Autor Wątek: Prośba o ocenę  (Przeczytany 9187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eskimos

  • Gość
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #15 dnia: 2017-01-16 21:29 »
A dlaczego?

Bo dawanie gwarancji na pojazd, który ma 12 lat to proszenie się o kłopoty. Najwyraźniej póki co ma fuksa i jeszcze się nie przejechał :)

Choćbym był pierwszym i jedynym właścicielem, to sprzedając nie pierwszej świeżości używkę w życiu bym nie kusił losu dając jakąkolwiek gwarancję. Od wad ukrytych, zatajonych, chroni nabywcę zapis w umowie, a w używanym, nastoletnim sprzęcie może w każdej chwili jebnąć dokładnie wszystko.
 

Offline Marti

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
  • MoTo: FJR 1300 RP13A
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #16 dnia: 2017-01-16 21:53 »
Moją Ślicznotkę kupiłem w Rzeszowie i nic nie mogę zarzucić sprzedającemu.

W listopadzie byłem w Rzeszowie po GTRa i wsio OK, a ziomek przytargał w grudniu HDka więc mogę potwierdzić że MIASTO nie jest spalone. Wszystko zależy od sztuki i sprzedawcy. Nie ma co generalizować...

Bo dawanie gwarancji na pojazd, który ma 12 lat to proszenie się o kłopoty. Najwyraźniej póki co ma fuksa i jeszcze się nie przejechał :)

Choćbym był pierwszym i jedynym właścicielem, to sprzedając nie pierwszej świeżości używkę w życiu bym nie kusił losu dając jakąkolwiek gwarancję. Od wad ukrytych, zatajonych, chroni nabywcę zapis w umowie, a w używanym, nastoletnim sprzęcie może w każdej chwili jebnąć dokładnie wszystko.

Póki co widocznie mu się to opłaca a ryzyko wpadki na sztuce ma wliczone.....
 

Offline Solnik

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3628
  • Thanked: 7 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Komar 1974r, Honda GL 1800 2012r.
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #17 dnia: 2017-01-16 22:39 »
Choćbym był pierwszym i jedynym właścicielem, to sprzedając nie pierwszej świeżości używkę w życiu bym nie kusił losu dając jakąkolwiek gwarancję. Od wad ukrytych, zatajonych, chroni nabywcę zapis w umowie, a w używanym, nastoletnim sprzęcie może w każdej chwili jebnąć dokładnie wszystko.
Ale jak daje papier na to co sprzedaje i  gwarancję to JEGO problem, a nie  nabywcy!!!
Jak mam czas to leżę i wypoczywam, jak nie mam czasu  - to tylko leżę.
 

Falkon48

  • Gość
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #18 dnia: 2017-01-17 08:42 »
Dominik,pokazała się podobna i kolorystycznie i rocznikowo w Wałczu. Od Ciebie to tylko 190km, podzwoń i popytaj. Jak mówiłem tą w Rzeszowie pooglądam w piątek  :D
 

Offline Trenex

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • MoTo: FJR 1300
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #19 dnia: 2017-01-17 09:10 »
1000 km w styczniu!!! Dobre :clap:
W jaki sposób zrealizować "tę" gwarancję? - zwrot za sprzęt, naprawa, zwrot kosztów - to ważne!!!
Nie chcę sugerować, że sprzedający to oszust, ale moim zdaniem to trzeba pisemnie wyegzekwować.


Wprawdzie u innego sprzedawcy, ale też dostałem gwarancję na 1000km bez limitu czasowego, w moim przypadku bardzo się przydała.
 

Offline dominik71

  • Świeżak
  • *
  • Wiadomości: 6
  • MoTo: jest vfr, będzie fjr
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #20 dnia: 2017-01-17 11:38 »
też dostałem gwarancję na 1000km bez limitu czasowego, w moim przypadku bardzo się przydała.
rozwiń temat, czyżbyś musiał z niej skorzystać?
 

Offline Trenex

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • MoTo: FJR 1300
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #21 dnia: 2017-01-17 12:15 »
Tak skorzystałem, wyciek z układu chłodzenia, wymiana węża, oraz zdjęcie blokady, zwrot kosztów za nowe króćce i drugiego modułu. Wszystko załatwione szybko bez zbędnych słów, w warsztacie mojego klienta, kosztów robocizny nie chciałem ponieważ i tak rozbieraliśmy górę do regulacji zaworów i wszystko było na wierzchu.
 

Falkon48

  • Gość
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #22 dnia: 2017-01-20 11:34 »
Byłem,zobaczyłem  :fpalm i niech na tym etapie zostanie. :D
 

Falkon48

  • Gość
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #23 dnia: 2017-01-20 13:12 »
Czacha,prawa owiewka i bak malowane, bagażnik pęknięty, kominy zmatowione tak jakby ktoś jechał papierem 2000. Brak wieluuuu spinek i Śrubę, a plastiki tak spasowane że żyletka nie wejdzie. Moja osobista opinia- tragedia, choć patrzyłem na moto 11 letnie.
 

Offline dominik71

  • Świeżak
  • *
  • Wiadomości: 6
  • MoTo: jest vfr, będzie fjr
Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #24 dnia: 2017-01-21 13:42 »
Falkon48, na razie dziękuję tu na forum, zaoszczędziłeś mi masę czasu i kasy, z zakupu nie rezygnuję więc przy najbliższej okazji - może jakiś zlot - omówimy sprawę po mojemu  :drink: .
Przeglądam wszystko co można, i przyznaję że mam problem, czy szukać coś do 20tyś. czy potrząsnąć bardziej sakiewką i powiedzmy w granicach 25tyś. znajdę coś lepszego?
Pytanie do starych wyjadaczy, czy przebieg rzędu 90tyś km to już koniec dla silnika i skrzyni? Czy w danym roczniku wychodziły różne wersje malowania motocykla?
często widzę z naklejkami, bez naklejek, różne naklejki, nie mogę się połapać. Problem jeszcze jeden, jestem estetą, i nie mogę zdzierżyć podrapanych elementów typu owiewki, kufry itp.
Czy to jest normalne w turystycznych motocyklach? rozumiem ścigacze i inne wynalazki do katowania, ale na tego typu motocyklach jeżdżą chyba bardziej ułożeni ludzie, skąd wtedy taki brak
szacunku dla maszyny? No cóż, nie poddaję się, szukamy dalej, wrzucę kilka linków do ogłoszeń, rzućcie na nie łaskawym okiem czy warte zainteresowania. Na koniec zacytuję Franka Dolasa "...i ja znajdę karabin dla siebie..." :)
pozdrawiam
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-abs-super-zadbana-ID6yJj9H.html
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-abs-stan-salonowy-CID5-IDjjPkB.html#aec8517f95
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-abs-kufry-zamiana-gtr-1400-dl-1000-zzr-vfr-1200-CID5-IDi9UYL.html#aec8517f95
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-yamaha-fjr-1300-kufry-super-stan-ID6yIMgt.html
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-2008-fjr-1300-24-tys-km-fjr1300-gtr-gt-s-zzr-gtr-gs-rt-vtf-lt-gtl-ID6yEAT3.html
 

Offline fiflak

Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #25 dnia: 2017-01-21 16:37 »
Szukasz moto w takich pieniądzach i oczekujesz salonowego egzemplarza bez żadnej skazy ? Powodzenia  :icon_biggrin:
 

Offline savi

Odp: Prośba o ocenę
« Odpowiedź #26 dnia: 2017-01-21 17:44 »
Ja również życzę powodzenia.