyś km rocznie ale na pewno znawcą nie jestem bo nie jestem mechanikiem :)
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6958
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #11 dnia: 2014-02-09 21:04 »
Mam też kilku znajomych co śmigali alfami po kilka lat, czasem je naprawiałem z racji doświadczeń nabytych w Aso Fiat Alfa Lancia, pracując tam jako mechanik kilka lat.

Alf ta alfa siostry to był 1,3 bokser benzyna.Z tym kolektorem to prawda że jest z czegoś super hiper metalowego czy wcisnęli kit i skroili jak za zboże?
Pytam bo chciałbym wiedzieć z czystej ciekawości - alfa poszła lata temu do ludu,po niej kupiła królową lawet w dizlu a teraz po lagunie ma toj toja jarisa i mówi że to jest wreszcie toczydełko którym jezdzi a nie naprawia.
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #12 dnia: 2014-02-09 21:48 »
Po pierwsze, napisałem to z pewną dozą premedytacją, dawno nic się nie działo na forum :mwink:
Po 2 Pablos może byś zmienił ton, bo śmy razem w jeden dołek nie szcali, o ile pijesz do mnie jako do handlarza.
Po 3  Kożuch, nie nerwuj się , bo nie piłem bezpośrednio do Ciebie, lecz do ogułu.
Po 4 Pablosie, proszę mnie nie porównywać z zagłębiem, nigdy nic u mnie nie kupiłeś, nie widziałeś co sprzedaję, więc Twoja wypowiedż jest trochę na wyrost.
Po 5 skoro handlarze to samo zło , to jakim cudem ja i wielu , wielu innych z tego źyjemy, kto i po co kupuje od nich?
Po 6 za nim wpadłem na pomysł auto-handlu i że można z tego żyć, miałem swoich prywatnych samochodów coś ok 60, potem przestałem liczyć.
Po 7 Ducati, alfa 145 z silnikiem 1,3 boxera, to jakiś rzadki dziwoląg, te silniki były w al.  Nch 33, ale to tak dawno było, że nic nie pamiętam.
Po 8 po co poznawać opinie, czy nie lepiej samemu się przekonać, ja nigdy nie zasięgam żadnych opini przed zakupem auta, bo nic bym nigdy nie kupił. Miałem już takie wynalazki, że nikt inny by nie kupił a zwłaszcza po przeczytaniu kilku opini.
Po 9 ducati, już pisałęm komuś o bezawaryjności toyoty i widzę że nie tylko ja mam takie zdanie.
Po 10 Pablos, niestety nie mam wpływu na to kogo znasz i jakie masz zdanie na ich temat, ale to przykre, że robisz swoim znajomym koło tyłka.
Po 11 skoro handlarz jest taki oszust, to jak to jest, że co chwilę ktoś ze znajomych , rodziny itp, zgłasza się do mnie z zapytaniem, czy nie mam takiego a takiego auta, albo że by mu poszukać??
Dzwonią też czasem ci co już coś u mnie kupili i chcą jeszcze.
Po 12 jak to jest, że przychodzi do mnie klient i mówi  noo nareszcie coś normalnego, bez słomy i gnoju na dywanikach, czyste zadbane i normalne 20 letnie auto a nie kibel za 2x więcej , co tylko nasrać do niego.
Paweł tak jak ja nie wiem jaki Ty jesteś w pracy, tak i Ty nic o mnie nie wiesz, widzimy się kilka razy w roku na zlotach,  z których i tak nie wiele się pamięta, więc proszę Cię bardzo, pomyśl następnym razem , za nim napiszesz o kimś w ten sposób.
To trochę tak jakbym ja napisał że wszyscy inżynierowie z Jawożna to cioty i pedały o ile jesteś inżynierem.
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #13 dnia: 2014-02-09 22:04 »
Robi się  :nod:
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #14 dnia: 2014-02-09 22:13 »
Alf, sorry, ale zjebałeś wszystkich którzy dzielą się jakimiś tam opiniami mniej lub bardziej wiarygodnymi bo to TWOIM ZDANIEM gówno warte, potem napisałeś co ty to nie wiesz o fiatopodobnych sprzętach a na koniec... nie podzieliłeś się tym co wiesz. Paweł odpisał  DLACZEGO dzieli się takimi a nie innymi opiniami, wyłuszczył że wierzy znajomym a nie handlarzom, podał miasta w których handlarzy zna (mieszkasz może w Pawłowicach? czy w Wodzisławiu), wg mnie ABSOLUTNIE NIE zrobił wycieczki personalnej w twoją stronę a ty jedziesz po nim jak po łysej kobyle. Młotkiem się pierd....łeś przy tym remoncie? Boli i nie masz gdzie się wyżyć? Zluzuj majty chłopie, rób co robisz i nie myśl że wszędzie gdzie ktoś pierdnie to personalnie do ciebie bo żeby być pępkiem świata to trzeba se jednak bardziej zasłużyć.
To pisałem ja, handlarz, mieszkający bliżej Pawłowic niż ty. Ooo.
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #15 dnia: 2014-02-09 22:54 »
Artur, bawisz się w adwokata czy jak??
Z tym pępkiem to o co chodzi, żle ci zawiązali czy co?
Nie jest ważne gdzie w\g Ciebie zrobił sobie wycieczkę Paweł, ważne jak ja to odebrałem, nie uważasz?
Słabo obchodzi mnie gdzie i kto pierdzi, do puki nie pierdzi w moją stronę.
Przy remoncie niczym się jeszcze nie pierdyknąłem, ale dobrze wiedzieć, że jest ktoś kto mi dobrze życzy.
Tak na marginesie, to Ty teraz sobie chyba powinieneś co nieco zluzować.
A i jeszcze jedno nikogo nie zjebałem, i nie mówiłem nic o gównie.
Co do gumy, tej z majtek, to polecam kupić jej tak z pół metra i strzelić se nią w łeb. Ooo.

