Autor Wątek: FJR dla Amefisto  (Przeczytany 22572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #15 dnia: 2018-01-04 19:40 »
Pierwszy raz słyszę o blokadzie prędkości  :hmmm
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa
 

Jacek

  • Gość
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #16 dnia: 2018-01-04 19:41 »
Maksymalna katalogowa prędkość pełnomocowej FJRy z tego co pamiętam to 245 km/h ... więc jaka blokada ...
 

Falkon48

  • Gość
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #17 dnia: 2018-01-04 19:44 »
Mało, szukaj jeszcze z dwie w pobliżu.  :D
 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #18 dnia: 2018-01-04 19:45 »
Ja pierwszy taz słyszę o odblokowaniu mocy a pozostawieniu blokady prędkości
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #19 dnia: 2018-01-04 20:10 »
Falkon 2 szt wystarczą. Po gadce sprzedających i zdjęciach nie ma do czego się przyczepić.
Co do tej blokady. Z tego co czytałem to są to zastawki w króćcach ssących pomiędzy airboxem i wtryskami.
Trzeba to wywalić pilnikiem / wstawić króćce bez zastawek i moto odblokowane. Jeśli się mylę to mnie poprawcie proszę :)
Jeśli to tylko to to ogarnę spokojnie sam przez zimę.
Tylko jak to rozpoznać po motocyklu? Tylko v max będzie ograniczony czy np. będzie się kręcić niżej?
 

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #20 dnia: 2018-01-04 20:17 »
Falkon 2 szt wystarczą

Wątpię.... Piotrek ma rację.... z tego co widać bedziesz potrzebował alternatywy 😉
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #21 dnia: 2018-01-04 20:17 »
Poszukaj na forum. II generacja jest blokowana nie tylko zwężkami ale i programowo w komputerze. Chłopaki opisywali tu kilka razy procedurę i koszt pełnego odblokowania. Może o to chodziło gościowi który mówił że nie jest zdjęta blokada na prędkość - wiedział że dzwoni ale nie wiedział w którym kościele.
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #22 dnia: 2018-01-04 21:07 »
Gosciu ma fjr trzy lata i wie dokładnie że nie jest odblokowana.
Trafił kolegę który tez nie wie o co chodzi wiec sie dogadają, ten mu obieca ten uwierzy i będą zadowoleni.
A moto dalej zablokowane  :thumb
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #23 dnia: 2018-01-04 21:48 »
Jeśli bym miał pewność, że nikt nie odblokowywał tej niebieskiej to spoko. Wiem co biorę, że zawory nie dostały przez zbyt ubogą mieszankę i po pojeżdżeniu decyduję czy zostawiam jak jest czy zdejmuję kaganiec jak trzeba. Gorzej jeśli ktoś zmienił króćce, i zrobił synchro, ale nie zmienił mapy.
Wtedy trzeba od razu inwestować w ECU a i tak stan zaworów stoi pod znakiem zapytania.

Jak najmniej inwazyjnie sprawdzić stan tych króćców? bez wyjęcia airboxa pewnie się nie obędzie :/
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #24 dnia: 2018-01-04 22:47 »
Da się bez rozbierania. Jest opisane w wątku o zdławionych FJR.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline artbi

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1692
  • Thanked: 7 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300AS RP28 , WSK Bąk,Romet Pegaz,Motorynka
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #25 dnia: 2018-01-04 23:04 »
FJRy z tego co pamiętam to 245 km/h ... więc jaka blokada ...
I tu się zgadzam co do prędkości fabrycznej, chodź ja moją pogoniłem 253-5 :)  I nie bardzo wiem jaka blokada prędkości ?
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #26 dnia: 2018-01-07 21:06 »
Koledzy, rozumiem chęć sprzedaży moto. Sam sprzedawałem i wiem jak to jest.

Ale jaki jest sens pisać do gościa który pisze wyraźnie jaki ma budżet i oferować mu motocykl przekraczający go znacznie.
Zrozumiał bym wiadomość typu: Napisałeś, że szukasz do 23k. Mam wystawione moto na 26k. Chcę sprzedać i może spotkajmy się w połowie: 24,5k. Logiczne jest, że mam zapas kasy i jestem w stanie dołożyć zwłaszcza że w przedziale do 23k faktycznie większość to wykastrowane ulepy, ale pisanie do mnie z ofertą moto za 29k czy 32k to strata waszego i mojego czasu ;)

Tak, że aby była jasność zwiększyłem swoją granicę do 26k i w takim budżecie szukam FJR 1300 II gen. Wierzę, że wasze motocykle to perełki, ale jeśli te perełki kosztują więcej jak 26k to przykro mi ale musicie poszukać zamożniejszego kupującego.

Jeśli natomiast ktoś będzie miał moto do zaoferowania w moim zasięgu to zapraszam. Będę oczywiście nadal też potrzebował waszej porady w zakresie podpowiadania co do ogłoszeń. Mam nadzieję, że to że mnie niestać na motocykl z forum nie zamknie mi również dostępu do waszej pomocy ;)
 

Falkon48

  • Gość
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #27 dnia: 2018-01-07 22:00 »
A oglądałeś już coś?
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #28 dnia: 2018-01-08 13:17 »
Oglądałem wczoraj obiecującą lokalną szt. Ma kilka tematów do poprawienia, ale nic poważnego. Jest zima więc nie mam ciśnienia.
Dzisiaj będę dzwonił w temacie szt. z UK i tu pytanie czy FJRki z UK były blokowane.
Znalazłem tylko info, że blokady były w Francji, Belgii i Hiszpanii.

Chodzi konkretnie o tę szt:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-ID6z3uCw.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #29 dnia: 2018-01-08 13:36 »
Angielskie nie są blokowane.
Kolego po co się sam oszukujesz.....?

W 2014 roku miała 89 500km a teraz ma 61tys.  :thumb  czyli podczas trzech lat jazdy ubyło jej 30tys/km.
Poproś jeszcze o raport: Single HPI Check Results , będziesz wiedział czy była bezwypadkowa.

Kurde masz tu wał za 25tys. a od Siemiona za trochę więcej ale kilka lat młodszą co więcej masz promocję dla forumowiczów -1000,  w twoim sprzeciwie nie ma logiki. Pomyśl, na spokojnie, poszukaj sposobu jak sfinansować swój zakup ( i nie mówię o nerce) i nie bądź w gorącej wodzie kąpany.

Poza tym się nie wypowiadam.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.