Autor Wątek: FJR dla Amefisto  (Przeczytany 22573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
FJR dla Amefisto
« dnia: 2017-12-31 13:03 »
No to jedziemy :)

Marzenie to FJR 1300 II gen., z tytułu budżetu do 23000 PLN początek produkcji czyli 2006-2008.
Motocykla szukam przede wszystkim sprawnego mechanicznie i elektrycznie, jeśli będzie robiony (plastiki, malowanie) to jeśli będzie zrobiony dobrze to nie będzie mi to przeszkadzać. Wiadomo że "igły" stoją w salonie dlatego podchodzę zdroworozsądkowo do sprawy. Co do wyglądu to jedynym odpychaczem dla mnie jest szaro - srebrne malowanie. No nie pasuje mi na maxa więc pewnie jeśli nie trafię nic innego godnego zakupu to Fujarka wyladuje u lakiernika raczej prędzej niż później.

Oglądałem tę sztukę w Łodzi:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-as-CID5-IDqF0W5.html
3 lata temu przyjechała z USA, przednie lampy parują, lakier w dziwnych miejscach odpryskuje. Na rantach, przy schowku. Wg. obecnego właściciela malowany był prawy przód, lampy były wymieniane na europejskie ale zarzekał się że w sezonie przy temperaturach do jazdy lampy nie parują. Wyglądało to tak jakby był strzał w czahę z przodu. Silnik pracuje bardzo ładnie, ale sprzęt był przepalony przed oględzinami. Jazda próbnej nie było przez lód na drodze.
Ogólnie sprzęt ładny pomijając ten lakier ale coś w nim jest nie tak. Liczniki też zmienione na EU. No i temat przebiegu. Na licznikach z USA jest niby 22k mil (przez tel. usłyszałem że 40k mil) Motocykl teraz pokazuje lekko ponad 10k km a w zeszłym sezonie moto zrobiło tripa na rumunię 5k km. Nic tu się nie trzyma całości :( Nie ma imo, grzanych łapek, za to palą się obrysówki.

Dzwoniłem też dzisiaj w temacie tej szt:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-zarejestrowany-ubezpieczony-super-zadbany-system-kufrow-CID5-IDqXMmz.html
Moto z Francji, było kastrowane, jest niby odblokowane. Wystawiona grzecznościowo przez handlarza, dostałem nr do właściciela i z nim rozmawiałem.  Właściciel twierdzi, że raz ją położył na parkingu. 2 kluczyki, jeden stacyjka + kanapa i drugi od kufrów tak że na pewno była przygoda bo kufry nie pochodzą oryginalnie od tego sprzętu. Przebieg jeśli jest prawdziwy to wygląda ok.

Mam jeszcze na oku to:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-3-kufry-3-klucze-bardzo-ladna-gtr-r1200rt-CID5-IDqSOAj.html
Kolor totalnie nie moja bajka, ale w ostateczności kolorem się nie jeździ, można przemalować. Tu jeszcze nie dzwoniłem.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie, rady i spostrzeżenia. :)
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-12-31 13:24 »
Tutaj masz malowania występujące w poszczególnych rocznikach (w twoich założeniach interesuje cię 2 i 3 strona):

https://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/about-bikes/sport-touring/index.aspx?view=article&id=442654&segment=&archive=false&page=3

No i to co widać tylko po zdjęciach:
1. prawdopodobnie cała malowana - nawet jeśli bordowy odcień się zgadza, to nie ma pasów na bocznych owiewkach i pasa na zbiorniku u dołu. Wersje ze stanów nie miały immo. Jeśli ze stanów - zapłać za raport CARFAX - z dużą dozą prawdopodobieństwa zobaczysz, jaka była wywieziona ze stanów
2. także cała malowana - nie było nawet takiego koloru. Był w 2008 ale z pasami szarymi. Czarne z naklejkami kółkami na owiewkach to dopiero 2009, kóła mają być wyżej. Rekiny (boki pod kanapą) powinny być srebrne. Nie ma blaszek - takich podpiętek za tylnymi podnóżkami, ma osłony stóp... Całość wygląda na ucywilnionego policjanta. o go oczywiście nie dyskwalifikuje, ale warto o tym wiedzieć. Nie ma żadnego zdjęcia "od czoła", to co widać każe podejrzewać że klosz lampy jest mocno matowy.
3. przecież jest szaro-stalowy a takiego nie chcesz? ;) Ze zdjęć wygląda najbardziej kompletnie i spójnie. Napisane że na stronie dużo dokładnych zdjęć, ale na stronie motocykla... nie ma. Z tego co jest - nie znajduję żadnych niespójności.
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-12-31 15:32 »
Co do szaro stalowego, były ból, ale sprawność moto ważniejsza.
Dzięki za wypunktowanie tej czarnej. Znika z listy zainteresowań, za duże podobieństwo że to malowany policjant. Choć jak się mają policyjne FJR to kastrowania mocy? Myślałem że policja ganiała na odblokowanych...

Poza szarakiem mam jeszcze 2 szt. są dalej ale wyglądają kompletniej:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-yamaha-fjr1300-poliftowa-ID6zpk9u.html#d0443b19f4

Tutaj bym miał najdalej 550 km w jedną stronę dlatego jest na końcu listy:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-piekna-zarejestrowana-ubezpieczona-ID6zqmgp.html#3c097568e4
 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-12-31 15:51 »
Burgundowia kastrowana.
Czarna ma nieoryginalne siedzenie kierowcy.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline arthurr

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2604
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: Husqvarna TR650; Kawasaki KLR250
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-12-31 15:56 »
Czarna nie ma znów tych blaszek - podpiętek. No i nie gra rocznik z malowaniem, ale to tylko o rok, więc... może rok modelowy już 2008 a zarejestrowana z końcem 2007.
Bordowa fajna, tylko ma dużo jakichś dodatkowych kołków na plastikach widocznych od miejsca kierowcy. Nie powinno ich być, ciekawe, co to.
jeździć nie umiem, ale lubię :)

 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-12-31 16:06 »
Te kołki to jakieś druciarstwo w Burgundowej,  ponadto ma nieoryginalną przednią tarczę co nie wskazuje na przebieg 50 tys. chyba że ma  1 z przodu to ok.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Siemion

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3967
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: BMW K1600 GT
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-12-31 17:03 »
Amefisto, zapraszam:
https://www.olx.pl/i2/oferta/yamaha-fjr-1300-2010-79954-km-po-wymianie-rozrzadu-trzy-kufry-CID5-IDqZNql.html
Motocykl nie wymaga żadnego wkładu finansowego, no chyba że na zmianę koloru. 😁
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Piotr
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-12-31 17:09 »
Siemion, dzięki już nawet kolor bym przeżył, ale jak widzisz w pierwszym poście nie ten budżet. Za pewne moto wycisnął bym jeszcze te 24k, jeśli moto jest totalnie bez wkładu. Zabrał bym po prostu z kasy odłożonej na serwis po zakupowy, ale 29,9k to cena dla mnie zaporowa. Chyba, że masz dla mnie propozycję to dawaj na PW ;)

Dzisiaj pojawiła się jeszcze taka pod Wawą:

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fjr1300-2006r-57-000-km-CID5-IDr3MlF.html

Od handlarza, widzę że już kolejną FJR sprowadził. Poprzednio miał bardzo ładną sztukę, ale poszła na pniu. 
 

Offline Fafek

  • Kamil
  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • MoTo: Yamaha Fjr 1300 08r. Yamaha Fjr 1300 06r.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-12-31 23:14 »
Kolego tą z Otwocka ładna. Na zdjęciach ni ma się do czego przyczepić. Dzwonić pytać jechać oglądać i kupować. W październiku też taki kolor ustrzeliłem uważam że jest super w słońcu się pięknie prezentuję.
Pozdrawiam i powodzenia w zakupie.
 

Offline Marti

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
  • MoTo: FJR 1300 RP13A
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #9 dnia: 2018-01-01 17:15 »
Kolego tą z Otwocka ładna.

Tarcze przód nie ori - tak mi się wydaje....

Co do parujących lamp, o czym czytałem wyżej, to była to wada fabryczna. Jak sprawdzałem w Yamasze swoją to moja się łapie, ale lampa nie podlega wymianie. Jest tylko w systemie info że (przynajmniej w moim roczniku) może wystąpić parowanie nie zagrażające użytkowaniu pojazdu (+ oczywiście przewód masowy  :()
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #10 dnia: 2018-01-02 10:06 »
Dzięki za info o lampach. Na pewno się przyda bo już chciałem szukać nieszczelności po źle wykonanym rozbieraniu uszkodzonej lampy :)

Mam jeszcze pod Wawą jedną szt. prócz Otwocka na oku:

http://allegro.pl/sprzedam-yamaha-fjr-1300-2006r-i7110863443.html

Chciałbym obejrzeć obie w weekend i kupić jeśli któraś okaże się tą jedyną. Niebieska niby z FR i jest opcja że była kastrowana ale oprócz tego wygląda koszernie. Chyba, że wasze wprawne oko widzi więcej.

Ps. Sorry, że tak dulczę. Jak ktoś będzie chciał kupić Bandita to obiecuję, że będę siedział nad zdjęciami z lupą  :laugh:
A jak już kupię Fujarkę to rozliczymy się na jakimś zlocie ;)  :dutch
 

Offline Student

Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #11 dnia: 2018-01-02 11:06 »
Zdjęcia tak zrobione aby za dużo nie pokazać.
Generalnie ok. choć wydaje sie że kolor przedniego błotnika jest jaśniejszy od  reszty.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Falkon48

  • Gość
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #12 dnia: 2018-01-02 11:27 »
Jak nie dotkniesz to nie kupisz.  :icon_idea:
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #13 dnia: 2018-01-02 12:27 »
Falkon, wiem że pomacać trzeba ale zanim zrobię 500 km z przyczepką wolę się upewnić, że nic oczywistego nie ma w ogłoszeniach co dyskwalifikuje moto. Jak np. ta czarną ;) Jeśli na miejscu dopiero okaże się babol to cóż, życie.
 

Offline Amefisto

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • MoTo: FJR 1300 II gen.
Odp: FJR dla Amefisto
« Odpowiedź #14 dnia: 2018-01-04 19:14 »
Ok, oględziny dogadane na obie szt:
http://allegro.pl/sprzedam-yamaha-fjr-1300-2006r-i7110863443.html#thumb/1
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fjr1300-2006r-57-000-km-CID5-IDr3MlF.html

Złota/platynowa sprowadzona ze Szwajcarii bez kagańca, komplet dokumentów bez tłumaczeń i przeglądu zerowego. 3 ori kluczyki, niby nie malowana, nie glebiona, cud miód i orzeszki. Gatka jak u handlarza, za dużo się nie dowiesz, dlatego bardziej nastawiam się na tę niebieską. Gość szczerze mówił co i jak.

Niebieska, od 3 lat w PL w jednych rękach. Opony niby roczne, klocki do samo, tarcze bez rantów, aku starszawe więc pewnie do wymiany. Płyny i tak bym zrobił przez zimę więc nawet nie pytałem. Jakaś przygoda była bo kufry mają inny kluczyk, a niżeli jest do stacyjki. Jeśli będzie dobrze zrobiona to przy tej cenie nie będę grymasił.
No i temat blokady... Gość twierdzi, że moc jest odblokowana i że jest te 140KM tylko że jest kaganiec na prędkość do 250 km/h. Pytanie czy to możliwe i jak ewentualnie zdjąć ten kaganiec? 250 km/h to dużo ale dobrze mieć pełnię możliwości w manetce. Zawory robił przy 60k km. Reszty nie dotykał.

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i rady. Im więcej będę wiedział tym większa szansa że jak się zobaczymy to będę siedział na pięknej FJR :D