Autor Wątek: Kupię FJR  (Przeczytany 36235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fiflak

Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #90 dnia: 2018-03-23 17:23 »
Dobrze myślisz Radzik. Ja na początek też kupiłem tańszy sprzęt. Zobaczyłem czy to jest to moto którego potrzebuję i przesiadłem się na nowszy.
Jak będzie pogoda w niedzielę to może zmontujemy ekipę i wpadniemy do Gryfic obejrzeć z Tobą ten sprzęt. Jeżeli tego chcesz.
 

Offline radzik-f

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 88
  • MoTo: Yamaha Fjr 1300
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #91 dnia: 2018-03-23 17:28 »
Na maxa!!!
To byłby sztos
To chyba czas Fazere wystawiac z garażu i tez na moto sie wybrać!!
 

Offline Kozioł

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Amiga Rulez
  • MoTo: Yamaha FJR 1300 AS
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #92 dnia: 2018-03-23 17:32 »
Faktycznie wygląda fajnie, jedź, zobacz, sprawdź jeżeli będzie ok kupuj, sam musisz być zdecydowany i zadowolony. Może 30 tyś za kilkunastoletni motocykl to faktycznie przegięcie (przynajmniej ja tak uważam tym bardziej że mnie ten kolor dupy nie urywa ) ale na Twoim miejscu poszukał bym jednak rocznika po 2006. Fakt jednak jest taki że wprowadzono ogromną ilość zmian które są bardzo ważne to nie zmiana wyglądu ale naprawdę poważne zmiany konstrukcyjne i nie tylko. Chyba potem aż do 2013 roku tak poważnych nie było dlatego przemyśl to jeszcze raz. A jeżeli Ci to nie przeszkadza to bierz tę z 2005 i baw się dobrze. Tylko pamiętaj że dupę sobie ugotujesz na tej 2005 :bmwrider
 

Offline radzik-f

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 88
  • MoTo: Yamaha Fjr 1300
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #93 dnia: 2018-03-23 17:38 »
Faktycznie wygląda fajnie, jedź, zobacz, sprawdź jeżeli będzie ok kupuj, sam musisz być zdecydowany i zadowolony. Może 30 tyś za kilkunastoletni motocykl to faktycznie przegięcie (przynajmniej ja tak uważam tym bardziej że mnie ten kolor dupy nie urywa ) ale na Twoim miejscu poszukał bym jednak rocznika po 2006. Fakt jednak jest taki że wprowadzono ogromną ilość zmian które są bardzo ważne to nie zmiana wyglądu ale naprawdę poważne zmiany konstrukcyjne i nie tylko. Chyba potem aż do 2013 roku tak poważnych nie było dlatego przemyśl to jeszcze raz. A jeżeli Ci to nie przeszkadza to bierz tę z 2005 i baw się dobrze. Tylko pamiętaj że dupę sobie ugotujesz na tej 2005 :bmwrider
[/

To co mówisz akurat do mnie dociera, też czytałem ze po 2006 warto brać.
Ale intryguje mnie to twierdzenie z ugotowaną dupą, przybliżysz o co chodzi???
 

Offline fiflak

Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #94 dnia: 2018-03-23 17:45 »
Tylko pamiętaj że dupę sobie ugotujesz na tej 2005
Święta prawda, zapomniałem już o tym.
 

Jacek

  • Gość
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #95 dnia: 2018-03-23 17:46 »
Chyba jednak bardziej jaja niż dupę ...
 

Offline radzik-f

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 88
  • MoTo: Yamaha Fjr 1300
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #96 dnia: 2018-03-23 17:57 »
Zdradźcie ten sekret!!!
 

Offline wotu75

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1923
  • Thanked: 11 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 Black Metallic X
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #97 dnia: 2018-03-23 18:24 »
Do 2005 była mniejsza izolacja termiczna pod zbiornikiem po 2006 zostało to poprawione
 

Online gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #98 dnia: 2018-03-23 19:30 »
Nie tylko chodzi o izolację, zmienili chłodnice na owalną i dali 2 wentylatory, które wydmuchują gorące powietrze na boki a nie pod zbiornik. Jeszcze pozostaje kwestia cykających prowadnic zaworowych, które występują praktycznie w 99% FJR I gen. A to akurat mnie bardzo irytuje. Ale Twój cyrk, Twoje małpy. Ja już się wyleczyłem z zakupów tańszych motocykli. W perspektywie czasu (a będzie to krótki czas) okazuje się, że wcale ten motocykl nie będzie tańszy.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline radzik-f

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 88
  • MoTo: Yamaha Fjr 1300
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #99 dnia: 2018-03-23 19:38 »
Gyver dobrze że piszesz, bo o twoje byłe moto sie rozchodzi!!!
Wszyscy by krzyczeli na całym forum ze nie możliwe jest zeby moto 8 letnie miało 40 tys przebiegu, że jedynka z przodu itd, potwierdzasz że wszystko tam gra??
I jak z tymi kuframi ?? Bo chyba nie są z tego moto?
Skąd to moto pochodzi?
 

