Autor Wątek: FJR dla Amefisto  (Przeczytany 22571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #60 dnia: 2018-01-31 11:50 »
Żadna tajemnica :) Motocykl od kolegi PL007.
Malowana nie była, a jeśli tak to jest to zrobione jak z fabryki.
Motocykl przypłynął z Kanady i jest zgodny z malowaniem kanadyjskim (czarny bez pasów na boczkach, czarny ogon + czarne rekiny) Rekiny w Kanadzie były opcjonalne w kolorze motocykla. Można było brać standard czyli srebro albo zaszaleć ;) Nadal świecą kierunkowskazy na stałe (krańcówki) i chcę to przystosować to normy w EU. I tu zonk, jak dostać się do żarówek w przednich kierunkach. Oczywistej drogi nie znalazłem, dzisiaj będę na spokojnie wieczorkiem dłubał.
Jak zajrzałem do instrukcji to znalazłem - skontaktuj się z lokalnym dilerem Yamahy. Jeszcze mnie nie pokręciło na tyle by z żarówkami jeździć do mechanika :P
Szukam obecnie service manual, jakby ktoś miał i był chętny się podzielić to będę wdzięczny :)
 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #61 dnia: 2018-01-31 12:46 »
Do kierunkowskazów to chyba musisz rozpołowić owiewki boczne, tak jest w RP23/28 ...koledzy podpowiedzą, sporo kręcenia ale w 30 min dasz radę całość rozebrać i  :dutch
A co z pozycyjnymi, masz pozycyjne czy nie?   
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Mors

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #62 dnia: 2018-01-31 13:22 »
Do żarówek dostaniesz się jak Student napisał. :thumb
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #63 dnia: 2018-01-31 14:33 »
Tak myślałem, że trzeba będzie zrzucić owiewki. Dzięki za podpowiedź.

Pozycji w głównej lampie nie ma ale spokojnie temat do ogarnięcia.
Mam plan by prąd do pozycyjnych do głównej lampy pociągnąć właśnie z obrysówek i tym sposobem zamiast po przekręceniu kluczyka zapalać się kierunki będą zapalać się pozycje w lampie.
Każdy powód dobry by sobie podłubać w garażu :D
 

Offline Szyszka26

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 18
  • MoTo: Fjr 1300 207
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #64 dnia: 2018-02-01 17:06 »
Panowie dla tych co się rozpisują co do mojego Moto to tu podklejenie linka.
Myślę że rozwieje pewne domysly. Zapraszam do oglądania a nie gadania bez sensu na podstawie fotek. :) Myślę tu o malowaniu oczywiście.
 

Offline Wajs

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #65 dnia: 2018-02-01 18:21 »
Szyszka26, ale o co Ci chodzi?
 

Offline Szyszka26

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 18
  • MoTo: Fjr 1300 207
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #66 dnia: 2018-02-01 18:24 »
No tak nie dopisałem... He he o pierwszy link w tym temacie :)
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-CID5-IDqF0W5.html
A głównie o to że moja była malowana. Bo widzę że koledzy podsyłają linki do sprawdzania europejskich wersji i kolorów malowań. A na Stany, Canade  kolorki są inne.

Post złączony automatycznie: 2018-02-01 19:04
Kolego Amegisto. To jeżeli nasz ochotę zrezygnować z obrysowki to musisz boczki odkręcić. A co do lampy to wracamy do mojego Moto ;) w amerykańskich lampach nie polatasz u nas.. lustra źle i brak otworów do pozycji. Ale Walcz, Walcz.
 

Offline Siemion

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3967
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: BMW K1600 GT
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #67 dnia: 2018-02-01 19:23 »
Amefisto, żeby dostać sie do oprawek (i żarówek) kierunkowskazów nie musisz zdejmować owiewek, wystarczy zdjęcie wewnętrznych, czarnych wypełnień. Takich "trójkątnych", tych najbliżej sygnałów dźwiękowych.
Oczywiście będzie Ci dużo wygodniej gdy zdemontujesz całe owiewki.
Ja w swoim motocyklu nie odciąłem na stałe obrysówek, dołożyłem dodatkowy włącznik którym mogę je wyłączyć gdy jest taka potrzeba.
W reflektorze rzeczywiście nie ma otworów na oprawki świateł pozycyjnych. Znajdź odpowiednie okrągłe oprawki, dobierz wiertło i gotowe. Będziesz wiedział gdzie wiercić.
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Piotr
 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #68 dnia: 2018-02-01 19:34 »
Kolego Szyszko, nie wiem co masz wspólnego z tym od wycinku puszczy ale bredzisz dokładnie tak samo.

Rozumiem z powołujesz się tylko na taki sam kolor czyli malowanie?
Bo jeżeli pokazujesz linka do motocykla za oceanu, który w Polsce wygląda zupełnie inaczej a jeżeli jest to ten sam to wymontowanio z niego:
kominy
kufer centralny
podwyższenie z przesunięciem kierownicy.

Natomiast kolor burgundowym bardzo ładny.  :thumb
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #69 dnia: 2018-02-01 19:49 »
Dzięki Siemion, wczoraj już zrzuciłem boczki i odłączyłem obrysówki. Oprawki do pozycji w lampę już zamówione więc jak przyjdą to ruszam dalej z pracami. Dobrze wiedzieć na przyszłość, że da się dostać do kierunków bez odkręcania 10 śrub na stronę ;)

Szyszka, please ;)
Powiedziałem Ci przy oględzinach i później jeszcze odpisałem na Priv dlaczego domniemam, że Twoja sztuka była malowana nie tylko z lewej strony. Nie chodzi tu o wzór malowania bo tak, wiemy, że USA i Kanada ma inne. Moja subiektywna i osobista opinia na temat Twojego lakieru to tylko i wyłącznie moja rzecz. Oglądałem Twoje moto, później oglądałem inne, na koniec wróciłem do Łodzi obejrzeć kolejne i po zważeniu wszystkich za i przeciw wraz z ceną wyszło mi na to, że to najlepsza dla mnie oferta. To, że ja nie kupiłem Twojej maszyny nie znaczy że nikt nie kupi. Przyjdzie wiosna, ktoś przyjdzie i weźmie ;)
 

Offline Szyszka26

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 18
  • MoTo: Fjr 1300 207
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #70 dnia: 2018-02-01 20:13 »
Wkleiłem ten link żeby pokazać że w tym roczniku nie ma pasów a pokazywanie europejskiego malowania nie ma nic wspólnego z tym za oceanu. A wprowadzanie ludzi w błąd mi akurat się nie podoba. Kolega który odniósł się do koloru już mnie przeprosił za to. Ale uważam że wypadało by to w jakiś sposób skorygować. ;) Kolego Amefisto cieszę się z Twojego szczęścia. Szczerze bo zacne moto sam mam już dwa takie :) dla tego też szukam kupca na starszą ;)
I pamiętaj o lustrach będziesz świecił na wprost. Jeśli się nie mylę.