Autor Wątek: Niespodzianka dla męża  (Przeczytany 7740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Niespodzianka dla męża
« dnia: 2016-07-31 20:48 »
Kochani Fani Motocykli piszę do Was z prośbą o pomoc.
Chciała bym kup mojemu mężowi na siódmą rocznicę motocykl do kwoty 15 000 tys. 
Z tego co się orientuje to podoba mu się Yamaha FJR.
Proszę więc o Waszą pomoc w moich poszukiwaniach.
Z góry dziękuję za Waszą pomoc.
Pozdrowienia dla Wszystkich Forumowiczów :)
Po niżej wrzucam dwa linki proszę o Wasze zdanie po mimo że kocham motocykle to nie za bardzo się orientuje w tym:)
http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-yamaha-fjr-1300-abs-CID5-IDgOnOf.html#6868b8352e


http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-CID5-IDgBYx7.html#d019ec8a8d
« Ostatnia zmiana: 2016-07-31 23:30 wysłana przez Siemion »
 

z XJ900 na FJR

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-07-31 21:20 »
Piekny pomysl . Wspaniala Zona ;)
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-07-31 22:03 »
 

Online gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6313
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-07-31 22:15 »
Do kwoty 15 tys.zł. To tak jak wrzucasz w linkach, będzie to Igen. Musisz jednak wiedzieć, że w zasadzie 90% motocykli tej generacji jest obarczone taką chorobą wieku niemowlęcego w postaci wadliwych prowadnic zaworowych w głowicy, co z kolei powoduje nieprzyjemną dla ucha pracę silnika. W skrajnym przypadku może skończyć się to poważną awarią. Aczkolwiek na naszym forum jeździ dużo motocykli tej generacji i takie awarie z powodu wadliwych prowadnic były bodajże tylko dwie, więc niewiele. Tego dźwięku też nie słychać oczywiście tak jak dzwonów w kościele (jak jeden z kolegów tu słusznie zauważył), ale jednak w tej klasie motocykla moim zdaniem nie powinno czegoś takiego być. Kwestia jak bardzo mąż ma wyczulone ucho.  :D Usterkę producent usunął dopiero w IIgen. tego modelu motocykla, w 2006r. Jednak tu ceny zaczynają się od 20tys.zł. Nie we wszystkich egzemplarzach ten dźwięk jest słyszalny. W niektórych egzemplarzach nie pojawiał się w ogóle i jak przebieg jest ponad 60tys.km. zapewne już się nie pojawi. W innych z kolei w bardziej cywilizowanych krajach, usuwali tą usterkę na gwarancji. Także najlepiej z kimś pojechać obejrzeć i posłuchać. Ze zdjęć wiele nie wynika, a na zdjęciach to i pewne miasto w Polsce nocą wygląda ładnie. :D Igen. również przeszła mały lift w 2003r i od tego roku jest możliwość zakupu motocykla z układem ABS. Zewnętrznie jak i konstrukcyjnie, praktycznie nic się nie zmieniło. Na pierwszy rzut oka widać jedynie przednie kierunkowskazy wkomponowane w owiewkę i mały schowek po lewej stronie. Ta z drugiego Twojego postu, jest właśnie jeszcze przed liftem, więc ABS-u mieć nie będzie. Sprzedający, to handlarz.
Mam nadzieję, że nie za dużo tych informacji jak na pierwszy raz.
Tą drugą FJR z linku w pierwszym poście, może kolega Marek77 po powrocie z Podlaskiej głuszy by podjechał obejrzeć, jak oczywiście znajdzie czas.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5610
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-08-01 00:15 »
Najlepszą niespodziewanką dla męża jest pozew o rozwód.
Nigdy nie zapomni o takim prezencie  :D
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6949
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #5 dnia: 2016-08-01 19:43 »
Justyna a nie zakładasz haremu?...bo jak coś to bym się pisał...:)
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #6 dnia: 2016-08-01 20:18 »
No może kiedyś:)
Teraz szukam innej przyjemności,mianowicie motoru motocykla dla małżonka :grin:
« Ostatnia zmiana: 2016-08-01 22:18 wysłana przez Siemion »
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-08-02 07:46 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-08-02 08:04 »
Koledzy,wczoraj wskoczyło takie ogłoszenie,

http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-piekna-z-maxymalnym-wyposazeniem-CID5-IDgQzut.html#6868b8352e

Proszę o Waszą opinie,a może ktoś z Was mieszka na tyle blisko,aby mógł sam zobaczyć  i ocenić czy warto po nią pojechać :)
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5610
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-08-02 08:23 »
Oj żartowałem.
Jeśli uraziłem to przepraszam.
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-08-02 08:26 »
 Do Kolegi  Gyver     Dziękuję kolego za wyczerpującą odp.ale nie stać mnie na taki luksus drugiej generacji.
Kwota 20 000 tys nie wchodzi w grę....fundusze  :( Sam rozumiesz. Pozdrowionka  :grin:
 

