Autor Wątek: Niespodzianka dla męża  (Przeczytany 7770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Niespodzianka dla męża
« dnia: 2016-07-31 20:48 »
Kochani Fani Motocykli piszę do Was z prośbą o pomoc.
Chciała bym kup mojemu mężowi na siódmą rocznicę motocykl do kwoty 15 000 tys. 
Z tego co się orientuje to podoba mu się Yamaha FJR.
Proszę więc o Waszą pomoc w moich poszukiwaniach.
Z góry dziękuję za Waszą pomoc.
Pozdrowienia dla Wszystkich Forumowiczów :)
Po niżej wrzucam dwa linki proszę o Wasze zdanie po mimo że kocham motocykle to nie za bardzo się orientuje w tym:)
http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-yamaha-fjr-1300-abs-CID5-IDgOnOf.html#6868b8352e


http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-CID5-IDgBYx7.html#d019ec8a8d
« Ostatnia zmiana: 2016-07-31 23:30 wysłana przez Siemion »
 

z XJ900 na FJR

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-07-31 21:20 »
Piekny pomysl . Wspaniala Zona ;)
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-07-31 22:03 »
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-07-31 22:15 »
Do kwoty 15 tys.zł. To tak jak wrzucasz w linkach, będzie to Igen. Musisz jednak wiedzieć, że w zasadzie 90% motocykli tej generacji jest obarczone taką chorobą wieku niemowlęcego w postaci wadliwych prowadnic zaworowych w głowicy, co z kolei powoduje nieprzyjemną dla ucha pracę silnika. W skrajnym przypadku może skończyć się to poważną awarią. Aczkolwiek na naszym forum jeździ dużo motocykli tej generacji i takie awarie z powodu wadliwych prowadnic były bodajże tylko dwie, więc niewiele. Tego dźwięku też nie słychać oczywiście tak jak dzwonów w kościele (jak jeden z kolegów tu słusznie zauważył), ale jednak w tej klasie motocykla moim zdaniem nie powinno czegoś takiego być. Kwestia jak bardzo mąż ma wyczulone ucho.  :D Usterkę producent usunął dopiero w IIgen. tego modelu motocykla, w 2006r. Jednak tu ceny zaczynają się od 20tys.zł. Nie we wszystkich egzemplarzach ten dźwięk jest słyszalny. W niektórych egzemplarzach nie pojawiał się w ogóle i jak przebieg jest ponad 60tys.km. zapewne już się nie pojawi. W innych z kolei w bardziej cywilizowanych krajach, usuwali tą usterkę na gwarancji. Także najlepiej z kimś pojechać obejrzeć i posłuchać. Ze zdjęć wiele nie wynika, a na zdjęciach to i pewne miasto w Polsce nocą wygląda ładnie. :D Igen. również przeszła mały lift w 2003r i od tego roku jest możliwość zakupu motocykla z układem ABS. Zewnętrznie jak i konstrukcyjnie, praktycznie nic się nie zmieniło. Na pierwszy rzut oka widać jedynie przednie kierunkowskazy wkomponowane w owiewkę i mały schowek po lewej stronie. Ta z drugiego Twojego postu, jest właśnie jeszcze przed liftem, więc ABS-u mieć nie będzie. Sprzedający, to handlarz.
Mam nadzieję, że nie za dużo tych informacji jak na pierwszy raz.
Tą drugą FJR z linku w pierwszym poście, może kolega Marek77 po powrocie z Podlaskiej głuszy by podjechał obejrzeć, jak oczywiście znajdzie czas.
Pasja to nie wszystko.
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5618
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-08-01 00:15 »
Najlepszą niespodziewanką dla męża jest pozew o rozwód.
Nigdy nie zapomni o takim prezencie  :D
 

Offline ducati996

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 6956
  • Thanked: 15 times
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  • MoTo: FJ 1200'89 3CY, XL 600 RM-G'86, WSK 125'80
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #5 dnia: 2016-08-01 19:43 »
Justyna a nie zakładasz haremu?...bo jak coś to bym się pisał...:)
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #6 dnia: 2016-08-01 20:18 »
No może kiedyś:)
Teraz szukam innej przyjemności,mianowicie motoru motocykla dla małżonka :grin:
« Ostatnia zmiana: 2016-08-01 22:18 wysłana przez Siemion »
 

dziunek69

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-08-02 07:46 »
Post skasowany na prośbę autora.
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-08-02 08:04 »
Koledzy,wczoraj wskoczyło takie ogłoszenie,

http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-piekna-z-maxymalnym-wyposazeniem-CID5-IDgQzut.html#6868b8352e

