Autor Wątek: Witam wszystkich miłośników jednośladów !  (Przeczytany 14561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hasz

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« dnia: 2009-08-31 12:12 »
Witam wszystkich serdecznie,

jestem z Krakowa. Wożę się obecnie yamahą xj 900s z 99r. Sprawuje się świetnie, jednak ma swoje wady które wynikają już niestety z racji wieku.
Dołączyłem do tego forum ponieważ po zakończeniu studiów( 3 lata) zamierzam wyruszyć w podróż życia i zamierzam tego dokonać na fjr 1300. Chce się dowiedzieć jak najwięcej na temat tego sprzętu i przy okazji mam nadzieję poznać wiele ciekawych ludzi którzy mają tą samą pasję czyli motory  :-)
 
Pozdrawiam wszystkich gorąco
?ukasz
 

Guest

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-08-31 12:36 »
account deleted
 

Offline daxista

Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-08-31 12:37 »
Witamy, witamy.
Motocykl jest jak wódka - poniżej litra nie warto  kupować
 

Jacek

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-08-31 14:01 »
Hej.
 

smutny

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-08-31 14:14 »
Cześć :)  A na podróż życia polecam "Wiaderko" czyli enduro :D
 

Offline kamilos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2409
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJ 1200 3CY 1990, Pannonia , jawa, wsk
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-08-31 17:31 »
Witaj  :D
"Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem"

Kamil
 

Szoszo

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-08-31 20:38 »
?ukasz wpadaj do Wisły na zakończenie sezonu. Oglądniesz kilka FJotek to może zmieni się Twój kierunek. Jest na allegro jedna taka w Dobczycach za 8700 w stanie wskazującym salonowy.

Witaj
 

Offline daxista

Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-08-31 21:30 »
?adna, tylko te nierówne cyferki w liczniku podejżanie wyglądają i lakier z cylindrów zlazł jak we wszystkich. Kolanka też do polerki.
Motocykl jest jak wódka - poniżej litra nie warto  kupować
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5621
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-08-31 23:47 »
Witaj,powodzenia w realizacji marzeń :D
 

hasz

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-09-01 13:31 »
Dzięki za powitanie  :-)  co do zlotu jeśli tylko czas i sprzęt pozwoli to na pewno wpadnę chociaż na jeden dzień. Na temat FJ słyszałem bardzo dużo jednak za kupnem fjr-ki przemawia fakt, że jest na wał kardana a potrzebuję motor na bardzo długą trasę gdzie długo nie będę musiał patrzyć na ogniwka i zębatki.

Pozdrawiam
 

Eskimos

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-09-01 14:05 »
A jakie to są wady wynikające z racji wieku w dziesięciolatku?

Dokąd chcesz jechać, jaką trasą? FJR to nie jest najlepszy wybór jak na "wyprawę życia" (choć to też zależy od tego dokąd i którędy chcesz jechać).

Nie obraź się, ale z tego co napisałeś to wynika, żeś póki co młody i zielony jak szczypior na wiosnę. Przybliż nieco swój plan i przekonaj mnie, że FJR to idealny sprzęt na wyprawę życia, to z chęcią zmienię zdanie.
 

smutny

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-09-01 14:45 »
Jeżeli to ma być wyprawa życia i to w dodatku długa to rozumiem że będzie dużo odcinków nieutwardzonych dróg. W takim razie dalej upieram się przy swoim zdaniu że enduro będzie lepszym wyborem a jeśli musi to być motocykl na wał to polecam któryś z rodziny BMW GS.
 

hasz

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-09-01 15:53 »
I właśnie po to zapisałem się na to forum żeby poznać opinię innych user-ów tego sprzętu. Jeśli coś jest prawdą to się nie obrażam i faktycznie dużo nie latałem na szosowych motorach Całe życie od najmłodszych lat jeździłem na crossach. Diversia jest moim pierwszym drogowcem. Jej problemem jest układ hamulcowy. Jest juz mocno przejechana skrajna na przednich tarczach i szczerze powiedziawszy trochę boję się na dłuższy wypad. Stąd właśnie wady wynikające z racji wieku. Po skończeniu studiów wyjeżdżam do USA i zamierzam zrobić to na motorze. Nie chce samolotem. Chcę coś czerpać przyjemności z jazdy i wspominać na stare lata odparzoną du.pę od siodła . Trasa jaką chce przejechać to stara route 66. Nie ma jej już na mapach bo została przekwalifikowana i rozbita na kilka innych dróg międzystanowych czy lokalnych ale pozostał cały szlak historyczny. Statki wypływają w sezonie letnim na pewno z Niemiec i tam bym pewnie wbił na początek wcześniej zaliczając troche Europy na pożegnanie bo już tam zostanę. Taki szybki rysik co planuję i jak się sprawy mają.
 

