Autor Wątek: Dzień dobry.  (Przeczytany 3111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wMichal1

  • Świeżak
  • *
  • Wiadomości: 4
  • MoTo: FJR 1300
Dzień dobry.
« dnia: 2017-07-26 16:12 »
Dzień dobry.

Jestem posiadaczem FJR 1300A z 2007 roku mam ją od początku sezonu, używam jej na co dzień do dojazdów do Warszawy do pracy, do tej pory przejechałem nią 6 tyś. km i mam kilka spostrzeżeń, które chciałbym skonfrontować z innymi użytkownikami:

1. Ciężko chodzący rolgaz, linki są ok luźne, nasmarowane, rolgaz nie przyciera o kierownicę a chodzi ciężko szczególnie w momencie początkowego ruchu, tzn. przełamania żeby tylko uchylić przepustnicę dalej jest w miarę ok. Powoduje to brak precyzji i płynności jazdy np. w korku, z małymi prędkościami. Pokusiłem się nawet o rozebranie przepustnic, chodzą lekko ale sprężyny 3 są cienkie a 1 gruba, zluzowałem te 3, teraz jest jedna gruba, która obsługuje wszystkie cztery przepustnice, efekt jest taki, że jest trochę lżej ale początkowy ruchu dale jest ciężki, nie wiem czy to może podciśnienie tak mocno działa na przepustnice że ciężko mają się uchylić na samym początku? (dalsza "zabawa" z przepustnicami i sprężynami nic nie daje bo w innej konfiguracji przepustnice w ogóle nie wracają na swoje miejsce tzn. po puszczeniu rolgazu moto nie zwalnia).

2. Przy mocnym przyśpieszaniu do czerwonego pola, 2 i 3 nieraz nie chce się wbić, tzn. dźwignia biegów zostaje na górze i zabierak nie ma jak złapać za wałek z wodzikami, pomaga odpuszczenie gazu i wciśnięcie sprzęgła, wtedy dźwignia biegów opada i dalej w górę biegi wchodzą ok., lub można dźwignię nogą sprowadzić na środek i dalej też jest ok. Wygląda to tak jakby może przy niezbyt precyzyjnej zmianie biegu tj. gwałtowne puszczenie sprzęgła w momencie gdy dźwignia biegów jeszcze nie opadła coś ją blokowało i nie pozwalało jej zejść na dół i wybierać kolejnych przełożeń. Na 6 tyś. km. zdarzyło się to może 4-5 razy ale jednak.

Czy może ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z powyższymi przypadłościami?

FJR jest moją 14 japonią i ok. 40 motocyklem w ogóle, więc mam jako takie pojęcie o jednośladach ale nie wiem o co chodzi z powyższymi tematami.

Z rzeczy które jeszcze zrobiłem po zakupie to: wiadomo zawory, świece, oleje itp. oraz: crash pady, podwyższenie kierownicy, oraz rozłączenie jednej kostki zasilającej szybę tak, żeby nie opadała po każdym przekręceniu kluczyka, dla mnie było to denerwujące, teraz szyba działa normalnie i zostaje w ustawionym położeniu po zgaszeniu motocykla.
 

Offline Kruszyn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3273
  • Thanked: 2 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zyj tak zebys byl szczesliwym
  • MoTo: yamaha fjr 2008
Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-07-26 17:11 »
Witaj na forum kolego
519317763 mój telefon
 

Offline plaku

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 2 times
  • * 502 451 497 *
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-07-26 17:55 »
Witaj!

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Offline Odi

Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-07-26 18:12 »
Cześć. Opisz problem w dziale technicznym a na pewno więcej osób się zainteresuje Twoim problemami.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć"
 

Offline volvo 673

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 594
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: yamaha FJR '03
Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-07-26 18:52 »
Witaj.
 

Offline owucelot

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: ETZ 150, Honda cb 500 s, Yamaha FJR
Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-07-26 20:01 »
Sie masz .
 

Offline kamilos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2409
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJ 1200 3CY 1990, Pannonia , jawa, wsk
Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-07-26 20:01 »
Witaj.
"Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem"

Kamil
 

Offline bodzio1966

  • Uzależniony
  • ****
  • Wiadomości: 578
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJR 1300 A
Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-07-31 10:21 »
Witaj  :D
Bodzio
 

Offline jarczoq

Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-07-31 18:07 »
Witaj. Zrób co Odi radzi.
Nie dyskutuj z durniem bo z boku nie widać różnicy !
 

Offline Mors

Odp: Dzień dobry.
« Odpowiedź #9 dnia: 2017-07-31 18:13 »
Cześć.