Autor Wątek: FJR dla Amefisto  (Przeczytany 22533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Falkon48

  • Gość
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #30 dnia: 2018-01-08 13:40 »
W 2014 roku miała 89 500km a teraz ma 61tys.  :thumb  czyli podczas trzech lat jazdy ubyło jej 30tys/km.
Dawał na wstecznym :)
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #31 dnia: 2018-01-08 15:03 »
Ha, zawsze mówiłem że co kilka głów to nie jedna :D Autentycznie widziałem tam km nie mile na tym kwicie.

Co do gorącej wody, mam lokalnie "zaklepaną" FJR od znajomego, znajomego. Wczoraj nią jeździłem. Jej najpoważniejsze grzechy to prawdopodobnie kończące się łożysko główki ramy. Nie puka, chodzi płynnie, ale dziwnie "wali się" na bok w ciasnych nawrotach (wiem jak kręcić 8 ciężkimi motocyklami ;) ) Poza tym ma przelotowe wydechy i bez db kilerów podczas rozgrzewania się nieco falują obroty. Zakres dosłownie 200-300 rpm, ale jednak. Poza tym jeździ genialnie, nie ściąga i przy 20km i 60 km i 160 km /h. Pełna historia serwisowa, moto z Niemiec.
Ma kilka baboli: 3cm pękniecie lampy, zacinająca się stacyjka i pęknięta obwoluta wlewu paliwa.
Moto nie jest idealne, ale w rękach znajomego zrobiła Stelvio, Rumunię, Chorwację i cholera wie co jeszcze. Koleżka przesiada się na nowsze BMW, a że obaj nie mamy ciśnienia to trzyma dla mnie tę FJR. Jeśli znajdę lepszą do Lutego to ją wystawi, jeśli nie znajdę, ale nie będę jej chciał to też ją wystawi. Albo nie znajdę i pogodzę się z jej niedociągnięciami i będę je na spokojnie usuwał.
 

Offline arturxjr

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: yamaha xjr
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #32 dnia: 2018-01-08 21:11 »
Kolego po co się sam oszukujesz.....?
... i brniesz dalej.
No ale - "Chcącemu nie dzieje się krzywda"
 

Offline arturxjr

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: yamaha xjr
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #33 dnia: 2018-01-09 22:15 »
... i brniesz dalej.
No ale - "Chcącemu nie dzieje się krzywda"
Edit - cytat Studenta zacytowałem dla kolegi Amefisto.  Bo teraz czytam i widzę że można się pomylić, nie znając kontekstu mojej odpowiedzi.
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #34 dnia: 2018-01-10 19:50 »
Arturxjr, nie sądzę bym brnął. Przegapiłem nie spójny przebieg, koledzy z forum to wytknęli i chwała im za to. Dzięki forum nie zmarnowałem czasu i paliwa na oględziny niepewnego motocykla. Gdybym chciał kupić coś na przysłowiową "pałę' to już dawno miałbym w garażu jakiś szrot i płakał bym tu byście pomogli mi go poskładać bo śrubki uciekają. A że nie biorę motocykla Siemiona pod uwagę? Dlaczego mam marnować jego i mój czas skoro mnie na ten motocykl nie stać ;) Z waszych wypowiedzi powoli zaczyna wynikać, że nic prócz moto od Siomiona nie będzie ok.
 

Falkon48

  • Gość
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #35 dnia: 2018-01-10 19:56 »
I Ty jeszcze znajdziesz ten swój,tylko bądź cierpliwy. :thumb
 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #36 dnia: 2018-01-10 20:57 »
Amefisto  to nie jest tak że nic ok poza Siemionem.
Tylko szybko wklejasz a mało myślisz.
Jeżeli chcesz kupić moto z 2006-2007 za 24-25tys. to warto sie zastanowić, poczekać miesiąc czy dwa ( nawet zadatkować) i kupić coś na czym nie umoczysz, będziesz miał dwa trzy lata młodsze moto i zadbane.
A jak weźmiesz pod uwagę że kolega Siemion jeździł z dzieciakami na plecaku to będziesz wiedział że dba o moto, ponadto nie jest to małolat który trzepie kapucyna pod disco bandżo z siusiarami.

