Autor Wątek: Kupię auto z instalacją LPG  (Przeczytany 24628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6956
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #30 dnia: 2017-01-03 09:18 »
Co do ubezpieczeń - stare passerati 1.8 benzyna zniżek tylko 50% za kolizje w zeszłym roku i 22 XII OC zapłaciłem 603 zeta w NS :/ ale to i tak ponad dwie stówy więcej jak rok wcześniej...rok temu 383...
 

Offline Student

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #31 dnia: 2017-01-03 09:58 »
 :icon_eek: fajne macie stawki.
ja 25 lat bezszkodowo i co 1080zł za 1.8. :icon_twisted: podwyżka ok. 580zł. płacąc w Pakiecie OC/AC/NW zapłaciłem w Liberty 2196zł
a w  Unice  chcieli 3400zł z 2100 rok wcześniej ( po 3 latach kontynuacji podziękowałem im ) .

Oddalamy się od wątku.
Negro gdzie twoja nowa puszka?
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Negro

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • MoTo: FJ1200 86
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #32 dnia: 2017-01-03 12:27 »
Nie ma niestety teraz będzie trudniej uzbierać pieniążki na autko teraz zostało mi 700zł po sprzedaniu auta i plus w przyszłym tygodniu 500 za montaż tego silnika wiec będę bardzo ograniczony w szukaniu niestety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6956
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #33 dnia: 2017-01-03 16:32 »
:icon_eek: fajne macie stawki.


Teee student...jak pójdziesz do pracy za 1421 zeta na łapkę w małopolsce to zrozumiesz dlaczego...
Waliło by mnie nawet 3 tysie jak bym za miesiąc zarobił 10...
 

Offline Negro

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • MoTo: FJ1200 86
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #34 dnia: 2017-01-03 18:58 »
To jest niestety smutna prawda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #35 dnia: 2017-01-03 20:28 »
Waliło by mnie nawet 3 tysie jak bym za miesiąc zarobił 10...

A mnie nie. Zamożni ludzie są zamożni w bardzo dużym stopniu dlatego, że umieją liczyć swoje pieniądze. I wątpię, żeby ktokolwiek - czy to z tych dobrze zarabiających, czy gorzej, wydał lekką ręką i bez wkurwu 30% swojej wypłaty na OC.

A że OC jak najbardziej powinno być obowiązkowe to inna sprawa i mam nadzieję, że zawsze będzie.
 

Offline Student

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #36 dnia: 2017-01-03 22:10 »
Szkoda gęby na takie argumenty, pierwszy raz słyszałem to w 91r. W Łodzi ale oni mieli kompleks braku stolicy.
Kolego Duceti znam 98 osób którzy zarabiają twój wskaźnik i tyko dwie o warszawskim wiec co jest normą?
A OC nie zależy od stawki zarobków bo na Śląsku średnia jest wyższa tylko od prawdopodobieństwa dzwona.
OC powinno być na kierowcę a nie na samochód.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Eskimos

  • Gość
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #37 dnia: 2017-01-03 22:17 »
Może być i na kierowcę, obojętnie, byle było obowiązkowe i byle każdy miał.
 

Offline Student

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #38 dnia: 2017-01-03 22:36 »
 Ok. I oby było nas stać na nie.
Nie można być chujem i oczekiwać, że inni będą cię traktować z szacunkiem. To prawda stara jak świat, a do niektórych wciąż nie dociera… że na szacunek, tak samo jak na chleb, emeryturę i konto w banku, trzeba sobie zapracować.
 

Offline Negro

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • MoTo: FJ1200 86
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #39 dnia: 2017-01-03 22:49 »
Tak jak student powiedział było by było stać człowieka na nie i nie mówimy tu o każdym tylko o przeciętnym kowalskim. Ja muszę liczyć każdy grosz który wydaje na samochód czy na motocykl i robię to dość skrzętnie i powiem szczerze ze nie stać mnie na wywalenie w granicach 2 tys złotych rocznie na ubezpieczenie już nie mówiąc o dalszej eksploatacji pojazdu wartego ~2000 PLN gdyby nie to ze mieszkam na wsi i do miasta mam 10 km a najbliższy przystanek mam 5 km to zrezygnowałbym z tego "luksusu". Swoją droga pochwale się ze znalazłem Hondę civic 1.4 z 97 roku Benzyna niestety bez gazu za 2200 pln w stanie dobrym jutro w dzień jeszcze raz ja oglądam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Offline Karol