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #100 dnia: 2018-03-23 19:46 »
Możliwe, mój motocykl ma 10 lat i nakręcone 31 tysięcy.  Kufry mają inny kolor niż powinny a sprzęt z tego co pamiętam jest z Francji.
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa
 

Online gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #101 dnia: 2018-03-23 20:09 »
Motocykl pochodzi z Francji, tak jak kolega napisał, ale jest w pełni odblokowany, poprzez wymianę króćców na nowe i zmianę softu w ECU. Do tej pory posiadam wykresy z hamowni potwierdzające jego pełną moc (Góral stwierdził, że nie są mu do szczęścia potrzebne). Ponad to na module ECU jest wypalony laserem numer przez firmę K&K, która to tej zmiany oprogramowania dokonywała. Z kuframi jest związana długa historia. :D  Kiedyś kupiłem je do mojej pierwszej FJR w 2006 roku. Można powiedzieć, że nowe.  Tą FJR, którą ma teraz Góral, kupiłem bez kufrów więc kufry sobie zostawiłem z poprzedniego motocykla. Ponieważ lakier na nich był fabryczny, nie posiadały żadnej ryski, nie zmieniałem ich koloru ani jak były przy tej pierwszej FJR jak i tej na której są obecnie. W końcu z kuframi codziennie nie jeździłem, a ich kolor jakoś specjalnie nie gryzł się z kolorem jednego i drugiego motocykla.
Miny tam żadnej nie znajdziesz, choćbyś zabrał ze sobą cały sztab mechaników i rzeczoznawców. Ręczę za to swoją "marką" na tym forum. No chyba, że Andrzej miał jakąś przygodę o której nie wiem, ale nie sądzę. Cały czas byliśmy w kontakcie.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline Karol

  • Moto-Wolność
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1062
  • Thanked: 1 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR 1300
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #102 dnia: 2018-03-24 18:09 »
Parafrazując Twój problem Radzik:
To tak jakbyś szukał kandydatki na kobietę życia, (żonę znaczy) i wszyscy Ci radzili, ze jest taka fajna "Marysia" czy "Dorota" bo mądra, uczciwa i miła/sympatyczna że konie z nią można kraść, a Ty za wszelką cenę forsujesz kandydaturę jakiejś lafiryndy co ch.. w sobie więcej miała jak ja klusek w rosole i wmawiasz, że w gruncie rzeczy to ona zasadniczo porządna.
Czy ósmą stronę można to samo przerabiać?
Nie można mieć tanio młodego sprzętu i dobrego. To się gryzie.
« Ostatnia zmiana: 2018-03-26 12:01 wysłana przez Siemion »
Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc się podnieść - Gabriel Garcia Marquez
Moto historia: Ogar 200, 2x WSK 125, ETZ 250, Honda CB 500, Honda Deauville 650, Yamaha FJR 1300
 

Offline emil

Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #103 dnia: 2018-03-24 21:38 »
Student, tak sobie poczytałem wątek.... idź się przejdź i zarób 3kpln...

Co do autora tematu - zazwyczaj, jak coś na forum jest proponowane, to jest pewne. Ale zgadzam się co do szacowanej przez właściciela wartości sprzętu - zazwyczaj wydaje się ludziom, że jak inni moto znają i ma dodatkowe wyposażenie, to nawet za starszy rocznik można na forum wołać nie wiadomo ile. Nie ważne, że moto się starzeje, mało kto rozumie, że to nie jest mercedes w124. To taka mentalność ludzka.
« Ostatnia zmiana: 2018-03-26 12:02 wysłana przez Siemion »
 

Offline radzik-f

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 88
  • MoTo: Yamaha Fjr 1300
Odp: Kupię FJR
« Odpowiedź #104 dnia: 2018-03-25 22:09 »
Panowie wiem że zaraz zostanę zlinczowany przez część forumowiczów ( Student , wcale nie myślę że to ty  :hmmm ) , część  z was powie że zawracam dupę itd.
Mimo wszystko potrzebuję waszej opinii , czy jest ona dla mnie pozytywna czy nie , i bardzo ją cenie.
Szukam namiętnie FJR-ki , ale mówiąc o dwóch proponowanych przez was:
-uważam że Góralowa ( pozwolił mi pytać was o swoją maszynę ) jest jednak za droga. Do ceny doliczymy wymianę opony tył, pewnie razem w komplecie z przodem wiec ok 1400zł , kufer centralny z płytą pewnie też tyle, wolałbym pomalować kufry w kolor, do tego duży serwis potrzebny, specjalistą nie jestem ale pewnie z 2k zł. Więc cena robi się grubo powyżej 30 tysi. Nie mówie że to złe moto !!!! Zaproponowałem cenę , Góral swoją i na razie próbujemy znaleźć konsensus
-Simona jest spoko, ale jeżeli w tej cenie wywoławczej Góral ma maszynę z połowę mniejszym przebiegiem i "europejska" i od GURU tego forum , więc odpowiedź sama się nasuwa.
Nie lubię pisać anonimowo, można odnieść błędne myślenie, wiec : Mam na imię Radek , mam 37 lat, żonę i dwójkę dzieci, jestem z Gdańska. Mam nadzieję że nie jedną butelkę wódeczki albo soczku uda nam się wypić , jeżeli będę miał szansę trafić na wasz zlot.
Moto od Marka pewnie ładne, ale wolę po 2006r. , część was napisała dlaczego jest lepsze, ja mam też swoje spostrzeżenia.
Mam nadzieję , że uda się jednak znaleźć moto , na długi week już mam zaplanowany wyjazd Litwa-Łotwa-Estonia i dlatego Fujarka jest priorytetem
Jeżeli kogoś uraziłem w tych postach , to na prawdę nie mam złych intencji