Jak policzysz , dodatki, modyfikacje i stan to sie okarze że jesteś na plusie.

Pamiętaj że ceny części do fjry są w cenie złota, jak kupisz egzemplarz o którego nikt nie dbał to będziesz miał puszkę bez dna. I potem powstają opinie że FJR to szroty.

Wiec myśl spokojnie i niech nie tylko cena ale i stan hulajnogi wyznacza twoją decyzję.
Wiec powodzenia w poszukiwaniach.
A co do motocykli na forum to ci stali bywalcy dbają o swoje maszyny i było ostatni kilka na sprzedaż, np. kolegi górala za ok 30 tys. kolegi Solnika za ok.25 tys. i teraz są kolejne np.  Siemiona  i chyba Morsa?

Ja np. swoją robię ok.3tys. rocznie i jest to bardziej zachcianka niż konieczność a napewno nie ma w tym rozumu bo kosztowi sie nie kalkuluje.

Kwestia co komu potrzeba.

Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Siemion

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3967
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: BMW K1600 GT
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #37 dnia: 2018-01-10 21:02 »
chyba Morsa?
BRATa.
Nie napierajcie na Amefisto, bo to nie o to chodzi.
Tak jak Falkon napisał i On znajdzie swój motocykl i ja nabywcę, to tylko kwestia czasu.
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Piotr
 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #38 dnia: 2018-01-10 21:05 »
Artur a to dlaczego.....ja nie wyjadę na drogę z dzieciakiem jeżeli mam coś  niesprawnego a jak jeździłem samemu to różnie bywało.

Siemion ale ja nienastreczam kolegi tylko niech myśli powoli a wtedy zejdzie na niego łaska Pana.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Solnik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3628
  • Thanked: 7 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Komar 1974r, Honda GL 1800 2012r.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #39 dnia: 2018-01-10 21:26 »
 
a wtedy zejdzie na niego łaska Pana
Amen :pope.
Jak mam czas to leżę i wypoczywam, jak nie mam czasu  - to tylko leżę.
 

Offline Karol

  • Moto-Wolność
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1062
  • Thanked: 1 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR 1300
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #40 dnia: 2018-01-10 21:26 »
ponadto nie jest to małolat który trzepie kapucyna pod disco bandżo z siusiarami.

Żeś obrazowo nakreślił nieodpowiedzialnych użytkowników FJR-ek   :D

A co do poszukiwań motocykla to cierpliwość jak najbardziej wskazana. Czasami może lepiej starsze moto a w lepszym stanie, zadbane i wychuchane.
Tak czy siak powodzenia :)
Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc się podnieść - Gabriel Garcia Marquez
Moto historia: Ogar 200, 2x WSK 125, ETZ 250, Honda CB 500, Honda Deauville 650, Yamaha FJR 1300
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #41 dnia: 2018-01-28 18:30 »
I po bólu, motocykl od wczoraj w garażu.
Sprzęt z forum, wczoraj pomimo nie zachęcającej pogody udało się sfinalizować zakup.
Dzisiaj niestety jeszcze trochę głowa boli więc więcej napiszę w nowych nabytkach jutro ;)
 

Offline artbi

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1690
  • Thanked: 7 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300AS RP28 , WSK Bąk,Romet Pegaz,Motorynka
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #42 dnia: 2018-01-28 18:49 »
Gratulacje  :thumb
 

Offline Mors

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #43 dnia: 2018-01-28 18:50 »
Kto drugi zadowolony?
 

Offline vamos

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #44 dnia: 2018-01-28 19:25 »
Się okaże jak kolega Amefisto wstawi jakieś fotki motorka. :hmmm :D
Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga opowiedz Mu o swoich planach.