Offline bart

Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #11 dnia: 2016-08-02 09:46 »
Justa, (odp. z pw) mogę pojechać i obejrzeć ten motór. Jednak dopiero w piątek. Jestem teraz w Kolebrzegu ;). Nie mogę skojarzyć tej maszyny z kaliszewa, hmm.
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-08-02 10:25 »
Miłego wypoczynku...Czekam na info :thumb
 

marek77

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-08-07 15:17 »
Cześć Justyna :icon_biggrin:

Byłem w tym Hyżnem oglądnąć tą Fjrkę. Motocykl jest z Francji. Nie ma kufrów bocznych, natomiast ma centralny Givi.
Napiszę coś co może się wydać niewiarygodne, ale po oglądnięciu jestem przekonany że tak jest. Przebieg 14tyś z kawałkiem, ale po przyglądnięciu się na stan wizualny silnika, tarcz hamulcowych i innych podzespołów miałem wrażenie że oglądam Gyvera Fjrę. Panowie i Panie stanu zewnętrznego nie da się cofnąć, przekręcić. Elementy te wyglądają jak fabryczne. Tarcze nówki, sety nówki, itd. Natomiast ma porysowany dekiel alternatora, na przednim błotniku delikatne ryski w jednym miejscu. Brak jednej zaślepki do otworu po kufrach. Brak zamka w schowku. Mechanizm szyby działa bardzo dobrze w obie strony. Motocykl pali na strzała. Jest trochę zakurzony, mimo że przykryty ale woda z szamponem zrobi z niego nówkę. Ma przykręcone osłony na stopy. Powiem tak, pomimo tego że nie był ten motocykl wypucowany, a wręcz przeciwnie zakurzony to zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Wg. mnie jest wart zakupu. Rozmawiałem z gościem ile spuści. Powiedział że parę stówek tak ze względu na brak zamka w schowku, ale poniżej 14500 nie zejdzie. Facet nie jest handlarzem, ale jeździ za granicę i jak coś mu wpadnie w oko to kupi. Justyna jak coś to dzwoń do mnie to przez telefon porozmawiamy więcej. 661 900 833.
Poniżej kilka fotek zrobiłem, ale telefonem :(

Post złączony automatycznie: 2016-08-07 15:42
Acha, motocykl ma ABS.
 

Online gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6313
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-08-07 21:03 »
A jak tam praca silnika, prowadnice cykają czy ciche??
Chłodnica widzę nawet nie pozbijana a to rzadkość w tych rocznikach.  :icon_eek: Dobrze zamontować od razu przedłużenie błotnika. :nod:

Justyna, chyba dalej nie trzeba już szukać, tylko kupować!! Takich leżaków salonowych zwłaszcza wśród FJR jest jak na lekarstwo.
« Ostatnia zmiana: 2016-08-08 07:44 wysłana przez Siemion »
Pasja to nie wszystko.
 

Offline ksiądz

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1460
  • Thanked: 4 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: Fjr '08 V-strom 1000 ETZ 250 Jawa 50
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #15 dnia: 2016-08-07 21:07 »
Dobrze zamontować od razu przedłużenie błotnika.

Podpisuję się pod tym :)
 

marek77

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #16 dnia: 2016-08-07 21:14 »
Pawełku, silnik rozgrzałem do trzech kresek. Wentylator się jeszcze nie włączył( bo przy tych rocznikach startuje przy wpadnięciu na czwartą kreskę), podczas tych kilku minut cykania nie słyszałem. Nie wiem jak pochodził by dłużej. Silnik pracuje bardzo ładnie. Moim zdaniem Francuz kupił, coś tam pojeździł i wstawił na lata do stodoły. Naprawdę silnik i inne podzespoły są w stanie Twojego motocykla, czyli salonowe. Plastiki wokół zegarów pasują bardzo dobrze, jedynie jest szczelinka w plastikach po jednej stronie na lampie. Celowo zrobiłem fotkę. Zobacz ;-)
 

Online gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6313
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #17 dnia: 2016-08-07 21:21 »
Tak widziałem, to jest akurat do spasowania.
Prowadnice z kolei zaczynają klepać jak tylko wyłączy się ssanie i spadną obroty silnika (a właściwie jak tylko zaczynają spadać), więc jak rozgrzałeś go do 3 kresek i było cicho, to jest O.K.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #18 dnia: 2016-08-08 10:21 »
Hej do Marka 77 obecnie jestem na urlopie, wieczorkiem sie odezwę. Pozdrawiam miłego dzionka 😉
« Ostatnia zmiana: 2016-08-08 11:27 wysłana przez Siemion »
 

marek77

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #19 dnia: 2016-08-08 10:22 »
wieczorkiem sie odezwę pozdrawiam miłego dzionka 😉
:thumb :icon_biggrin: