Autor Wątek: Kupię auto z instalacją LPG  (Przeczytany 24461 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline psychadelic

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #75 dnia: 2017-01-07 01:02 »
Mnie instalacja kosztowała prawie 5 tys. Zwróciła się po 10 tys. km. A zrobiłem już 40 :d. Średnie spalanie 20 l. Jak pałuje to pomiędzy 40-60. Lepiej na godziny przeliczać. czyli około 30 minut 50 litrów.
W trasie do 120 14 l. Do  200 to już około 18. Powyżej 200 to już powyżej  25, przy maksymalnej prędkości około 40 l na 100 km.
Tak czy inaczej jest przynajmniej 40 procent taniej. Jakbym nie miał gazu miałbym jakieś przednionapędowe wozidło i płacił tyle samo. Po tym pewnie tez wrócę do jakiegoś pizdryka, bo to nadal tylko samochód.
 

Offline kamilos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2409
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJ 1200 3CY 1990, Pannonia , jawa, wsk
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #76 dnia: 2017-01-07 08:03 »
Osobiście jestem fanem LPG, wszystkie samochody które posiadałem miały LPG i wszystkie były starymi szrotami, w żadnym nie miałem żadnych problemów z LPG i silnikiem a były to najprostsze instalacje. Obecnie użytkuje mondeo 2,0 z 1993 też na LPG też na najprostszej instalacji tyle że z gaźnikiem gazowym BLOS z instalacją i silnikiem zero problemów. Nie dawno z racji wieku wymieniałem uszczelkę pod głowicą przy okazji docierałem zawory które nie wskazywały  zużycia ponad normę po 100tyś km na LPG. Nie wiem skąd te bajki o wypalaniu zaworów przez gaz. Ogólnie polecam BLOSa - proste niezawodne i zero elektroniki.   
"Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem"

Kamil
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6313
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #77 dnia: 2017-01-07 10:43 »
Nie wiem skąd te bajki o wypalaniu zaworów przez gaz.
A to Ci kiedyś pokażę, co gaz robi z głowicy. 
Stare rebra z wielkimi kłaponami, to i gaz jeszcze znoszą, nowe wielozaworowe konstrukcję już nie i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.
Do tego dochodzi sonda i katalizator.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline kamilos

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2409
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJ 1200 3CY 1990, Pannonia , jawa, wsk
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #78 dnia: 2017-01-07 12:02 »


Paweł sam widzisz że nie musi być to wina LPG a właśnie tych wspaniałych nowoczesnych konstrukcji silników które jak wiemy nie wytrzymują  nawet 300tyś km? A powyższe spowodowane jest to iż konstruktorami są księgowi. Od końca lat 90 silniki są jakościowo słabe, mocno wysilone z małych pojemności - wielka moc. Taki silnik nie pożyje długo i dobrze o tym wiemy. 
"Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem"

Kamil
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6313
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #79 dnia: 2017-01-07 12:31 »
Jednak na paliwie takie awarie się nie zdarzają. Ja tam jestem za postępem techniki i lubię nowe rozwiązania. Nowe jednostki benzynowe Toyoty potrafią przejechać nawet 600tys. km. bez remontu, pod warunkiem właściwego i terminowego serwisowania. Od końca lat 90 minęło już 20 lat, więc tamte konstrukcje przeszły już do lamusa i niestety nie zatrzymamy tego. Gdybym było inaczej, pewnie jeździł bym starym zagazowanym  Polonezem (o ile by nie opierdzieliła go korozja) starym żłopiącym olej Junakiem, a tak zmieniam pojazdy na nowsze o ile mnie na o stać i cieszę się z jego nowatorskich rozwiązań, które sprawiają mi frajdę z wykorzystywania ich w codziennej eksploatacji.
Fakt, nie wszystkie nowe rozwiązania służą samemu użytkownikowi. Mowa tu o wymogach EURO a co za tym idzie stosowania rozwiązań ograniczających emisję szkodliwych substancji, które niestety bywają kłopotliwe i kosztowne, ale na to już my użytkownicy wpływu nie mamy.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline psychadelic

