Autor Wątek: Kupię Fjr z 2007r  (Przeczytany 15815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deebee

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3879
  • Thanked: 17 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: GL 1800 2008, Burgman 125 2010, Jawa TS350 1990 Były: Jawa TS350, GSX750F, XJ900S, FJR1300
Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #15 dnia: 2018-02-11 20:44 »
A okazja już 10 maja się doskonała nadarza 😜

Masz ma myśli 97-mą miesięcznicę? :D
Pozdrowki,
deebee
 

Offline Karol

  • Moto-Wolność
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1062
  • Thanked: 1 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR 1300
Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #16 dnia: 2018-02-11 20:46 »
Masz ma myśli 97-mą miesięcznicę? :D

Taaaa. Obchody w Bobrowej pod Białymstokiem 😁😀😁
Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc się podnieść - Gabriel Garcia Marquez
Moto historia: Ogar 200, 2x WSK 125, ETZ 250, Honda CB 500, Honda Deauville 650, Yamaha FJR 1300
 

Offline Student

Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #17 dnia: 2018-02-11 20:50 »
Zrobimy  i jedną i drugą tylko kolejność dziwna , najpierw zielone potem mocher i zielone w Bobrowej. .
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #18 dnia: 2018-02-11 21:04 »
Panowie, nikt tu nie ma specyficznego podejścia. Po prostu dłużej jeżdżący FJR już dawno przekonali się, że nie ma czegoś takiego jak "darmowy lunch". Dlatego sceptycznie patrzą na niektóre sztrucle, jakie czasem udaje Wam się tu prezentować "w poszukiwaniu okazji".

Wybacz, ale nieco odleciałeś ;) Zakładasz, że jedynie użytkownicy FJRerek ze szczególnym wskazaniem na użytkowników dłużej jeżdżących tymi motocyklami wiedzą, że za dobry motocykl trzeba zapłacić? To akurat jest definicja towarzystwa wzajemnej adoracji. Wybacz, ale czym zakup FJR różni się od zakupu każdego innego motocykla? Sam sprzedawałem niedawno motocykl i też wyceniłem go powyżej ceny rynkowej, a sprzedał się w 1,5 tygodnia bo stan techniczny odzwierciedlał wartość i trafił się kupiec który był gotów tyle wyłożyć. Jeśli nie trafisz na kupca z odpowiednią kasą to najlepszy motocykl będzie kurzył się w garażu w nieskończoność.

Co do serwisowania to nie ważne czy jeździsz motocyklem za 4 000 pln czy 40 000 pln. Każdy trzeba serwisować, a jak trafisz na Mirka "złotą rączkę" to nawet moto które było w jednych rękach przez kilka sezonów i było przez Mirka "serwisowane" będzie padłem.

Dlatego przed zakupem trzeba dokładnie poznać moto które chcemy kupić, zrewidować rynek i podejść do tematu na chłodno. Zarejestrowanie się na forum tematycznym pomaga, ale rozumiem, że jeśli na 10 odpowiedzi o ocenę moto 1 to zwykłe "nie warto bo to, to i tamto jest nie ok", a 9 to szyderka to można się zirytować. Po to ktoś wrzuca ogłoszenia by uniknąć straty czasu i kasy na jazdę po moto które ktoś kto zna te motocykle może odrzucić z marszu. Jeśli ktoś nie chce pomóc to po prostu może się nie odzywać.
 

Offline Student

Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #19 dnia: 2018-02-11 21:26 »
Amefisto nie będę wchodził w polemikę, wiesz lepiej ale za większy okresowy serwis FJR można kupić niejeden jednoślad. Jak sie kupiło klasę wyższą to kosztuje i powstaje problem że nie każdego stać na utrzymanie.

Sytuacja z wczoraj co prawda przy puszce ale,,, na stanowisku obok był opel astra....kiedy pan wymieniał filtry.....aaaaa  a to sie wymienia. I ile to kosztuje, 20zł powietrza , 20 olej o kabinowym juz nawet nie wspominali.....wie pan on i tak bierze olej.....i ma LPG.
No żesz kurwa mać.

U mnie pękło 500zll za filtry i olej i tak co 15tys. dla niektórych to kupa kasy.

Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline deebee

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3879
  • Thanked: 17 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: GL 1800 2008, Burgman 125 2010, Jawa TS350 1990 Były: Jawa TS350, GSX750F, XJ900S, FJR1300
Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #20 dnia: 2018-02-11 21:26 »
Wybacz, ale nieco odleciałeś

Bynajmniej, mój drogi. Po prostu Ty napisałeś na forum 29 postów, praktycznie wyłącznie w kwestii zakupu motocykla dla siebie. Ja jestem tu od prawie 9 lat, wiele tu przeczytałem usłyszałem i na własne oczy zobaczyłem - stąd takie, a nie inne moje stwierdzenie. Nawet jeśli odbierasz to w kategorii towarzystwa wzajemnej adoracji, zaakceptuj fakt, że taki stan rzeczy wynika w dużej mierze z tego, że masz do czynienia z grupą ludzi, którzy znają się i spotykają nie od wczoraj, często sobie w różnych kwestiach nawzajem pomagali i z tego wywodzą swoje wzajemne zaufanie.

Wybacz, ale czym zakup FJR różni się od zakupu każdego innego motocykla?

Niczym - każdy taki zakup to podchody pomiędzy handlarzem a kupującym. Tylko w świetle Twojej wypowiedzi po co zaglądałeś w ogóle na to forum?


Co do serwisowania to nie ważne czy jeździsz motocyklem za 4 000 pln czy 40 000 pln. Każdy trzeba serwisować, a jak trafisz na Mirka "złotą rączkę" to nawet moto które było w jednych rękach przez kilka sezonów i było przez Mirka "serwisowane" będzie padłem.

Chyba właśnie po części także po to tu się zapisałeś - forumowicze posiadają sporą wiedzę techniczną, część z nich serwisuje sama maszyny swoje i kolegów, a pozostali potrafią też doradzić sensowne serwisy.

Jeśli nie trafisz na kupca z odpowiednią kasą to najlepszy motocykl będzie kurzył się w garażu w nieskończoność.

Dlatego pierwsze konkretne oferty zakupu mojej FJR dostałem od starych znajomych - ludzi,którzy znają mnie i moje podejście do dbałości o posiadane sprzęty. Nie miałem parcia na sprzedaż FJR z przyczyn finansowych, chcę żeby trafiła w dobre ręce.
Pozdrowki,
deebee
 

Jacek

  • Gość
Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #21 dnia: 2018-02-11 21:49 »
Amefisto, faktem niestety jest, że padluchów na rynku jest, szacuję około 70-80%. Nie szczególnie FJRek, wszelkich sprzętów. Żeby doszczegółowić, padluch to dla mnie motocykl z mankamentami technicznymi lub estetycznymi (pomijając drobne rysy eksploatacyjne oczywiście).
 

Primer77

  • Gość
Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #22 dnia: 2018-02-11 23:31 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline vamos

Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #23 dnia: 2018-02-12 09:36 »
Na zdjęciach motocykl prezentuje się bardzo ładnie. Wygląda na dobrze utrzymany egzemplarz. Stąd wysoka cena. :thumb
Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga opowiedz Mu o swoich planach.
 

Offline Student

Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #24 dnia: 2018-02-12 10:48 »
Grzegorz ...sorki ale chyba kogoś pogięło z tą ceną....no chyba że to jest hulajnoga Słowika  :smiley: to za samego właściciela 30% przebitki.
Jednak Lublin to stan umysłu...

Za ok 29 tys,. jest hulajnoga Górala, chyba że się sprzedała i od Siemiona,  obydwie o trzy lata młodsze i zadbane, fakt nie tak wyplakowane i wybłyszczone.



Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline vamos

Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #25 dnia: 2018-02-12 10:53 »
Każdy sprzedający zawyża cenę żeby miał z czego obniżyć :hmmmn ta cena też pewnie jest do negocjacji.
Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga opowiedz Mu o swoich planach.
 

Offline Dzidu

Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #26 dnia: 2018-02-12 11:04 »
Jak ktoś wie co ma to tanio nie odda. Ja swojej z 2002 roku nie wiem czy za 15000 zł bym oddał.
 

Offline Solnik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3628
  • Thanked: 7 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Komar 1974r, Honda GL 1800 2012r.
Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #27 dnia: 2018-02-12 12:21 »
sorki ale chyba kogoś pogięło z tą ceną
Ciekawe za ile będzie / jeżeli w ogóle :hmmm/ wystawiona ...czarnulka :rotfl:
Jak mam czas to leżę i wypoczywam, jak nie mam czasu  - to tylko leżę.
 

Offline Student

Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #28 dnia: 2018-02-12 12:22 »
Zgodnie z metodyką przyjętą powyżej... cena zaporowa do negocjacji  :D gratis dam naklejki  :nod:

Nie no Jacku bądź poważny. Ja rozumem, negocjować można 500-1000zł ale nie 5 tys.
A zresztą mi to lotto.  :rotfl:
« Ostatnia zmiana: 2018-02-12 14:56 wysłana przez Siemion »
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Primer77

  • Gość
Odp: Kupię Fjr z 2007r
« Odpowiedź #29 dnia: 2018-02-12 12:39 »
Post skasowany na prośbę autora.