Autor Wątek: [K] laptop  (Przeczytany 6181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
[K] laptop
« dnia: 2013-12-12 11:27 »
Czy mamy wśród nas kogoś handlującego sprzętem komputerowym?

Własnie umarł mi lapek - lenovo. Wytrzymał pół roku po gwarancji, ponoć płyta - czyli szmelc.
Prośba szczególnie do handlujących sprzętem - chciałbym kupić coś co będzie żyło z moim dyskiem i pamięciami, windy nie potrzebuję - mam na dysku. Z rzeczy którymi mógłbym sobie polepszyć życie fajna byłaby podświetlana klawiatura, ale wiadomo, konieczności z tego nie robię. Marka (poza kompletnymi no-name) obojętna - przestałem wierzyć że w budżetowych konstrukcjach coś może być lepsze od czegoś...
Czy ktoś może mi coś takiego sprzedać, polecić, polecić elastyczną firmę ?
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

kusz

  • Gość
Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-12-12 13:16 »
Jeżeli zależy Ci na legalnym windowsie - to ten na dysku nie wystarczy.
Możesz kupić używkę ale raczej nikt nie sprzedaje laptopa bez ramu i dysku więc i tak za to zapłacisz.
Polecam sprzedać to co masz na allegro. Zawsze znajdzie się magik który to skupuje.
To co kupisz to nie ma znaczenia - wszystko jeden szmelc ale podaj chociaż budżet jakim dysponujesz...
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-12-12 13:50 »
Z tego co mi się obiło o uszy - mogę wygasić aktywację windy na jednym sprzęcie i aktywować na innym - ale nie mam pojęcia czy to prawda
Budżet... wiadomo, jak najmniejszy. Potrzebuję kompa z klawiaturką numeryczną, wifi n i... chyba tyle
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

Offline Horoś

Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-12-12 21:51 »
Arturze motto, które sobie przyjąłem do serca lepiej płakać raz przy zakupie (że tak drogie) niż za każdym razem kiedy będziesz urzywał tego przedmiotu.
DELL lub HP tego bym się trzymał. Będziesz pan zadowolony. :icon_biggrin:
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5619
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-12-12 23:27 »
Asusa polecam.
Mój już 8 lat działa, a może i 10,nie pamiętam.
Mój pierwszy i działa do tej pory.
 

Offline Zyga.13

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: OSA 175 '62, CBR 1000F
Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-12-23 18:52 »
Ja polecam TOSHIBE bo mam już 3 lub 4 każdą kupuje na Alledrogo do 1000-1200 PLN używam ze dwa lata sprzedaję i kupuję następny, żadna mi się nie zepsuła, ale zawsze szukam modelu z klawiaturą numeryczną, raczej 17" i z dedykowaną kartą grafiki one są z reguły dobrze wyposażone. AHAAA zawsze niedaleko z odbiorem osobistym.
 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-12-23 19:57 »
Artur a nie chcesz naprawić swego lapka?
Mam podwykonawcę co 70% płyt podnosi. Ostatnio nawet prywatnie się zbierałem za zakup nowego ale poradził sobie z Asusem Kasi.
Sprzedaję również lapki ale pewnie w sklepach internetowych znajdziesz coś tańszego niż u mnie. Sprzedaję głównie kontrakty (ale lepiej czuje się w druku) i ze specyficzną konfiguracją.
Jak chcesz wysłać do mnie kompa i spróbować go odzyskać mogę go zawieść i zrobić ekspertyzę. To kosztuje chyba 50 zł.
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-12-23 20:34 »
Co by podsumować temat - właśnie tak się to skończyło - czyli firma z Warszawy naprawiła mi płytę.
Oczywiście żeby nie było za łatwo to po powrocie lapka i włożeniu swojego dysku system się "recovery" i... teraz czekam aż mi lokalni majstrowie dane z dysku odzyskają..
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

Krzysiek75

  • Gość
Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-12-23 23:12 »
No to fajnie, że nie musisz kupować nowego. Choć czasem warto zamienić stare na młodsze :)
 

Offline obe1978

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 615
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Triump Tiger 1200 XC
Odp: [K] laptop
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-12-24 14:37 »
moze w styczniu bede mial uzywane HP na sprzedaz, ale mocno polecam nowe sprzety, najlepiej markowe i z gwarancja door2door
zgadzam sie z mottem horosia, raz zabulisz (albo raty) i bedziesz wiedzial ze masz cos fajnego
wnzeszlym roku kupilem sobie tablet za jakies 600 zl, nie wytrzymal roku bo go z nerw rozwalilem, teraz wzialem na razy taki topowy model i wlasciwie sie z nim nie rozstaje - polecam dobre sprzety

jesli chodzi o marki i obsluge gwarancyjna to moja firma stawia na HP i ja sie pod tym podpusuje

soc tam wiem o kompach wiec jak by co to pisz na mejla

pozdrawam

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

"nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać"