Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 5881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thumper

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 23
Witam
« dnia: 2017-11-03 07:39 »
Witam
Niedawno  stalem sie wlascicielem fjrki. Przesiadlem sie na nia z CBR 929. Moj poprzedni motocykl zaczela meczyc wada fabryczna w postaci rysujacych sie tuleji za sprawa za krotkiego plaszcza tloka. Jescze gorzej bylo w modelach 954. Szukalem wiec czegos sprawdzonego, dlugowiecznego, nie sprawiajacego problemow i wygodnego bo turystyka mi sie marzy. Slyszalem o wadliwych prowadnicach zaworow, ale w artykulach do ktorych mialem dostep byla informacja ze po 2002 wszystko jest ok. Tymczasem okazuje sie ze cala pierwsza generacja ma ten problem. W mojej cos tyka tak dosc nie rownomiernie. Myslalem ze to moze system wtrysku powietrza do kolektora, Ale chyba jednak jest to slynne tykanie. Trzeba miec pecha zeby z jednego motocykla z wada fabryczna wpakowac sie w drugi. Przez poprzedniego stracilem 3tys zl. A tu teraz kolejne szmelc. Chyba pojezdze z rok, moze sie nie rozpadnie i zapytam zlomiarza ile da za ta kupe aluminium.... Troche szkoda bo w ladnym stanie jest z zawieszeniem wilbersa i wydechem sebringa. Ale mam juz poprostu dosc takich niespodzianek.....
 

Offline kamilos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2409
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJ 1200 3CY 1990, Pannonia , jawa, wsk
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-11-03 07:54 »
Witaj.
Kolego tu na forum o cykaniu jet wiele napisane. Z tym cykaniem nie jest aż tak źle i o ile nie jesteś melomanem to silnika Ci to nie zniszczy.
"Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem"

Kamil
 

Offline Karol

  • Moto-Wolność
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1062
  • Thanked: 1 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR 1300
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-11-03 10:17 »
Slyszalem o wadliwych prowadnicach zaworow

Witaj.
No co Ty gadasz. Ja mam FJr z 2001 z nalotem 84tkm i te cykanie jest tak subtelne, że cykada w Chorwacji to napier...ala jak szalony młot pneumatyczny przy tym.
U mnie dopiero to słychać jak zniżę łeb bliżej do silnika. A jak jestem przy moto w kominiarce i kasku to nic nie słyszę.
A może ja głuchy??? ;)
Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc się podnieść - Gabriel Garcia Marquez
Moto historia: Ogar 200, 2x WSK 125, ETZ 250, Honda CB 500, Honda Deauville 650, Yamaha FJR 1300
 

Offline Thumper

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-11-03 11:51 »
Tak na wolnych to spoko najbardziej słychać w czasie jazdy jak zredukuje bieg i hamuje silnikiem na niskim biegu i niskich obrotach. Może dramatu nie ma ale jednak. Chociaż kiedyś chciałem kupić k1200s, co się tam dzieje.... Kultura pracy fatalna, nie wspominając o wadach fabrycznych czyli tłukacę się sprzęgło, sypiaca się skrzynia i dyfer. Ale za to prowadzenie i hamulce że wspomaganiem, bajka.  Chyba na żadnym innym sprzęcie tak szybko się nie zatrzymałem, szok😁
 

Offline Odi

Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-11-03 12:33 »
Witaj kolego tak dla przypomnienie to w tym dziale się witamy a nie żalimy :)

ale w artykulach do ktorych mialem dostep byla informacja ze po 2002 wszystko jest ok
Szkoda że przed kupnem FJR nie zajrzałeś do nas, miał byś informacje z pierwszej ręki.

Ale nie ma co panikować. Z tym da się żyć i jeździć. Wiem to z autopsji bo mi już 5 sezon towarzyszy cykanie w czasie krótkich jak i długich wypraw.

PS. napisz chociaż skąd jesteś a na pewno w pobliżu znajdzie się ktoś z forum a przy dobrych chęciach i odrobinie wolnego czasu to się spotkacie i zweryfikujecie czy to na pewno prowadnice cykają.
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Offline Thumper

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-11-03 12:34 »
Okolice Rabki Zdrój
 

Offline Fafek

  • Kamil
  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • MoTo: Yamaha Fjr 1300 08r. Yamaha Fjr 1300 06r.
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-11-03 12:50 »
Puławy witają. Nie przejmować się tylko jeździć. Każde moto ma jakieś wady. Ideału nie ma.
LwG
 

Offline vamos

Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-11-03 13:12 »
Witam z Małopolski. :D
Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga opowiedz Mu o swoich planach.
 

Offline Student

Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-11-03 13:15 »
Witaj kolego, pozdrawiam z mazowsza.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Odi

Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 2017-11-03 14:33 »
Okolice Rabki Zdrój
No to masz gdzie testować FJR-ę :) chodzi mi o Chabówkę oczywiście. Bywam tam od czasu do czasu, może w tym sezonie już się nie uda ale w przyszłym na pewno :)
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Offline Marcin_T

Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 2017-11-03 15:03 »
Witaj :)
 

Offline Karol

  • Moto-Wolność
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1062
  • Thanked: 1 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR 1300
Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 2017-11-03 15:19 »
najbardziej słychać w czasie jazdy jak zredukuje bieg i hamuje silnikiem na niskim biegu i niskich obrotach.

Ja pierdziu. To ja jednak głuchy jestem albo mniej wyczulony.
Fakt, że w czasie jazdy w kaaaaasku napęd czasami słychać ale to przy gwałtowniejszych szarpnięciach. No ale żebym słyszał cykanie zaworów w czasie jazdy to ja musiałbym być Mozartem jakimś czy Chopinem ze słuchem absolutnym ;)
Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc się podnieść - Gabriel Garcia Marquez
Moto historia: Ogar 200, 2x WSK 125, ETZ 250, Honda CB 500, Honda Deauville 650, Yamaha FJR 1300
 

Offline Słowik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3947
  • Thanked: 18 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Honda VFR 1200XD Crosstourer 😁
Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 2017-11-03 15:23 »
No ale żebym słyszał cykanie zaworów w czasie jazdy to ja musiałbym być Mozartem jakimś czy Chopinem ze słuchem absolutnym

Albo Gyverem 😁 Paweł nawet słyszy jak trakcie jazdy w grupie kiepsko zmienia się biegi 😉
Kto stoi w miejscu..... ten się cofa
 

Offline Thumper

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 2017-11-03 16:09 »
Co do motocykli jestem dosc pedantyczny. Lubie miec wszystko dopiete na ostatni guzik... Juz mnie drazni ten lekko zardzewialy kolektor i male ogniska korozji w kilku miejscach, o przedniej scianie bloku nie wspomne.... Na wiosne obowiazkowe czyszczenie i polerka kolektora... Najlepiej byloby go odkrecic do polerki ale troche sie boje ze sie sruba ktoras urwie i narobie sobie biedy. Jeszcze jak pogoda w przyszly weekend dopisze to wymienie swiece na denso. Przy okazji sprawdze sprezanie, zmienie filtr powietrza i zrobie synchro.
Chabowke to tak srednio lubie, za to czesto ganiam w Pieniny. Debno, Niedzica potem Kroscienko i potem do Mszany Dolnej i do domu. Fajnie jest tez z Niedzicy przeskoczyc na Slowacje i wjechac do Polski z powrotem w Muszynie i na Nowy Sacz przez Krynice i do domu.

Post złączony automatycznie: 2017-11-03 16:11
Zawodowo jestem kierowca Tira. Wypatrzylem juz kilka fajnych tras na Slowacji.... :mwink:

Post złączony automatycznie: 2017-11-03 16:13
Zawsze lubie sie przejechac w takie bardziej odludne miejsca. Asfalt gdzie niegdzie w nie najlepszej kondycji ale ju widze ze Fjr nie podskakuje na kazdej muldzie jak CBR wiec powinno byc przyjemnie....
 

Offline Mors

Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 2017-11-03 19:48 »
Cześć  :thumb