Autor Wątek: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca  (Przeczytany 3139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline plaku

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 2 times
  • * 502 451 497 *
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Czy mogę prosić kogoś z okolic Leśnej koło Zgorzelca o sprawdzenie samochodu?
Chodzi dokładnie o tę sztukę:
http://allegro.pl/honda-civic-2-2cdti-140km-z-niemiec-po-oplatach-i6859465238.html


Zwrócę oczywiście wszystkie koszty i dodatkowo odwdzięczę się jak przyjadę po autko :)
 

Offline Student

Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-06-27 12:36 »
Plaku

Specem od hondy nie jestem i wizja lokalna pokaże ale na pierwszy rzut oka :
1. dlaczego kola 16" powinna mieć 17", handlarz przytulił.
2. dlaczego nie ma halogenów z przodu, tak wiem były takie wersje ale mimo wszystko w 2.2 nie powinno tego być
3. plastik maskujący silnik od przodu wygląd zbyt ładnie
4. pedały bez nakładek chrom
5. książka 140tys. na liczniku 200, a ucięto 180, więc gdzie ta pełna dokumentacja 
6. czy na tylnej klapie nie powinno być RType?.

Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline plaku

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 2 times
  • * 502 451 497 *
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-06-27 12:46 »
Dzięki wielkie Student za spostrzeżenia!
Za godzinkę będę miał VIN, a skoro kupowany był w salonie, to powinni mieć historię.
Jak dzwoniłem ho handlarza, to powiedział, że prawa część błotnika ma 150 mikronów, czyli był ponownie malowana. Może z tego wynika brak tego znaczka.

Post złączony automatycznie: 2017-06-27 12:53
Mam VIN, a autodna niby nic niepokojącego wyskakuje.
 

Offline marcin62

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • MoTo: FJR1300AS 2010 r.
Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-06-27 16:02 »
Nie wygląda źle. Szyba czołowa i boczne przód są oryginalne chyba że wymienili na używki oryginał. Gumki na pedałach wymienione ale na oryginał. 150 mikronów nie jest przesadnie dużo na Hondę. Od 1991 r śmigam H. Także bywało że miały i 120-140 mikronów i np. 80-90 dach. W każdym razie nie ma co panikować. Halogeny były różne wersje, type R to nie jest także nie ma co szukać. Wada fabryczna pękające kolektory wydechowe, czuć czasami spaliny. Wklejki ze zdjęć ma tam co powinna. Jak na pierwsze wypusty tych modeli i 2007 r. nie wygląda źle choć kolor czerwony ciężko jest utrzymać w dobrym stanie bez garażu. Masz adres z pieczątki ASO napisz do nich @ odpiszą podając kiedy był ostatnio w serwisie. Najlepiej zadzwonić też nr widzę jak ktoś szprecha. Za te pieniądze na te lata jeśli sprzęgło jest oki bo to już fajnie śmiga..można rozważyć. Zerknąć ranty można tylnych nadkoli oraz klapę przy rantach i "dekoracjach". Felgi 16/17 też różnie bywało, to nie jest  wersja executive. Fajne dobre autka, jak się trafi niezajechane. Kolor troszkę strażacki i przygotowana na sprzedaż.
 

Offline plaku

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 2 times
  • * 502 451 497 *
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-06-29 23:40 »
Dziękuję chłopacy za pomoc, ale zmieniam swój target i szukam benzynki lub gazika.
Dzięki Wam wiem na co zwracać uwagę !!! :)
 

Offline Student

Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-06-30 06:47 »
 :thumb dobra decyzja.
Jak nie ma LPG to samemu wstawić STAGA, wtryski Hana lub Baracuda, parownik KME Silver lub AC R01 i będzie śmigać aż miło. 
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline plaku

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 2 times
  • * 502 451 497 *
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-06-30 07:59 »
No właśnie mam STAGA u siebie w Szczecinie. Dzwoniłem tam wczoraj żeby o koszty zapytać i nie wygląda to źle. Całkowity koszt ok. 2650 zl
 

Offline Student

Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-06-30 08:18 »
Dobra cena. Tylko jaki oni ci zestaw zaproponowali.
Nie daj sobie wcisnąć tanich wtryskiwaczy, trzymaj się Hany - zielone lub Baracudy (one też są tanie w zakupie prywatnym 70zł/szt.)

Tutaj sobie zobacz jakie są ceny:
http://www.drypa.pl/
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline plaku

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 2 times
  • * 502 451 497 *
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-06-30 08:41 »
Wspomnieli tylko o wielkości butli oraz wlewie, ale o wtryskiwaczach nic.
Student jak już kupię autko, to będę się bankowo odzywał z prośbą o dodatkowe rady.
 

Offline Student

Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #9 dnia: 2017-06-30 09:34 »
Spoko, coś podpowiem.
mam to od 6 lat:
Stag ISA 300 premium (Stag QBoxy są ok)
Parownik: KME Silver  (lub AC R01 czerwony/czarny kwestia mocy auta, teraz wstawiają jeszcze: KME TURa albo Zavoli N)
Wtryski: Hannah zielone
Filtry: KME
Węże: PVC 8mm
Butla 59l.
Centralka przełącza przy 25st.C
Zrobione 120tys. , wymienione dwa wtryski ale to wina gazu wiec te 150zł nie nadszarpnęło mojego budżetu.

Oszczędności na poziomie 30tys/złotych.  :thumb
Teraz to mnie bardziej boli jak tankuję FJRe niż Avensisa :nod:
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline plaku

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 2 times
  • * 502 451 497 *
  • MoTo: Yamaha FJR1300A
Odp: Prośba o sprawdzenie - Honda Civic - Leśna koło Zgorzelca
« Odpowiedź #10 dnia: 2017-07-01 13:10 »
Cóż za niesamowite rozłożenie instalacji na czynniki pierwsze :)
Dzięki ! :)