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #80 dnia: 2017-01-07 12:51 »
Ogólnie zaczęli oszczędzać, producenta to nie obchodzi czy samochód nada się do gazu czy nie. Ma mieć jak najmniejsze spalanie i jak największa moc i się nie rozpaść za szybko. Więc czym nowszy tym gorzej zniesie gaz, bo wysilenie, temperatura pracy wzrosła , gaz też podnosi temp. spalania więc wtedy droga krótka do wypalenia gniazd zaworowych itp fajnych rzeczy :)
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6313
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #81 dnia: 2017-01-07 12:58 »
Może by tą dyskusję o LPG przenieść tu?
http://fj-fjr.com/index.php?topic=4385.msg48762#msg48762
Pasja to nie wszystko.
 

Offline psychadelic

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #82 dnia: 2017-01-07 13:06 »
Racja, bośmy tu burdla zrobili :)
 

Offline Janusz

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR,
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #83 dnia: 2017-01-10 10:52 »
Temat fajny to i ja coś dodam.  Cztery lata temu kupiłem synkowi Eclipse 2.0 (wielozaworowe), z 97 roku, 220 tyś przebiegu. Auto miało służyć do wygłupów.  Paliło 12- 18 litrów. Zdecydowałem się na założenie instalacji LPG. Nigdy nie miałem z tym tematem do czynienia. Poczytałem tu i tam i wybór padł na STAG-300-4 Premium. Instalację zakładałem sam. Temat z wypalaniem zaworów przez gaz jest o tyle błędny, że winny nie jest gaz a złe ustawienia. Wszyscy przychodzą do gazownika i chcą, aby auto paliło mniej gazu niż benzyny. To pan Staszek ustawia ubogą mapę i mają później problemy. Mapa gazowa musi być bogatsza od benzynowej.  Młody przejechał już na tej instalacji 8 tyś. i jest zadowolony. Na trasie pali poniżej dychy. Koszt całkowity zakupu to 1700 zł. A samo założenie dla średniej klasy mechanika nie sprawia większego problemu.
 

Offline Student

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #84 dnia: 2017-01-10 11:23 »
Tylko kto ci podbił kwity do wbicia w DO? Nikt. więc montaż nielegalny.

Ja z teściem Seatem Cordoba 1.4 zrobiłem 250tys. , ciągał przyczepki itd. na instalacji II generacji za 1.400zł.
ok. wypalił zawory po 10 latach, remont 800zł ale i tak się opłacało.


Jak by kto potrzebował zaopatrzenia.
http://www.drypa.pl/


Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Janusz

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR,
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #85 dnia: 2017-01-10 11:25 »
Ale pali 10 gazu :)))))
 

Offline Student

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #86 dnia: 2017-01-10 11:26 »
powinien ok. 20% więcej niż Pb a to nie jest 10l?

Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Janusz

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR,
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #87 dnia: 2017-01-10 11:28 »
10 na trasie, w mieście 15. Wszystko się zgadza.
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #88 dnia: 2017-01-10 16:13 »
Tylko kto ci podbił kwity do wbicia w DO? Nikt. więc montaż nielegalny.

Czemu nikt? Ja kiedyś bez problemu znalazłem gazownika, co mi pomógł zalegalizować instalkę.
 

Offline Negro

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • MoTo: FJ1200 86
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #89 dnia: 2017-04-23 11:29 »
odświeżam temat bo dalej poszukuje na Północy polski ciezko znależć miałbym prośbę do kogoś kto będzie miał blisko danego auta podjechać obejżeć zrobić dokładniejsze zdjęcia i ewentualnie jak juz na 100% byłbym zainteresowany podjechać ze sprzedającym na stacje diagnostyczną i sprawdzić zawieszenie itp ;) oczywiście koszty dojazdu pokryję a mam już kilka na oku

Audi Słupsk
https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b5-quattro-97r-dlugie-oplaty-CID5-IDlcpSM.html#998d0590f4

Audi a6 Wierzbanowa, myślenicki, Małopolskie
https://www.olx.pl/oferta/okazja-tanio-audi-a6-c5-quattro-2-8-lpg-193km-db-stan-klima-skora-CID5-IDlDmNy.html#15bbf8e153
« Ostatnia zmiana: 2017-04-23 14:11 wysłana przez Negro »