Bym zapomniał, Artur sorry.
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #16 dnia: 2014-02-09 22:59 »
Bym zapomniał, Artur sorry.

A nie ma za co, ja się nie gniewam. Znam twoje zdanie, ty znasz moje.

P.S. Przepraszam za wulgaryzmy, bo widzę że cię to uraziło. Nie mogę już zmodyfikować, poproszę moda o wyedytowanie.
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #17 dnia: 2014-02-09 23:03 »
Nie tyle wulgaryzmy co kontekst i ton wypowiedzi.
Znasz mnie na tyle, i wiesz że nie pozostawiam bez komentarza takich słów, więc tym bardziej się dziwię.
« Ostatnia zmiana: 2014-02-09 23:07 wysłana przez ALFJOT »
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #18 dnia: 2014-02-10 07:56 »
Co cię dziwi? że mam swoje zdanie na temat twojej wypowiedzi? Ton i kontekst był świadomy, mnie także znasz i wiesz że mówię co myślę - nie musi ci się to podobać.
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6958
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #19 dnia: 2014-02-10 08:30 »
Tak czytam...i moim zdaniem jeden z was nie ma racji...ten co bardziej myśli że ją ma.
Dobra dość trolenia bo nie na temat,buzi możecie sobie dać przez telefon ;)
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #20 dnia: 2014-02-10 08:33 »
Zdanie, zdaniem, każdy ma swoje, tylko czemu prubujesz mnie obrazić a co najmniej zirytować?.
Ja nikomu nie ubliżam, jedynie piszę jak odebrałem świadomy przytyk w moją stronę.
Co do Ciebie Artur, nie napisałem wcześniej nic na Twój temat a Ty jeżdzisz po mnie jak to sam powiedziałem po łysej kobyle.
To że masz swoje zdanie , to Ci się chwali,  zawsze szanuje czyjeś zdanie, nawet jeśli jest inne niż moje, ale między wyrażaniem swojego zdania a świadomym wtykaniem jest subtelna różnica, którą w swej wypowiedzi , jak sam twierdzisz świadomie przekroczyłeś.
Twój przekaz był jasny i prosty do zrozumienia -( nie cwaniakuj , bo gówno wiesz, rób sobie swoje i nie filozofuj jak se młotkiem nie trafiłeś).
Skoro tak o mnie myślisz, to nie mamy o czym więcej gadać, widać myliłem się co do Ciebie.
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6958
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #21 dnia: 2014-02-10 08:49 »
Zdanie, zdaniem, każdy ma swoje, tylko czemu prubujesz mnie obrazić a co najmniej ziryto