Proszę o Waszą opinie,a może ktoś z Was mieszka na tyle blisko,aby mógł sam zobaczyć  i ocenić czy warto po nią pojechać :)
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

Offline Fido

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 5618
  • Thanked: 9 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoTo: FJ 1200 , ZAP 1200 , CBX 550F,Mini Bike
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-08-02 08:23 »
Oj żartowałem.
Jeśli uraziłem to przepraszam.
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-08-02 08:26 »
 Do Kolegi  Gyver     Dziękuję kolego za wyczerpującą odp.ale nie stać mnie na taki luksus drugiej generacji.
Kwota 20 000 tys nie wchodzi w grę....fundusze  :( Sam rozumiesz. Pozdrowionka  :grin:
 

Offline bart

Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #11 dnia: 2016-08-02 09:46 »
Justa, (odp. z pw) mogę pojechać i obejrzeć ten motór. Jednak dopiero w piątek. Jestem teraz w Kolebrzegu ;). Nie mogę skojarzyć tej maszyny z kaliszewa, hmm.
 

Offline Justyna

  • Czytacz
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-08-02 10:25 »
Miłego wypoczynku...Czekam na info :thumb
 

marek77

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-08-07 15:17 »
Cześć Justyna :icon_biggrin:

Byłem w tym Hyżnem oglądnąć tą Fjrkę. Motocykl jest z Francji. Nie ma kufrów bocznych, natomiast ma centralny Givi.
Napiszę coś co może się wydać niewiarygodne, ale po oglądnięciu jestem przekonany że tak jest. Przebieg 14tyś z kawałkiem, ale po przyglądnięciu się na stan wizualny silnika, tarcz hamulcowych i innych podzespołów miałem wrażenie że oglądam Gyvera Fjrę. Panowie i Panie stanu zewnętrznego nie da się cofnąć, przekręcić. Elementy te wyglądają jak fabryczne. Tarcze nówki, sety nówki, itd. Natomiast ma porysowany dekiel alternatora, na przednim błotniku delikatne ryski w jednym miejscu. Brak jednej zaślepki do otworu po kufrach. Brak zamka w schowku. Mechanizm szyby działa bardzo dobrze w obie strony. Motocykl pali na strzała. Jest trochę zakurzony, mimo że przykryty ale woda z szamponem zrobi z niego nówkę. Ma przykręcone osłony na stopy. Powiem tak, pomimo tego że nie był ten motocykl wypucowany, a wręcz przeciwnie zakurzony to zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Wg. mnie jest wart zakupu. Rozmawiałem z gościem ile spuści. Powiedział że parę stówek tak ze względu na brak zamka w schowku, ale poniżej 14500 nie zejdzie. Facet nie jest handlarzem, ale jeździ za granicę i jak coś mu wpadnie w oko to kupi. Justyna jak coś to dzwoń do mnie to przez telefon porozmawiamy więcej. 661 900 833.
Poniżej kilka fotek zrobiłem, ale telefonem :(

Post złączony automatycznie: 2016-08-07 15:42
Acha, motocykl ma ABS.
 

Offline gyver

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • ******
  • Wiadomości: 6317
  • Thanked: 65 times
  • Płeć: Mężczyzna
  • MECHANIK
  • MoTo: FJR 1300 RP23 AE, ROMET PONY 50-M-2
Odp: Niespodzianka dla męża
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-08-07 21:03 »
A jak tam praca silnika, prowadnice cykają czy ciche??
Chłodnica widzę nawet nie pozbijana a to rzadkość w tych rocznikach.  :icon_eek: Dobrze zamontować od razu przedłużenie błotnika. :nod:

Justyna, chyba dalej nie trzeba już szukać, tylko kupować!! Takich leżaków salonowych zwłaszcza wśród FJR jest jak na lekarstwo.
« Ostatnia zmiana: 2016-08-08 07:44 wysłana przez Siemion »
Pasja to nie wszystko.