  • Moto-Wolność
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1062
  • Thanked: 1 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR 1300
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #40 dnia: 2017-01-06 20:23 »
Nie wiem skąd Wy bierzecie ceny OC. Ja w ub. roku płaciłem 420 zł (1.9 litra kle kle) a teraz w grudniu zapłaciłem 525 z NNW , autem do 4 dni, holowaniem i autopomocą w link4. Wiem, wiem. Nie wierzę w te autopomoce i auta zastępcze bo to by było jak z reklamacją 20 miesięcznego akumulatora.
A co do auta z gazem w niskim budżecie. Nie myślałeś o 1.9TDI 90KM czy 110KM np. w golfiku czy passacie? Nawet jakby to miało 300kkm to jak normalnie eksploatowane to pochodzi jakiś czas. Spalanie w tedeiku 5-6/100 a to wychodzi podobnie jak z gazem.
Tego civika kupisz za 2000, do tego gaz za 1800 a jak motór leciwy to gaz go szybko zweryfikuje.
Piszesz, że masz 10 km do miasta to w zimie latasz połowę drogi na Pb.
Fakt, że takiego (w miarę) zadbanego tedeika ciężko znaleźć ale można poszukać.
Ja mam 1.9CDTI z dwumasą, kolektorem ssącym i DPF i z racji tego ustrojstwa tej technologii bym nie polecał, chociaż w serii 150KM i 320Nm fajnie jedzie a po mapie 180KM i 390Nm robi robotę z benzynowym BMW x5.
A po drugie to przy aucie do 5 tysi trzeba szukać blisko bo nie pojedziesz po furę przez pół Polski, chyba że od wujka co do kościoła jeździł i Ty jesteś pewien, że tak było ;)
Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc się podnieść - Gabriel Garcia Marquez
Moto historia: Ogar 200, 2x WSK 125, ETZ 250, Honda CB 500, Honda Deauville 650, Yamaha FJR 1300
 

Offline psychadelic

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #41 dnia: 2017-01-06 20:44 »
Ty wierzysz,że te klekoty mają po 300 tys. ? Naprawdę ?
Dzisiejsze śmierdziele to badziew, szczególnie spod VAG.
Stare 1.9 były dobre, ale mają najechane tyle,że się niedługo rozsypią, bo przebiegi po 600, 700 a nawet 800 nie są niczym dziwnym.
Fiatowskie są dosyć dobre, jtd, czy jak kto woli w oplu cdti.
I tak wolałbym benzynowy silnik do auta na codzień.
Moment obrotowy diesla jest duży, ale w wąskim zakresie (mała elastyczność), to trzeba lubieć.
Jak miałbym brać śmierdziela, to jako odpychadło, bez turbiny, aby jechało,tak jak  w moim gnojowozie (inca 1.9 sdi). Na codzień wole benzynowy (gazowóz), mimo to,że kosztuje więcej jazda. Te klekotanie mnie irytuje :D
 

Offline Karol

  • Moto-Wolność
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1062
  • Thanked: 1 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Yamaha FJR 1300
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #42 dnia: 2017-01-06 20:58 »
Ty wierzysz,że te klekoty mają po 300 tys. ? Naprawdę ?

Mój ma 201.500 km i w to wierzę. Kupiłem z przebiegiem 162.200 w styczniu 2013 r., sprawdzałem w GM w germanii i mam wydruki a ostatni wpis w listopadzie 2012. Ja nalatałem przez 4 lata caluśkie niecałe 40tkm.
Kumpel miał tourana 1.9tdi z 2006 i sprzedał z przebiegiem 223tkm a kupił od szwagra renault espace z 2009 (też kle kle) z przebiegiem 121tkm a szwagier miał go od nówki pewex.
Owszem, 90% jest kręcona, ale są na mobile.de klekoty z "normalnymi" przebiegami, (tzn. 10-15tkm rocznie), z tym że kosztują znacznie drożej od igiełek sprowadzonych na handel.
Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc się podnieść - Gabriel Garcia Marquez
Moto historia: Ogar 200, 2x WSK 125, ETZ 250, Honda CB 500, Honda Deauville 650, Yamaha FJR 1300
 

Offline psychadelic

Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #43 dnia: 2017-01-06 21:06 »
Ale innych nie sprowadzają, bo jakoś dziwnie z tymi "samymi" przebiegami tam kosztują dwa razy więcej niż u nas.
Od czasu do czasu naprawiam opla combo, sprowadzone roczne od Helmuta, miało wtedy 80 tys (roczne!!!).
Teraz ma pół miliona i nadaj jeździ z oryginalnym układem wtryskowym. Poleciał ten śmierdzący dwumas (w fiacie w tym  silniku  nie ma dwumasu, wymysł opla), rozrząd i pompa oleju i oczywiście dpf. (nie ma go w ogóle). Jest to motor 1.3 cdti, czyli też fiatowski.
Ogólnie opel zszedł na psy, psują się rzeczy, które nie powinny, fakt,że tandeta jest wszędzie, dosłownie wszędzie.
Przykład : Ostatnio zatarła sie pompa abs-u, mogło się stać, ale kable są na tyle cieńkie że bezpiecznik wytrzymał i zgadnijcie co się stało ? Pożar, przez zwarcie poszedł się j... sterownik silnika.  Ze sterownika absu, zostalo niewiele.... Tak więc jak strzeli Ci 480 tys. to sprzedawaj :D
W tym oplu dobry jest tylko silnik.
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Kupię auto z instalacją LPG
« Odpowiedź #44 dnia: 2017-01-06 21:07 »
Diesel dobry jest w traktorze, a gaz w kuchence turystycznej nad jeziorem.
Pasja to nie wszystko.