Eskimos

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-09-01 16:13 »
No dobra, jeżeli chcesz zaliczyć Europę (zakładam, że zachodnią), a pózniej przejechać Stany, to OK, FJR się nada. Mój błąd założenia, bo moja "wyprawa zycia" wiodłaby w kierunku dokładnie przeciwnym :D

A co do zużytych tarcz hamulcowych, to co za problem kupić nowe (albo nawet używki lepsze niż te, co masz teraz - z tym ze tutaj trzeba bardzo uważać i szansa wtopy spora). Wymiana tarcz, rozbiórka i czyszczenie zacisków, pompy, wymiana przewodów na teflonowe w stalowym oplocie to robota dość prosta, szybka (jedno popołudnie-wieczór) i masz heble jak nowe.

No i  to raczej jest przypadłość wynikająca ze sporego przebiegu, a nie z wieku ;)

Druga sprawa: R66 to raptem 4kkm, czyli tyle co np. do Chorwacji i nazad, więc kardan (choć fajny, nie przeczę) nie jest warunkiem koniecznym, czy przeważającym. Dobry zestaw napędowy przy długotrwałej, ciągłej jeździe autostradami wytrzyma nawet w mocnym, czy bardzo mocnym sprzęcie spokojnie 20kkm, więc bez przesady ;)

Plus dla Ciebie, żeś się nie obraził za szczypiora
 :thumright:
 

smutny

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-09-01 16:36 »
Zgadzam się z przedmówcą że dla każdego podróż życia oznacza coś innego :) A jeżeli masz tylko czas i ochotę to zapraszam na spotkanie do Wisły gdzie obejrzysz kilka Fj i FJR pgadasz z chłopakami i zdecydujesz czy wał czy jednak łańcuch :D
 

mireckii

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #15 dnia: 2009-09-01 19:10 »
Cześć hasz!
Napisze tylko tyle,że FJR to dobry wybór!!! I tego się trzymaj!.
 

Jacek

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #16 dnia: 2009-09-01 20:22 »
Może trochę nie w tym miejscu, co trzeba, ale mowa o tym jest tutej co kawałek.
Widzicie jakąś, kakakolwiek, przewagę łańcucha nad kardanem?
Pomijam oczywiście zajechany kardan :)
 

Eskimos

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #17 dnia: 2009-09-02 00:40 »
Ja nie napisałem, że łańcuch jest lepszy, tylko że nie jest taki zły jak wszyscy kardaniarze twierdzą ;) Ot, inaczej rozwiązane przeniesienie napędu i tyle.

A do do przewagi (w określonych warunkach/sytuacjach), to choćby masa. Widziałeś kiedyś sportowy motocykl z kardanem?

Inne cechy kardana to reakcja na zmianę obciążenia (coś jakby bezwładność), pewna strata mocy i pojawiający się z czasem luz w układzie napędowym (stukanie przy hamowaniu silnikiem). Poza tym, wbrew obiegowej opinii, kardan też może paść. Raz wymieniałem w CX500 koło talerzowe, bo miało całkowicie ścięte zęby, a drugi raz kolega w XJ900 Div po prostu wziął i ukręcił wałek tuż przy czopie. Fakt, po pospawaniu kulnął jeszcze ze 20kkm i było ok, ale jednak...

Nie jestem przeciwko kardanowi, nie jestem fanatykiem łańcuchów. Tak samo nie jestem zwolennikiem/przeciwnikiem chłodzenia silnika wodą czy powietrzem. Jaka konstrukcja, takie rozwiązania i w zwykłym, codziennym, miejsko-turystyczno-amatorskim użytkowaniu nie widzę wyrażnej przewagi jakiegokolwiek z nich.
 

hasz

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #18 dnia: 2009-09-02 16:03 »
Taki mam właśnie zamiar mireckii  :D  Nie będę się wypowiadał na temat napędów bo nie jestem znawcą. Mogę porozmawiac jaki łańcuch jest najlepszy do wyczynowych motorów crossowych ale nie drogowych (ale to już nie to forum :P)   Warto poznać opinię każdego  :)
 

kalina

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #19 dnia: 2009-09-02 19:33 »
Cześć hasz.

PS. skąd ten nick? z nadmiaru thc?  8)
 

hasz

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #20 dnia: 2009-09-04 14:22 »
Nie bynajmniej nie od tego :D   takie przezwisko mi dali jeszcze w liceum i tak już zostało. W sumie to nawet nie wiem skąd się to wzięło że zostałem haszem. Hasz tylko inaczej pisząc to też kratka na klawiaturze w telefonie  :P
 

Darek

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #21 dnia: 2009-09-10 21:57 »
Siemanko  :lol:
 

Guest

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #22 dnia: 2009-09-12 21:13 »
account deleted
 

Lis

  • Gość
Witam wszystkich miłośników jednośladów !
« Odpowiedź #23 dnia: 2009-09-17 18:25 »
Cześć i czołem!
Fajne plany, trzeba myśleć już powoli co dalej...
bo marzenia się spełniają ;)
Wg mnie FJR to dobry wybór.