Autor Wątek: Witam wszystkich miłośników jednośladów !  (Przeczytany 14605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mireckii

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #15 dnia: 2009-09-01 19:10 »
Cześć hasz!
Napisze tylko tyle,że FJR to dobry wybór!!! I tego się trzymaj!.
 

Jacek

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #16 dnia: 2009-09-01 20:22 »
Może trochę nie w tym miejscu, co trzeba, ale mowa o tym jest tutej co kawałek.
Widzicie jakąś, kakakolwiek, przewagę łańcucha nad kardanem?
Pomijam oczywiście zajechany kardan :)
 

Eskimos

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #17 dnia: 2009-09-02 00:40 »
Ja nie napisałem, że łańcuch jest lepszy, tylko że nie jest taki zły jak wszyscy kardaniarze twierdzą ;) Ot, inaczej rozwiązane przeniesienie napędu i tyle.

A do do przewagi (w określonych warunkach/sytuacjach), to choćby masa. Widziałeś kiedyś sportowy motocykl z kardanem?

Inne cechy kardana to reakcja na zmianę obciążenia (coś jakby bezwładność), pewna strata mocy i pojawiający się z czasem luz w układzie napędowym (stukanie przy hamowaniu silnikiem). Poza tym, wbrew obiegowej opinii, kardan też może paść. Raz wymieniałem w CX500 koło talerzowe, bo miało całkowicie ścięte zęby, a drugi raz kolega w XJ900 Div po prostu wziął i ukręcił wałek tuż przy czopie. Fakt, po pospawaniu kulnął jeszcze ze 20kkm i było ok, ale jednak...

Nie jestem przeciwko kardanowi, nie jestem fanatykiem łańcuchów. Tak samo nie jestem zwolennikiem/przeciwnikiem chłodzenia silnika wodą czy powietrzem. Jaka konstrukcja, takie rozwiązania i w zwykłym, codziennym, miejsko-turystyczno-amatorskim użytkowaniu nie widzę wyrażnej przewagi jakiegokolwiek z nich.
 

hasz

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #18 dnia: 2009-09-02 16:03 »
Taki mam właśnie zamiar mireckii  :D  Nie będę się wypowiadał na temat napędów bo nie jestem znawcą. Mogę porozmawiac jaki łańcuch jest najlepszy do wyczynowych motorów crossowych ale nie drogowych (ale to już nie to forum :P)   Warto poznać opinię każdego  :)
 

kalina

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #19 dnia: 2009-09-02 19:33 »
Cześć hasz.

PS. skąd ten nick? z nadmiaru thc?  8)
 

hasz

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #20 dnia: 2009-09-04 14:22 »
Nie bynajmniej nie od tego :D   takie przezwisko mi dali jeszcze w liceum i tak już zostało. W sumie to nawet nie wiem skąd się to wzięło że zostałem haszem. Hasz tylko inaczej pisząc to też kratka na klawiaturze w telefonie  :P
 

Darek

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #21 dnia: 2009-09-10 21:57 »
Siemanko  :lol:
 

Guest

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #22 dnia: 2009-09-12 21:13 »
account deleted
 

Lis

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #23 dnia: 2009-09-17 18:25 »
Cześć i czołem!
Fajne plany, trzeba myśleć już powoli co dalej...
bo marzenia się spełniają ;)
Wg mnie FJR to dobry wybór.