Eno eno Alf...napisałem że chodzi o Ciebie albo Artura?
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #22 dnia: 2014-02-10 08:55 »
Przeca to nie do Ciebie było, napisałeś posta w tzw. międzyczasie.
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #23 dnia: 2014-02-10 08:56 »
Ech... chłopie... przeinaczasz moje słowa na swój użytek chcąc żebym się tłumaczył. Absolutnie nie to było moim przekazem, a tylko to, że niepotrzebnie i za bardzo bierzesz do siebie personalnie czyjeś wypowiedzi. A już ostatni jestem żeby napisać że g..no wiesz bo twoją wiedzę szanuję. Szkoda tylko że się nią akurat tu nie podzieliłeś tylko wyśmiałeś ludzi którzy powtarzają zasłyszane opinie.

No offence, tyle z mojej strony, miłego tygodnia i szybkiego nadejścia sezonu.

W temacie: fiatowskie diesle są jednymi z lepszych na rynku po 2000 roku, ja tam bym się nie bał takiej Alfy, ale ze świadomością deko odmiennej obsługi niż niemca/ japońca. Córka będzie zadowolona :)
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #24 dnia: 2014-02-10 09:20 »
Co do fiatowskich dizli zgadzam się z Arturem.
Japońskie dizle potrafią zrujnować portwel , mam na myśli te z lat 2000 i wyżej.
Z resztą większość dizli po 2000 nastręcza wiele kłopotów, lecz są to typowe naprawy eksploatacyjne, tyle tylko, że na zachodzie nikt nie płacze jak trzeba wymienić dwumasa, czy filtr cząstek stałych za tys. eurasów i to po 200 tys przebiegu, tylko zwyczajnie to robi i jeżdzi dalej.
U nas jest jednak trochę inaczej, jak coś zaczyna się dziać, to w panice przed wydatkiem kilku zł, sprzedajemy taką właśnie igiełkę .
Ktoś kto kupi takie auto, musi wydać na dobry początek kilka tysi, więc trudno dziwić mu się, że będzie potem psioczył na ten model.
Mimo to, w osobówce , ja obstaję przy benzynowcach, najlepiej w układzie V, dizle dobre są w ciężarówkach i innych cięższych sprzętach.
Jest jeszcze jedna sprawa, kiedyś dizle miały sens ze względu na ekonomię, teraz , przy obecnych cenach paliw, sens się zatracił.
Zaznaczam, że jest to moje prywatne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Kurza stopa, przejżałem  ogłoszenia i nie ma w czym wybrać, jeśli chodzi o 147.
Większość dizli.
O krajówce , można zapomnieć.
Jak już coś ciekawego to i cena z górnej półki.
« Ostatnia zmiana: 2014-02-10 09:25 wysłana przez ALFJOT »
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #25 dnia: 2014-02-10 10:19 »
Jest jeszcze jedna sprawa, kiedyś dizle miały sens ze względu na ekonomię, teraz , przy obecnych cenach paliw, sens się zatracił.

Paliwa kosztują tyle samo, to prawda, ale benzyna mająca takie same osiągi  pali więcej. Mój przykład: miałem kiedyś Scorpio Cosa 2.9 V6 bodaj 211KM i palił 16-18l Pb (gazu 19-22l). Przesiadłem się z niego do BMW 525tds zaczipowanego ze 143 na ~170KM i jechało toto tak samo jak Cos, a paliło maksymalnie 9l ON.

Multipipa benzynowa 1.6 pali 10-11l, dizel 1.9 pali 6-7 i jedzie lepiej.

Cytuj
O krajówce , można zapomnieć.

O, jest okazja, to zapytam i może w końcu się dowiem o co chodzi z tymi krajówkami, salonpolskami itp? Jak ostatnio kupowałem auto, to czasami w ogłoszeniach było "Kupiony nowy w polskim salonie". No kurde, każdy jeden samochód był kiedyś tam nowy i kupiony w salonie :) więc o co takie halo? O to, że polskie auta (przynajmniej te piętnastoletnie trupki, z których wybierałem) są przeważnie gorzej wyposażone, niż takie same auta od Niemca? Że od 15 lat mają gówniany "fabryczny" gaz 1-2 generacji, ubogo zestrojony, strzelający i wypalający zawory? Że od zawsze jeżdżą po dziurach i co roku zimą są całe siwe od soli? ;) Na czym polega magia polskiego salonu i dlaczego jest to argumentem przy sprzedaży?

 

Offline obe1978

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 615
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Triump Tiger 1200 XC
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #26 dnia: 2014-02-10 13:48 »
Dobre pytanie, też się chetnie dowiem.
"nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać"
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #27 dnia: 2014-02-10 14:34 »
Więc nie zawsze i wszędzie jest to zaleta, mam kolegę, który kupuje wyłącznie auta z niemcowni, wychodzi z założenia, że w Niemcach nawet indyki są największe.
Czasy, kiedy z Niemiec przywoziło się samochody w super stanie, od prawdziwego Niemca i to jeszcze taniej jak w kraju, dawno minęły.
Teraz trafić tam coś uczciwego w dobrej cenie, jest równie trudno , jak u nas.
Pełno tam polaczków, turasów, Rumunów i innych brudasów i kombinatorów, którzy prubują zarobić na sprzedaży samochodów np Polakowi.
Oczywiście są też handlarze podobnego pochodzenia, od których warto kupić, lecz cena niejednokrotnie jest wyższa jak w kraju a do tego trzeba jeszcze doliczyć transport i koszt rejestracji.
Jest jeszcze sprawa z podrobionymi książkami serwisowym i, cofaniem liczników ( obligatoryjnie).
Nie bardzo jest jak sprawdzić, zweryfikować to co mówi taki importer.
W przypadku krajówki a najlepiej jeszcze pierwszego właściciela, sprawa jest dużo łatwiejsza.
Kupując auto 5 10 cio letnie, za ok 10 tys, jesteś u właściciela w domu, lub na placu i po 5 minutach możesz bardzo wiele wywnioskować.
Jeśli na domiar szczcęścia, sprzedający posiada k s z wpisami z pobliskiego serwisu , to czego chcieć więcej.
Zgadza się , że przeważnie polskie wersje są trochę biedniejsze, śmigają zimą po solance, zaliczają  o wiele więcej dziur, ale pomyślnie co przechodzą samochody za naszą wschodnią granicą.

Jakieś 6 lat temu, szukałem auta dla matki, mieliśmy już dość sprowadzonych złomków, przy których miałem ciągłe zajęcie.
Kupiliśmy Citroëna xsare , właśnie od pierwszego prywatnego właściciela z prawdziwym przebiegiem 80 tys km.
Dziś cytrynka ma nie całe 130 tys km i muszę powiedzieć, że od momentu jej zakupu, zapomniałem , że matka ma samochód.
Było nawet jedno podejście zmiany auta, ale mama zakochała się chyba w swojej cytrynce i nie może się z nią rozstać.
Co jakiś czas powraca temat wymiany cytryny, ale zawsze kończy się tak samo, czyli poczekajmy aż gość od którego kupilišmy cytrynkę, będzie sprzedawał Jette, która stała nowa w garażu jak zabieraliśmy xsare.

Co do sporu dizel vs benzyna,  benzyniaka łatwiej, taniej zagazować i czerpać z tego większe korzyści, niż w ropnioku.
Przeważnie nie ma problemu z odpalaniem i nagrzewaniem silnika w zimie.
Nieporównywalnie lepsza kultura pracy silnika.
Tańsze części i serwis.
Niestety moment obrotowy, zawsze mniejszy.
« Ostatnia zmiana: 2014-02-10 14:44 wysłana przez ALFJOT »
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #28 dnia: 2014-02-10 15:09 »
Nie lubię gazowozów. Miałem 3 różne (w tym dwa gazowałem sam), czwartego mam cały czas, kolejnego nie chcę. A jak kiedyś jeszcze kupię gazika, to tylko i wyłącznie z biedy :)

I nie jestem jakimś maniakiem aut od Niemca, nie o to chodzi. Raczej nie widzę przewagi aut z PL nad sprowadzanymi (skądkolwiek).

A co do książek serwisowych, to nie mów, że jako handlarz wierzysz te zeszyciki? :)
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #29 dnia: 2014-02-10 18:18 »
Własnie przed chwilą podjechał do mnie kolega żeby mu audi A3 posprawdzać. Kupił, auto jeździ, zadowolony. Ale że to diesel i czasem da się w sterowniku silnika przebieg podejrzeć - to spróbowałem... Trochę się zagotował - w ogłoszeniu napisane 270 tys i że gość wie że to dużo ale przynajmniej prawdziwy a nie tak jak te wszystkie co mają po 150-170. Stan auta wewnątrz - zewnątrz - nie dałbym mu nawet tych 270. Sterownik silnika pokazał 396 tys...

Tyle że ja tam wolę 396 latane po autostradach i serwisowane zgodnie ze sztuką niż nasze krajowe 200 bez serwisu i po drogach jakie mamy... i tu wkracza auto z PL od pierwszego właściciela - można mieć 200 przebiegu, można to zweryfikować jeśli serwisowane jak Alfred pisze - kupiłem kiedyś właśnie tak clio II i był to dobry zakup.
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #30 dnia: 2014-02-10 18:53 »
Co do wyboru, gaz - benzin - diesel, to kto co woli, wszystko dla ludzi.
Ja mam takie zdanie na chwilę obecną i nikt nie musi się z nim zgadzać.
Jakieś 15 lat temu, sam wolalem diesla, bo był ekonomiczniejszy, bo dzięki większemu momentowi  trochę inaczej, lepiej się jeździło,  bo był prosty i łatwy w naprawie, bo nie miało w nim co nawalić, bo nie było żadnej elektroniki a najbardziej zaawansowana była w zegarku elektronicznym o ile takowy był na wyposażeniu.
Niestety  czasy silników typu 1.5 1,6 VW, czy 1.6  1.7 opla, i innych temu podobnych konstrukcji z lat 70-90 dawno minęły bezpowrotnie.

W zeszyciki nie mam powodu nie wierzyć, jeśli jest taka sytuacja j\w opisywałem a jeszcze wpisy w nim podparte są fakturami, co z resztą miało miejsce przy zakupie Xsary, to czemu mam nie wierzyć.
Inaczej z ks z za granicy, nie znam niemieckiego, większość, się domyślam o co tam kaman, więc żadna filozofia wcisnąć mi kit że wszystko jest oki.

Oczywiście że kupując większość moich samochodów, tak prywatnych , jak i tych do obrotu, nawet się nie łudze, że jest ks i to legal.
Polegam wyłącznie na sobie i na tym co mogę sprawdzić organoleptycznie, choć jak mam trafić na tzw. minę, to choć by skały srały, prędzej czy pużniej na nią trafię.
Choć jak by tak przemyśleć , to limit już chyba wyczerpałem.
 

Offline jalech

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1735
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 3CV '88
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #31 dnia: 2014-02-10 18:59 »
Czy właściciel wątku ma już to upragnione autko...???
Gdyby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #32 dnia: 2014-02-10 19:03 »
Leszku, o jakie auto Ci biega??? :hmmm
Aaaaaa :rozpacz auto :icon_eek: to o to tu biega :D
 

Offline jalech

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1735
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 3CV '88
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #33 dnia: 2014-02-10 19:11 »
Nie tylko właściciel wątku ma ubaw, wątek ma dużą oglądalność...:) . A autka jak nie było, tak nie ma... :P
Gdyby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #34 dnia: 2014-02-10 19:28 »
Alfred, trza zacząć bilety sprzedawać na wątek.. Artura - czy leci z nami przekupny ogarnięty programista? :D
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #35 dnia: 2014-02-10 20:33 »
A ja właśnie kupiłem mondeo MKIV w dieslu bo:
1. Był z salonu i ma książkę serwisową, która mogłem zweryfikować
2. Ma kratkę i homologację i odliczyłem vat i zamortyzowałem za jednym razem
jak pisałem szwagier sprowadza auta ale w tej cenie nic nie było (nie ma zimy :)) a po drugie w Niemczech są prostsze przepisy i żadnych głupich kratek nie trzeba aby odliczyć koszty od działalności. Wszystko fajnie ale dopiero jak auto zobaczylem (kupiłem przez neta nie widząc auta) zauważylem, że nie ma xenonów a w insigni są takie zajebiste światła :(
Dziki kraj

P.s. Artur powodzenia w zakupie :)
 

Offline jalech

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1735
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 3CV '88
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #36 dnia: 2014-02-10 20:51 »
No i można???
Gratki Krzysztofie... :)
Gdyby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
 

Offline Pabloss

Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #37 dnia: 2014-02-10 21:18 »
To trochę tak jakbym ja napisał że wszyscy inżynierowie z Jawożna to cioty i pedały o ile jesteś inżynierem.
bez komentarz alf do tego powyżej..…
P.S.
Alf --- proponuję czytać ze zrozumieniem na przyszłość
pozdrawiam Pabloss
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6958
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #38 dnia: 2014-02-10 21:25 »
Raczej nie widzę przewagi aut z PL nad sprowadzanymi (skądkolwiek).


A "nimocie" racji panocku... Italia - na podstawie wózków stamtąd wleczonych śmiem twierdzić że co jak co ale w kwestii rudego to wygrywają.Zero lub prawie zero.moja opinia się opiera na obserwacji kilkunastu wózków z tego kraju...Mój pascieluch jest z Italii i chyba pierwszą sól zobaczył w PL...
 

Lis

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #39 dnia: 2014-02-10 21:29 »
zamknijcie w pi...u ten wątek
Jesteś autorem i sam możesz to zrobić.
 

U-vox

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #40 dnia: 2014-02-13 21:52 »
Po pierwszo:
Gratki Artur niech służy dobrze!

Po drugo:
Alf niepotrzebne spięcie i tak nieelegancki frontalny atak na naszego Kronikarza Filmowego Pablosa.
W końcu jesteśmy "wielką rodziną".

Po trzecio:
Ktoś może powiedzieć, że takie podjazdy ożywiaja 4-um ale wg mnie NIE SMAK JEDNAK POZOSTAJE...
Może dodać do tytułu - nie musisz, nie czytaj !!!
 

ALFJOT

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #41 dnia: 2014-02-14 18:05 »
Kuba , zdaje się że przesadzasz.
Powiedziane a raczej napisane , zostało już wszystko, może nawet za dużo.
Nie widzę sensu, aby do tego wracać, wątek został już raz zamknięty, właśnie po to aby nie toczyć piany więcej a Ty odgrzewasz teraz kotleta.
Niech każdy interpretuje po swojemu o ile ma ochotę.

Artur , gratki zakupu, będziesz Pan zadowolony, mam nadzieję :grin:
 

Offline Horoś

Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #42 dnia: 2014-02-14 19:54 »
Dla wyluzowania tematu - to do czego doprowadził temat. :icon_biggrin:
 

Offline Siemion

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3967
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: BMW K1600 GT
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #43 dnia: 2014-02-14 19:58 »
 :peace:
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Piotr
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #44 dnia: 2014-02-14 21:32 »
To wstaw zdjęcia które da się otworzyć na czymś mniejszym, niż ekran kinowy :D
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

Online Zeta

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 4984
  • Thanked: 12 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 RP085
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #45 dnia: 2014-02-14 22:09 »
Artur nie ma nic do ukrycia. Chciał pokazać szczegóły i.. pokazał. ;)
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: Kupię auto.
« Odpowiedź #46 dnia: 2014-02-15 08:42 »
Bardzo ładne auto